Mám úzkostné stavy, pocit samoty a preskakovanie srdca

25. máj 2021

Pár mesiacov mám úzkostné stavy jeden deň ok a keď som sám tak to príde úzkosť pocit samoty búšenie preskakovanie srdca a zvláštny pocit v hlave, vždy to ide jeden zdravotný problém za druhým neviete čo to môže spôsobovať ? Predtým som toto vôbec nemala

kitty123321
25. máj 2021

Odporúčam návštevu psychológa, za to nič nedáš 🙂

autor
25. máj 2021

@kitty123321 už ho navštevujem

ella_price
25. máj 2021

A psychológ ti neodporučil psychiatra? Buď nie sú tvoje stavy až tak vážne, alebo zmeň terapeuta.

stanulienkat
25. máj 2021

Vsetko, co opisujes je psychickeho povodu. Treba liecba.

karolinka1991
25. máj 2021

Ahoj, mne sa toto spustilo po spontannom potrate, boki to hrozne stavy, najhorsie na tom bolo, ze to nebolo volou ovladatelne a nic nepomahalo :( prve tri mesiace to bolo velmi intenzivne, potom to slablo a zhruba po pol roku vymizlo bez liecby (lieky som nebrala kvoli dalsiemu tehotenstvu). Aj kamaratke tieto stavy vymizli po pol roku bez liecby. Ako dlho Ti to uz trva? Neprezila si velky stres alebo nejaky silny negativny/bolestivy zazitok? Kamaratke sa to spustilo pri velkom vycerpani...

irusa
25. máj 2021

To poznám bojujem s tým tretí rok

autor
25. máj 2021

@karolinka1991 po covide to mám takto vypäté navštevujem už psychológa čo je dobre že som začala hneď .. ale prvé take mierne úzkosti občasne mám od októbra cca .. vždy mám nejaký zdravotný problém pôjdem k dr s na vyšetrení je to ok a potom mi to ide z ďalšieho do ďalšieho problému raz hlava, srdce, žalúdok atd hrozné a to mám 22

ella_price
25. máj 2021

@irusa Takéto dlhodobé úzkosti ale určite nie sú v poriadku ☹ Skúsila si vyhladať niečo ako arteterapiu, aby si nemusela užívať lieky?

strudlikmalicky
25. máj 2021

Toto sú problémy z psychiky aj keď sa ti prejavujú ako zdravotný problém. Skôr by som to videla na pomoc psychiatra plus nejaká terapia k tomu. Z niečoho tie problémy pramenia. Ako to máš doma, so školou alebo prácou, s priateľmi, frajerom? Neprežívaš nejaké iné trápenie?

autor
25. máj 2021

@strudlikmalicky práveže nie všetko je v poriadku aj doma aj v praci preto neviem z čoho to môže byt vyvolané :/

autor
25. máj 2021

@ella_price neviem čo to je

irusa
25. máj 2021

@ella_price neberiem žiadne lieky. Mňa úzkosti prepadnú v spojení s tetaniou

ella_price
25. máj 2021

Neviem kde bývaš, ale skús sa pozrieť sem http://art-therapy.sk/vyuzitie-art-therapie/
Ja som chodila do Trnavy Ajke Geseovej, ktorá pracuje aj s drogovo závislými a autistami a je neskutočná. U nej v ateliéry dokáže človeka posunúť niekam úplne inam.

ella_price
25. máj 2021

@irusa To ma mrzí. Sama bojujem s úzkostno-depresívnou poruchou, ale bez liekov a manžela by som to nezvádla. Lieky som do seba vzala už len ako naozaj poslednú možnosť.

irusa
25. máj 2021

@ella_price no východ SK

autor
25. máj 2021

@ella_price ja som z východu az

irusa
25. máj 2021

@ella_price to mi každý hovorí,že musím nájsť príčinu,že lieky stav potlačia - nevyliecia

ella_price
25. máj 2021

Skúste pozrieť link čo som sem poslala. Je tam zoznam týchto centier a je tam aj v KE.

irusa
25. máj 2021

@ella_price vďaka pozriem 😊

autor
25. máj 2021

@ella_price bola som na niečom podobnom už kde mi pani odblokovala tieto stavy úzkosti atd

ella_price
25. máj 2021

A prečo si ďalej nepokračovala? Či nebola ďalej možnosť alebo ti to nevyhovovalo?

autor
25. máj 2021

@ella_price je dosť drahé , vrsj stačí sedenie raz za rok ale pani mi odporučila ešte jedno o 2 týždne sby sa pozrela aj na zdravotné problémy čo mám ak niesu zo psychiky

ella_price
25. máj 2021

Určite neskôr spolu nájdete spôsob, ktorý ti postupne pomôže a ulaví sa ti 🙂

autor
25. máj 2021

@ella_price dúfam keby neboli tie zdravotné problémy boli by ok, ale Rat hlava boli, srdce preskakuje a buší, boli krcna chrbtica medzi lopatkami vždy niečo

luciar260
25. máj 2021

Ahoj, mam podobne stavy... a presne ako pises po covide sa to zhorsilo.... mne to trva uz dlhsie, ale neriesila kedze sa mi to stalo raz za cas... hrcu v krku citim skoro stale , uz 2 roky , pocit dusenia v noci, preskakovanie srdca( toto nastsstie nemavam casto), divne pocity na hrudi, svalove zasklby, tesne po covid sa mi mesiac vkuse tocila hlava potom prisli bolesti hlavy a tlak, teraz som celkom ok, zacala som uzivat depress je na prirodnej baze a nenavykovy

autor
25. máj 2021

@luciar260 ja užívam čaj z hlohu a viac magnezium magnosolv

rene007
25. máj 2021

Riešenim je Schultzov autogénny tréning a skús začať užívať Tryptofán

autor
25. máj 2021

@rene007 skúsim ďakujem

irusa
25. máj 2021

@rene007 ja som ho začala užívať

rene007
25. máj 2021

@irusa a pomáha?