Mám veľmi upchatý nos

vanda323
13. okt 2021

Ahojte, mám ale že príšerné upchatý nos. Muž mi akurát šiel kúpiť morskú vodu lebo ja už nosom vôbec nedycham.
Normálne ma dievčatá chytá až taká panika že nemôžem dýchať, ale asi je to v pohode však keď ústami sa z hlboká v pohode nadychnem...už som z toho nervózna. Tehotná a mám pocit že niečo na mňa leze

hradnapani
13. okt 2021

sinupret vnutorne kvapky mozes a tie uvolnuju upchatie

veronika_sk000
13. okt 2021

@vanda323 ja mam uz vyse mesiaca tento problem, ak nemas ziadne ine priznaky, len upchaty nos, tak to moze byt tehotenskymi hormonami,mne nic nepomaha iba muconasal sprej do nosa.. Inak sa nedokazem nadychnut ani spat, ani nic a je to hrozne neprijemne

cica8
13. okt 2021

@veronika_sk000 tehotné môžu muconasal?

vanda323
autor
13. okt 2021

@hradnapani A to je na voľný predaj?

vanda323
autor
13. okt 2021

@veronika_sk000 Však tak ma chápeš. Ja už mám až paniku z toho lebo ja nikdy nemávam upchatý nos! Ani nebývam chorá. Tak príznak no iný nemám ale občas zvýšenú teplotu včera som mala 36,9

vanda323
autor
13. okt 2021

@cica8 Neviem....muž mi šiel.kupit tu morskú vodu dúfam že pomôže lebo som si dávala.detsky nasivin a nadvihuje mamz.neho

pictbridge
13. okt 2021

Ja som to mala cele tehu. A keď som porodila odišlo to. Verím že je to hrozne ale sú to hormóny. Mne nepomáhalo nič.

vanda323
autor
13. okt 2021

@pictbridge Ja čakám štvrté baby, ale toto ani pri jednom. Otrasné nemôžem riadne dychat, potom sa bojím že sa dusim...ach už mi sibe

hradnapani
13. okt 2021

@vanda323 ano sinupret je volnopredajny, aj male babatka ho mozu 🙂 ale ak je to hormonmi, tak neviem ci pomoze. Ale ak nas nadchu a pod, mal by zabrat

00ivi00
13. okt 2021

Kanvičku a výplach slanou vodou viac krát denne. Po výplachu vysmrkáš aj pol litra soplu, ja som len pozerala koľko soplu zo mňa išlo. Plus difuzer 🤷🏼‍♀️

vanda323
autor
13. okt 2021

@00ivi00 Kanvicka? To čo je?

eeffka
13. okt 2021

@vanda323 nechcem ta strasit ale ja som pozitivna a mam upchaty nos a teplotu 36.8

zuvelyn
13. okt 2021

Ja som tiez chytila sople od syna par dni pred cisárskym 🙄. Muž mi išiel kúpiť muconasal, nemal by sa v tehotenstve ale teraz pred pôrodom je to uz jedno. Ale pre pokoj na duši by som tiež sla na test, či náhodou nie covid.

00ivi00
13. okt 2021

@vanda323 rhino horn sa to vola, kúpiš to v lekárni. Je to vážne bomba. Aj ja som tehotná a bola som prechladnuta, dutiny plné. Vyplachovala som aj 5 krát denne.

vanda323
autor
13. okt 2021

@eeffka Ahoj, nestrasis, ak mám mať len takéto príznaky tak beriem. Skôr ma straší že deti chodia do školy a muž do práce . Asi by trebalo čerstvý test...mám však pocit že v mojej rodine je straaaaaaane veľa takto ..ako to povedať nechcem nič privolavat ale volala som teraz so svagrinnou, to isté ako ja jej muž je horšie na Tom teplota. ...svokra ďalšia švagrinna to iste....susedia tiež....tak čo ja viem čo to máme.a.mozno ozaj covid. Ja asi pôjdem na test bola som asi pred 5 dňami a všetko bolo ok tak asi treba čerstvý

vanda323
autor
13. okt 2021

@00ivi00 Waw, si skvelá že aj foto si hodila. Ďakujem idem poslať môjmu keď je v meste nech pozre

vanda323
autor
13. okt 2021

@zuvelyn Ak by to bol Covid , bojím sa o babātko počula som že môžem aj potratit

00ivi00
13. okt 2021

@vanda323 tak rada posuniem, čo mňa osobne veľmi potešilo, lebo trpievam upchatými dutinami👍🏻 dúfam že to aj tebe pomôže

vanda323
autor
13. okt 2021

@00ivi00 Už som ho nestihla keď som volala bol za mestom. Ale v piatok ak Boh dá pôjdem tak kúpim. No pravdou je že má občas aj pri srdiečku pichne, neviem čo to môže byť

nevenka
13. okt 2021

@vanda323 mne pomahal Sterimar s medou na toto, celkom dobre to ucinkovalo a moze sa dlhodobo. Inak mi doktor povedal, ze cokolvek do nosa, ak to budem pouzivat podla navodu, aj cmulacky, ze vzdy lepsie, ako potom brat celkove antibiotika. Tak skus nieco z tohto prirodnejsieho a ak nepomoze, tak docasne aj Olynth napriklad detsky, mne to stacilo.

laurika999
13. okt 2021

@veronika_sk000 muconal je veľmi dobrý. A asi jediný, ktorý mi pomohol.

laurika999
13. okt 2021

@veronika_sk000 *muconasal, pardon

vanda323
autor
13. okt 2021

@laurika999 Ahoj muž mi priniesol tu morskú vodu no o ničom ja vôbec nemôžem dýchať. Už si namyslam že mám covid a sa bojím joj

narayan
13. okt 2021

@vanda323 neboj, ja mam tiez totalne upchaty nos, konvicka mi pomoze na 5 minut a uz som 2x otestovana a nic, negativna.... Ta sliznica raz odpuchne, len treba striekat tu morsku vodu, pripadne inhalovat, prelievat s konvickou atd... teraz som aj v Kauflande kupovala jednorazovu morsku sol do kupela (cca 2 e ten sacok) s eukalyptom a pomohlo aspon na noc... drzim palce

vanda323
autor
13. okt 2021

@narayan Jaaj ja už som ozaj zúfalá. Strešné ma to stresuje. Nikdy som toto ešte nemala.Do toho som tehotná...

eeffka
13. okt 2021

@vanda323 si uz 37t strekni si muconasal, nic sa tebe ani babatku nestane.odpuchnu ti sliznice kedze je to ja na sennu nadchu vyspis sa ak ti to tak vadi. Ja dycham cely zivot ustami ja take veci ani nevnimam.

ennna
13. okt 2021

@vanda323 Tehotenská nádcha, ak nemáš nič iné len upchatý nos. V prvom tehotenstve ma to držalo tri mesiace, teraz už druhý mesiac... V lekárni mi nechcela predať nič okrem morskej vody, a tá mi teda moc nepomohla. Dr. napokon odporučila detský Mar, ale striekam len na noc, cez deň sa snažím vydržať. Je to vraj spôsobené väčším prekrvenim slizníc v tehotenstve.

vanda323
autor
13. okt 2021

@ennna Ďakujem za odpoveď ale všímam si že už tretí deň mám zvýšenú teplotu, no není aj tá náhodou v tehu normálna?

vanda323
autor
13. okt 2021

@eeffka Nie som 22tyzden. A som z toho ozaj zúfalá . Myslíš že si môžem dať nasivin?

eeffka
13. okt 2021

@vanda323 nasivin nepoznam, muconasal odpucha, ja jo pouzivam na alergiu ak nemam alergodil.