Upchatý nos a opuchnutá sliznica nosa

8sara8
17. dec 2022

Ahojte žienky, som v 5tt a neskutočne mám od začiatku tehu upchatý nos a opuch sliznice. Užívala som výhradne morskú vodu a naparovala sa ale samozrejme vôbec nič nepomohlo a ja som už bola zúfalá pretože som cely deň dýchala ústami, cítila sa ako chorá a v noci som zle spávala. Dnes som siahla po orinox spreji pre deti a konečne dokážem dýchať ako človek.
Máte s tým prosím skúsenosti? Je to moje prvé tehu tak som z toho nekludna, či nejak neublížim 😰
Ďakujem Vám a želám príjemný zvyšok večera 😇

thereisabear
17. dec 2022

Používala som bežné spreje (muconasal, olynth) a všetko bolo ok. Aj keď začala som s nimi až nejak v 20tt.

a_andrejka4
17. dec 2022

@8sara8 ja od 4 mesiaca ficim na orinox 0,5 alebo detskom nasivin, lebo proste neviem dychat, pri prvom tehu som to mala.od 7 mesiaca teraz to bolo velmi skoro, ale po porode to prejde hned zo dna na den, odporucaju sa tie morske vody atd aby si na tom nebola zavisla

bublinka1426
17. dec 2022

@8sara8 nepotesim ta, mala som to skoro celych 9.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
8sara8
autor
17. dec 2022

@bublinka1426 môžem sa opýtať či si používala spreje aj v rannom štádiu? Ja mám len strach či bude bábätko Ok keby si sem tam streknem

8sara8
autor
17. dec 2022

@thereisabear radila si sa prosím aj s gynekológom? Lebo čítam čítam a neviem jasnú odpoveď či je to OK alebo škodlivé a gyn budem volať až v pondelok
Ďakujem

bublinka1426
17. dec 2022

@8sara8 uprimne, nepamatam si ze by som vobec daco uzivala. nejak som to prezila. jasne ze najhorsie to bolo na zaciatku tehu, potom to uz bolo lepsie. dychala som ustami stale. to si pamatam. skus sa opytat na gynde. ci ti neporadia, ono ide o to ze je to zdurene lebo je to viac prekrvene.

leuska1991
17. dec 2022

@8sara8 ja dve tehotenstvá iba na muconasale,deti zdravé ❤️

zabka79
17. dec 2022

@8sara8 skus konvickovat ale ekekt bude za den dva. Ja som pouzivala v tehu detsky nasivit najslabsi pre babatka

8sara8
autor
17. dec 2022

@zabka79 ďakujem nad tým som presne uvažovala, že by to mohlo byt najmenšie zlo

8sara8
autor
17. dec 2022

@leuska1991 to má potešilo 😇

aliaray1
17. dec 2022

@8sara8 ahoj, ja som pouzivala muconasal v rizikovom tehu a super, mala je zdrave stastne babatko.
Horsie by bolo, keby si nevedela babatku dodat kyslik...zle dychanie atd.

thereisabear
17. dec 2022

@8sara8 áno, dvaja mi povedali, že je to ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre