Mám vyrážky po užívaní Prednisonu

emilly234
5. jan 2021

Ahojte! Prosím o radu, už mesiac beriem prednison a som veeľmi vyhádzana, dávku mi už majú postupne znižovať, no neviete mi poradiť čo na vyrážky? Alebo kedy mi zmiznú? Až po úplnom vysadení alebo aj teraz keď mi znižujú dávky?

romanka_369
5. jan 2021

@emilly234 dobry den, mozem sa spytat ci ste mala aj ine nejake vedlajsie ucinky.?.. Mala by som ho uzivat dva tyzdne len stale vaham🙄.. Dakujem

zdencaaaa
5. jan 2021

Ahoj, tiez beriem Prednison, odvcera sa mi davka postupne znizuje. Beriem tri tabletky denne, teraz uz len dve. Vyrazky su zevraj normalne a stratia sa. Mna najviac trapi to nafuknutie, vyzeram ako vyzraty skrecok :(

zdencaaaa
5. jan 2021

a to nehovorim o poteni

romanka_369
5. jan 2021

@zdencaaaa a ako dlho ho beriete.?.. Ja mam brat 5 dni 3 tabletky potom 3 dni 1,5 tabletky a posledne 3 dni 3/4 tabletky..

sona96
5. jan 2021

Skoc na kožné, aj ja beriem prednison a kožný mi predpisal skinoren a nejakú pleťovú vodu, čo mi v lekárni namiešali a pomáha to

zdencaaaa
5. jan 2021

@romanka_369 teraz v januri to bude treti mesiac. Ale uz som rada ze mi neurolog znizuje davku. Nestastna som zo seba. Ja ostanem na jednom Prednisone obden

majamat
5. jan 2021

ja som kedysi brala tusim Dexamethazon. tiez patri medzi kortikoidy. mala som tiez vyrazky, po vysaden sa vyhojili.

danieladeley
5. jan 2021

@romanka_369 brala som ho dlhsie, mozno pol roka, strasne som pribrala, bola som v tvari velmi opuchnuta a zacali sa mi triast ruky dost nekontrolovane. ale vsetko sa stratilo ked som ukoncila liecbu a to uspesne, takze ak by bolo potrebne, sla by som do toho znova aj s tymi neziaducimi ucinkami.

romanka_369
5. jan 2021

@danieladeley dakujem za odpoved👍.. Ja som si teda dnes dala prve tri tabletky, imunologicka mi povedala ze mam nizke davky a za 10 dni by mi to malo rozhadzat iba zaludok tak uvidim🙄..ja len teda dufam ze mi to pomoze lebo to mi dali ako poslednu moznost pri mojom probleme😔..

emilly234
autor
6. jan 2021

@romanka_369 dobrý deň, tak ja ho mám užívať 3 mesiace a vedľajšie účinky jedna radosť, som tiež nafúknutá, pribrala som a taktiež samé vyrážky. Aj mne sa teraz znižuje dávka a som na 45mg

emilly234
autor
6. jan 2021

@zdencaaaa môžem sa opýtať, vedľajšie účinky budem mať aj keď už budem len na jednej tablete ?

emilly234
autor
6. jan 2021

@majamat a prosím vás, koľko trvalo kým sa vyrážky vyhojili?

majamat
6. jan 2021

@emilly234 joj, to netusim, ale asi rychlo. ja som ho bala uz pred &25r. to uz si fakt detaily nepamatam. iba vem, ez som ani nemala vysoku davku, skor nizsiu a len 2m. potom mi brali krv a uz mi ho dalje nikto nenasadil, ja som ho mala koli hormonalnej nezavaznej poruche.

emilly234
autor
8. jan 2021

@danieladeley prosím vás, vyrazky vam mizli uz ked ste mali nizsiu davku alebo az ked ste ho uplne vysadili?