Manžel hrozne chrápe

jajkav2
4. mar 2016

Môj manžel hrozne chrápe. Doteraz mi to nevadilo, ale máme 5 mesačné dieťa a keď som pri nej v noci hore, tak si to začínam viac a viac uvedomovať a vadí mi to. Občas sa stane, že sa mi aj malá zobudí na to. Nechcem to riešiť tak, že poviem mužovi nech ide spať na gauč. Nie je na to nejaký babský recept, trik, lieky alebo operácia? ???

sissy27
4. mar 2016

@jajkav2 babský recept neviem, trik - vraj prišiť na chrbát pyžama tenisovú loptičku a to by ho malo donútiť otočiť sa na bok alebo na brucho, existujú nejaké náplaste a spreje proti chrápaniu, ale odskúšané nemám... každopádne je to rozsiahlejší problém ako len zvukový efekt, smer orl lekár, spánkové laboratórium... ak je manžel fajčiar a / alebo trpí nadváhou - toto bude jedna z prvých vecí, na ktorých bude treba zapracovať

pribinak
4. mar 2016

@sissy27 to s tou loptičkou praktizuje aj moja mama ;))))) a tak ma moj otec na každom pyžame na chrbte prisitu tenisovú loptičku
Ale ked je unavený z prace na záhrade ci okolo domu, mama povie, ze spi na chrbte cely prehnutý a chrápe dalej

rheuska
4. mar 2016

Neexistuje ziaden babsky recept. Najprv nech ide na nosno krcne. Ja chrapem pretoze mam vybocenu prepazku. To sa zisti hned. A potom to spankove centrum. Chrapanie moze sposobovat niekolko pricin respektive ich kombinacia. A samozrejme zhorsuje kvalitu spanku. Apnoe dokonca ohrozuje zdraive. Takze komplexne vysetrenie. Ak manzel bude suhlasit.

priora
4. mar 2016

Moj muz chrape ked lezi na chrbte tak s nim kyvam dokym sa neotoci na bok a mam pokoj 🙂

sissy27
4. mar 2016

@pribinak no ja napr. som schopná spať v akýchkoľvek podmienkach, takže nejaká tenisová loptička by ma určite nerozhodila 😀

pribinak
4. mar 2016

no pekne pekne, takze sa ma tvoja polovička na co tešiť za par desaťročí ;))