Ako riešite, keď muž chrápe?

26. sep 2023

Mamicky ako riesite ak muz chrape? Idete spat s babom vedla alebo rovno ste prestahovane s postielkou vedla?

laura07
27. sep 2023

🥱 práve som sa od neho “odsťahovala”, chrápe ako cvok. Ale keby mám ťahať postieľku so sebou, tak ho kopnem do zadku a nasmerujem do obývačky alebo hosťovskej 🥱

autor
27. sep 2023

@laura07 ja keby som mala kam ist davno idem prec

anjelicek26
27. sep 2023

Mame dve spalne... uz roky, fakt sa to inak nedalo... ma obehanych vsetkych lekarov, aj viac krat... on sa proste ulozi do tak blbej polohy pri spani, ze chrape a to jedine, ze by ho v spanku zviazem, nech sa nehybe 🙄 Takze tak no, kedze dobry spanok je pre kazdeho dolezity, tak sup do vedlajsej izby... inak to proste nejde, spankove deficity robia zle aj na psychiku...

jaskolka
27. sep 2023

A keby sa presťahoval vedľa on? Lebo napríklad my sme mali okrem postieľky v spálni aj detskú prebalobaciu komodu, plienky, skrinku s oblečením a podobne. To by dosť nepraktické bolo, keby som mala chodiť hore dolu.
No možno vy to máte inak, tak stačí len presťahovať postielku.

andrea_82
27. sep 2023

Ja to neriesim vobec. Mame 5 mesacne babo a v pohode spi aj pri chrapajucich rodicoch. 🙂

akiana
27. sep 2023

Penove stuple do usi

denden77
27. sep 2023

tiez lutujem, ze som nekupila vacsi byt 🤣

michaela412
27. sep 2023

Naša malá si zvykla a teraz spí tak tvrdo, že ju nič nezobudí. A ja som si zvykla tiež na mužov chrapot, trvalo to dlhšie, ale zvykla som si 🙂

jamimo
27. sep 2023

spíme separé, Ja vo svojej spálni, on v pracovňo-hosťovskej. Nehrozí, aby som sa nevyspala... On si tam pochrapkáva, ja spokojne spím. Ak by to šlo do väčších extrémov, šiel by k lekárovi. Ak cestujeme dlhé trasy a spíme v polovici cesty, máme väčší apartmán, alebo on spí v obyvačko- kuchyni, ja spálni 🤷‍♀️

kvetinka75
27. sep 2023

spím v obývačke, máme tam veľký pohodlný gauč.

poopsie
27. sep 2023

Môj muž strašne chrápal ( v každej polohe), stačilo aby zhodil pár kíl..a problém vyriešený 😅

alenamihal
27. sep 2023

Od zaciatku nasho vztahu spime oddelene a to sme spolu 15rokov a na vztahu sa to vobec neodzrkadluje ako niekto si mysli,ze to vobec nie je dobre...kazdy potrebuje dobry spanok a ak ten nie je,tak potom len pride unava,podrazdenost,hadky atd a chvalabohu,manzel si ma kde vybrat ,kde moze spat hahaha a uz ani decka nemozu spat s nim,lebo isto jeho chrapanie je horor...takze v spani je sam vojak v poli hahaha
poznam vela ludi su spia oddelene...nic nie je krajsie ako dobry spanok... je rozdiel si chrapkat a nie rozdiel chrapat,co cely dom sa ozyva haha

lillien123
27. sep 2023

Ja som si všimla ze chrape keď je na bruchu alebo na chrbte , keď je na boku nechrape.. tak ho v noci kopem nech sa otočí 🤣🤣tiež mame 8mesačnu ale mne to vadí viac ako jej 😆

simca06022011
27. sep 2023

moj chlap je prestahovany vedla. Prestalo ma bavit do neho stuchat, kopat, islo mi to na nervy. Ani jeden sa nevyspal, ja nervna, on dostukany, uz som kolkokrat mala take nervy ze by som ho ovalila niecim, napr takou 600 stranovou knihou. A konecne sa v klude vyspime. Zavrie dver eza sebou a vybavene.

chodec15
27. sep 2023
nana8989
27. sep 2023

Moje dieťa sa skorej budí keď jej otec nechrápe 🙈 podľa mňa to ona má niečo ako biely šum 😂

chodec15
27. sep 2023

@nana8989 Boji sa, ze prestal dychat ... :D

basulaak
27. sep 2023

Muz spi v hostovskej. Dlhodobo. V posteli spim s frajerom. Ma 2,5 roka. Je to osudova laska. 😃🫶

anketkarka
27. sep 2023

Spával v obývačke do dvoch rokov, kým malá neprešla do detskej izby.

babina_33
27. sep 2023

My sme to takisto mali tak, ze muz spal na posteli v druhej izbe, esteze mame tych izieb viac, lebo inak by som sa zblaznila. 😀

tenerifka
27. sep 2023

mame uz asi 12 ci 14 rokov (neviem presne) 2 samostatne spalne. Je to k nezaplateniu, dokazem spat odvtedy 7-8 hodin v kuse bez prebudenia. Manzel asi pred rokom zacal riesit chrapanie (maval aj apnoe), teraz ma na spanie masku s kyslikovym pristrojom, uz asi 2 tyzdne na tom funguje celu noc, a vraj sa rano citi o 80% viac odpocinuty ako predtym, lekar tiez krutil hlavou, ze ako mohol vobec doteraz prezit pri takej nizkej saturacii a nedostat infarkt. Uz vraj vobec nechrape.
Takze treba vysetrenia, lebo tych pricin moze byt viac.
My vsak pekne zostaneme nadalej kazdy vo svojej spalni😎

sheila121
27. sep 2023

Idem spať vedľa 🙂

rebrambora
27. sep 2023

Neverim, ze toto nieje zaciatok konca zeny. Spanie oddelene moze vyhovovat obidvom, ale velmi malemu percentu parov.
Pritom riesenie je tak jednoduche - ist na spankovu kliniku, stravit tam noc a oni uz zistia kde je problem, aj ho vyriesia.

tropkica
27. sep 2023

Doteraz som to nevyriesila a uz netusim, co mam robit. Ja ho sice pretocim z chrbta na bok (chrape ozaj iba na chrbte, ale tak, ze dovidenia, to musia pocut aj susedia, aj vsetci), ale po chvilke zas. Takze sa nevyspim ci kvoli chrapaniu, ci kvoli tomu, ze ho musim neustale pretacat. Cmukanie som vzdala uz pekne davno 😀 To bolo totalne bez vysledku, samozrejme 😀

elistek13
27. sep 2023

Vysikujem ho spat na gauc, ale teda ked zacne chrapat, tak mu zacmukam, otoci sa a uz vacsinou je klud. Akurat teda ked je na chrbte to je masaker, to tomu sa snazim predist a zakazdym ho kontrolovat :D

sense
27. sep 2023

Keď cgrapr moc ze ma to ruší a nemôžem spať idem do hostovskej

stanulienkat
27. sep 2023

Ved odsťahuj chlapa, ty si zachovaj svoj komfort.
@rebrambora Určite to nie je začiatok konca. Ja po dlhých dlhočizných rokoch túžim len po oddelenej spálni. Nevieš si predstaviť, aké je to strašné, keď v noci spíš tri-štyri hodiny a zvysok nervozna precmukas. Spankove laboratória vedia pomôcť iba v malých prípadoch a už vôbec nie zbaviť ťa úplne chrápania.

zuzuliennka1
27. sep 2023

@rebrambora preco 🙂 dolezite je poriadne sa vyspat, ved v noci sa spi, tie dalsie cinnosti na upevnovanie vztahu sa predsa aj tak deju inokedy🤣 a nemusia byt len v spalni🤣
pre mna je dolezite poriadne sa vyspat, pre mojho muza este viac, dost ze som donedavna spala kadejako popri dietati samozrejme

rebrambora
27. sep 2023

@stanulienkat nuz mne na tom vztah skrachoval, preto to pisem. Myslela som to tak, ak to obidvom vyhovuje, fungovat to samozrejme moze.

@zuzuliennka1 ano presne tak. Ja mam ale na mysli mojkanie. Proste nezaspim 😀

zuzuliennka1
27. sep 2023

@rebrambora aha no 🙂 kym sme spolu chodili a potom cerstvo zobrati, veru som ani nezaspala bez neho vedla mna. Ale ako sa nam narodil syn, cele sa to menilo, aj moj spanok je plytsi, muz chrape a uz mi to vadi a postupne som si zvykla ze lepsie spim proste sama, casto totiz samozrejme syn hore, cestoval horedole po postielke, potom chcel spat vedla mna,.. no a muz sa proste vystahoval na sedacku🤣
a teraz sa vyspime vsetci 3 😁😁 a ze chrape - “vadi” vlastne len jemu