Máte skúsenosti s bolesťami pod rebrami?

labelo
26. máj 2019

Po neustály ch bolestiach pod rebrami 90% bolest vpravo, 10%vlavo som absolvovala CT vyšetrenie a MR pankreasu, zlcnika, pečene vysledky v poriadku, bola som aj na gastre zaludok, dvanastnik, pazerak tiez v poriadku, odbery krvi v poriadku a bolest stále trvá, je to nepríjemné pichanie v akejkolvek polohe každý deň nezávisle od jedla, este ma caka kolonoskopia, ake neviem ci creva maju vplyv na bolest pod rebrami, dr. Mi nevie povedat co mi to teda spodobuje, mate niekto skúsenosť čo by mohlo pomôcť.?

arcticcode
26. máj 2019

Slezina, pecen, zlcnik, branica...

katarinamarkova
26. máj 2019

@labelo chrbtica

yna1
26. máj 2019

@labelo tiez sa priklanam k tej chrbitici, MRI chrbtice by som si dala urobit, organy by som si dala aj sonograficky vysetrit...

labelo
autor
26. máj 2019

@yna1 ktore organy myslis?

labelo
autor
26. máj 2019

@yna1 bola som na sone zlcnik, pečeň, pankreas

monca0021
26. máj 2019

Ja si myslím tiež že chrbtica (vlastná skúsenosť)

labelo
autor
26. máj 2019

@monca0021
@monca0021 a ako si to riesila?

yna1
26. máj 2019

@labelo ladviny, oblicky, pluca 🙂

monca0021
26. máj 2019

@labelo koľko ta to boli už? Robi ti to problém pri dýchaní? Je to bodava bolest alebo to boli stále musíš o tom viac napísať lebo bolesti od chrbtice sú rôzne niektoré vážne niektoré menej na niektoré pomôžu cviky na uvoľnenie masáž na niektoré len obstrek. Nenapisala si aké vážne to je. Riešila si to s niekym či to môže byt od chrbta? Nechcem ti dávať diagnózu ale to by som riešila asi prvé zbytočne sa stresujes rôznymi vysetreniami. Bola si u neurológa?

monca0021
26. máj 2019

@labelo koľko máš rokov? Aký máš životný štýl? Hybes sa? Máš náročnú pracu? Myslím že toto všetko by mal obvodný sa pýtať kým ta poposielal po rôznych vysetreniach

labelo
autor
26. máj 2019

@monca0021 tuto bolest som mala sem tam trochu uz asi dva toky, vtedy som bola na rtg chrbtice kvôli tomu, zistili mi skoliazu, chrbtica ma, ale nebolela a neboli, teraz od marca su tie bolesti intenzivne. Aj sme to s lekarkou preberali ona o tom vie, ale ziadne riesenie neponukla. Je to pichlava silna bolest

ciola
26. máj 2019

@labelo tiež si myslím, že to pôjde chrbtica alebo od orgánov pľúca, ľadviny, možno zápal, trvala by som na takom vyšetrení, čo moč?

labelo
autor
26. máj 2019

@ciola moc v poriadku, aj krv na zapaly ok

erickatt
26. máj 2019

@labelo chrbát

katarinamarkova
26. máj 2019

@labelo chrbtica ta bolieť nemusí.....ono vieš....všetky tie nervové dráhy kamsi smerujú..... môže ta bolieť ruka,noha,hlava,hrudnik......bez toho aby si cítila priamo bolesť v chrbtici........ja by som na tvojom mieste šla presne týmto smerom a už dupľom preto že máš skoliozu potvrdenú čo ok nie je.

monca0021
26. máj 2019

@labelo mna tiež chrbát nebolel vôbec ta chrbtica nemusí bolieť byt tebou idem vyšetriť chrbticu ja by som na kolonoskopiu ani nesla. Zbytočne stresové vyšetrenia si podstúpila.

monca0021
26. máj 2019

@labelo hlavne sa nekúp a nesprchuj v horúcej vode kým pôjdeš na vyšetrenie (vo vlažnej) pozri si na YouTube nejaké ľahučké cviky na uvoľnenie chrbta každé ráno sa jemne ponatahuj poprípade natri chrbát nejakým gélom od bolesti viac by som natierala medzi lopatkami a kúsok pod nimi keďže ta to boli pod hrudnikom. Možno ti tie cviky pomôžu že sa ti to uvoľní a nebudeš musieť ani ísť na vyšetrenie no možno máš nejaký nerv zacviknuty a bude treba to preliecit. Myslím že to nieje nič vážne podľa mna je to určite od chrbta

monca0021
26. máj 2019

@labelo niesom doktor ale všetko čo opisuješ sedí na mna tiež mám skoliozu a bežne ma bolieva hrudnik alebo pod ním tiež pichavq bolesť potom pár dni robím čo som ti napísala a prejde to. Chrbát vie byt svina z chrbta ta kľudne môže bolieť hlava noha ruka no najčastejšie je to hrudnik

arasidka11
27. jan 2020

@labelo ako pokračuješ, bolesť prešla? mám to isté....

labelo
autor
27. jan 2020

@arasidka11 ahoj,vôbec neprešla,bolí ma to denne,už si myslia,že si to vymyslam
,bola som bola s tým opäť u lekárky a ta mi s tým nič neurobila,nechápem či s tou bolesťou budem žiť do smrti☹️

arasidka11
27. jan 2020

@labelo joj, ja to mam už rok, tiež 5 lekárov vystriedaných, sono, rengen, len teda na CT som ešte nebola poslalana, chrbtica skolioza lordoza, degeneratívne zmeny, sedave zamestnanie, už si začínam myslieť, že to moze byť z toho chrbta naozaj

hana32
1. jan 2023

@labelo Ahoj. Je to uz davno, ale pomohlo Ti prosim nieco?