Máte skúsenosti s tzv. vdovským hrbom?

matya12
1. apr 2020

Ma niekto skúsenosť s tzv. vdovským hrubom? Ide o hrb na krčnej chrbtici, ktorý vyzera nejak takto. Niekde som čítala že ide o tukový hrb a ide to odstrániť cvičením, bankovanim alebo masazou. Ma niekto skúsenosť?

richelina
1. apr 2020

@matya12 ahoj, mne sa zmenšil keď som schudla. Tehotenstvom som momentálne zas pribrala a opäť ho mám 😭 nič okrem schudnutia som neskúšala.

marienka1989
2. apr 2020

Tiež som ho mala, zmizol, keď som schudla 😉

0silvia0
2. apr 2020

@matya12 toto mavaju len zeny s nadvahou, nie? Na stihlejsich som to nikdy nevidela...

matya12
autor
2. apr 2020

@richelina, @marienka1989, @0silvia0 praveze pred tehotenstvom som mala max 68 kil pri vyske 173cm čiže som nebola nejak pri sebe.. Teraz ako sedim pocas kojenia sa mi uplne kruti cely chrbat, musim to poriesit asi s fyzioterapeutom

terezia1477
2. apr 2020

Moze to byt vybocenie chrbtice, mam to aj ja, riesili mi tok na neurologii, ortopedii atd... Noze sposobovat bolesti hlavy, chrbtice, hornych koncatin... Ja mam ale aj vysunutu platnicku v krizoch

matya12
autor
6. apr 2020

@terezia1477 a dá sa to ešte nejak riešiť?

terezia1477
6. apr 2020

@matya12 velmi pomaha cvicenie, spevni sa svalstvo a zmeni drzanie tela a aj ponaprava chrbtica. Zjednodusene povedane spevneju velke svaly a aj mini svalove vlakna ktore "drzia pokope" stavce.

ssormia
24. máj 2020

Matya12 mam ten isty problem.posledne roky son pribrala lebo som zmenila zamestnanie na sedave.tomu som najprv prikladala dovod mojho hrbu.raz za 3 tyzdne chodim na masaz a snazim sa schudnut.moja maserka studuje a za rok bude oficialne doktorka takze vie co robi.ako prve musis zacat posilnovat scaly na chrbtici.obycajne zatahovacie cviky,joga,gumy nieco najdes na YouTube a urob so ztoho co to vyhovuje.10 minutes denne urobi zazraky.ako som povedala skor raz za par tyzdnov chod na masaz.dalej musis spat Len na chrbte a mat Len mini vankus pod krkom.najdes to an na google v obrazkoch.ak spis na boku rovnako mini vankus pod krk a dalsi medzi kolena.a polsedny tip snaz sa sustredit na spravme drzanie tela.netlas hlavu dopredu.vystri ramena hlavu dozadu a bore.najprv som sa citila ako RoboCop ale physioterapeutka povedala ze pomaly sa to da aj led nie uplne do normalu ale urcite sa to velmi zlepsi.takze neboj ide to.a....led mi hrb narastol zacala som chrapat.ako drzim tie to pravidla chrapanie ustupuje.my to dokazeme

blunka
24. mar 2021

Oh ja mam to iste a je to hnusne. Pred detmi som to nemala a po porodoch zrazu hrb. Aj som pribrala samozrejme ale hrb bol aj pri nizsej vahe.
Autorka diskusie - zistila si o tom nieco noveho ze co s tym ? Či to poje nejako odstraniť ...

map0007
27. mar 2021

@blunka tiež sa mi spravil počas tehu, tiež by som sa chcela toho zbaviť 🙃 Tak hľadám. Myslím že bý cvičenie mohlo pomôcť, noo aj schudnúť mi treba 🤦‍♀️

lala123
27. mar 2021

@map0007 ja mam tiež veľa som o tom čítala a vraj je to nadváha, zle držanie tela a hlavne hormonálna nerovnováha.....ja mam vsetko u toho, tak to bude ťažké sa ho zbavot

blunka
28. mar 2021

@lala123 aj ja mám všetky tri.

aknamorka22
28. mar 2021

@matya12 ahoj. Mne to rozmasirovala maserka a mala som na rok pokoj. Povedala mi, ze to mám zo sedavej roboty za počítačom a zleho držania tela. Skús teda vyhľadať dobrého maséra alebo fyzioterapeuta. Určite ti pomôže sa toho zbaviť 🙂

zmrzlinka8
7. nov 2021

@aknamorka22 ktorá maserka?