Máte skúsenosti s vyšetrením na hematológii?

valika15
6. júl 2019

Pekný deň želám,

môj obvodný lekár ma poslal na hematologické vyšetrenie, nakoľko mi bola náhodne zistená ľahká trombocytopénia - nižší počet krvných doštičiek. Chcem vás poprosiť o radu, či máte niektorá s týmto skúsenosti. A ako prebieha to hematologické vyšetrenie. A či ste mali prísť nalačno, lebo mne povedali, že nemusím byť nalačno. Môžem si dať ľahké raňajky, akurát vynechať kávu a mlieko, mliečne výrobky.

Ďakujem 🙂

kacena4
6. júl 2019

odoberu ti znova krv a skontroluju inak sa to zistit neda dcera ju par mesiacov. potom sa upravila. chvilu ju sledovali ci sa krv da do poriadku sama. zalezi aka forma je. nas sledoval rovno odbornik kedze ma aj ine diagnozy a berie lieky. mozno sa ta popytaju na modriny, krvacanie telesnych otvorov napr. z nosa, ust, menstruacia... aby sa vedeli podla toho riadit

saskia_98
6. júl 2019

@valika15 zoberu ti krv, mna sa dr pytal aj na caste robenie modrin a krvacanie. Potom som volala o vysledky a dostala lieky. A nebola som na lačno. Normalne ranajky som mala len ziadne mlieko/kava nemohla byt.

mogaa
6. júl 2019

@valika15 záleží aký majú u vás na hematológii systém...napr. v Trnave prídeš ráno na krv, tam je 20ľudí, takže čakáš pokiaľ ti ju zoberú a 2-3hodiny čakáš na výsledky a s výsledkami ideš opäť k doktorke a tá na základe výsledkov stanovuje liečbu- buď sa daný stav len sleduje, dá ti ďaľšiu kontrolu alebo nasadí, či upraví tabletky.....čiže stráviš tam pol dňa

hettinka
6. júl 2019

Ja som bola u súkromnej. Isla som nalačno, vzali hneď krv (objednaná na presnú hodinu) a poslali ma sa najesť. Do hodinky boli kompletne výsledky a potom pohovor asi polhodina. Vyšetrenie stalo 30€, bola som tam 3x