Mávam silnú migrénu

vikinka0709
10. sep 2017

Ahojte neskutočne ma boli hlava niekdy 3 niekdy tyžden proste mam neskutočne migreny a už nw čo mam robit prosim poradte mi

bosoriak
10. sep 2017

@vikinka0709 ist k neurologovi.

vikinka0709
autor
10. sep 2017

@bosoriak dobre dakujem

nunufatko
10. sep 2017

Určite chod k dobrému neurologovi, ja som mala tiež hrozne migrény aj tri krát do týždňa všetci lekári mi hovorili že je to psychika, nakoniec som natrafila na toho správneho, nasadil mi lieky,a migrénu mám tak raz za 2 roky (klop klop) ináč mne napríklad migrénu spúšťa čokoláda a mliečne výrobky u každého to môže byt nieco iné skús si to všímať 🙂

juliciz
10. sep 2017

Ahoj, Viki,
ja som mala raz za týždeň hnusné bolesti hlavy a neurológ ani ostatní lekári nič závažné nenašli, nakoniec som sa ich zbavila a za príčinu považujem, že mi chýbali niektoré látky v tele, na svojom blogu mám o tom článok, ak chceš pozri na www.juliacizova.sk, článok ,,Potrebujeme výživové doplnky?", ale možno je to aj v tom, že si naozaj na niečo buď alergická alebo intolerantná. Ako prvé by si mala ozaj navštíviť neurológa a neodkladaj to, načo sa trápiť, určite nájdeš riešenie, len treba hľadať.

vikinka0709
autor
10. sep 2017

@juliciz dobre dakujem a určite si pozriem ten blog

vikinka0709
autor
10. sep 2017

@nunufatko dakujem pekne za radu 🙂 a dobre budem si všimat a etše som rozmyšla či mi nechyba nejaki vytamin tak preto ma boli hlava ale dakujem 🙂

nunufatko
10. sep 2017

@vikinka0709 no možno ti aj niečo chyba ale asi je tazko zistiť čo :/ neskusala si magnezium?🙂

tiper24
10. sep 2017

@vikinka0709 ibalgin 400

tiper24
10. sep 2017

tiez pozor na horku cokoladu

naty_s
10. sep 2017

@vikinka0709 migreny mavam od detstva, spustace boli rozne. Lekari mi vtedy nepomihli. Ale v dospelosti sa to zuzilo len na jeden spustac a to je krcna chrbtica. Ak mas sedave zamestnanie, pripadne si mala uraz alebo nejak zatazujes chrbticu, skus aj neurologa aj ortopeda. Mne ortopedicka nedavno dost pomohla. Drzim palce 👍

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
10. sep 2017

@vikinka0709 piješ cez deň dostatok vody? A vieš naisto, že to je migréna?

jaq
10. sep 2017

@miriam11 ja beriem uz 2 roky antiepileptika 2x denne na migrenu..mavala som aj 4x tyzdenne teraz tak 1 - 2 mesacne obcas zabere novalgin, obcas uz musim triptany...zihem uz ako clovek 🙏 takze odporucam dobreho neurologa

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaq
10. sep 2017

@miriam11 áno pomáha, juj neviem asi po mesiaci ... aj ja mám s aurou mala som aj status migrenosus ... mne nepomáhali ani triptany nič prosto mala som už také silné,že koniec :(

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankaga
10. sep 2017

@vikinka0709 ja som take stavy mavalaosem rokov. Vyzwralo to a prejavovalo sa to ako migrena anakoniec to migrena nebola. Esencialna trombocytemia, samovolne sa mi zvysuju krvne dosticky na enormne mnozstvo atym padom krv zle prudi. Z toho tiestavy migreny. Odkedy beriem lieky na redukciu dosticiek nic mi nie je☺️

jaq
10. sep 2017

@miriam11 určite 🙂!!! a už 2 roky to beriem a fakt žijem už ako človek 🙂 lebo ja som umierala, však vieš sama. A som si všimla v lete silné svetlo, menštruácia, v zime časté zmeny ešte vyvolávajú, ale nič čo to bolo predtým a už pomáhajú aj analgetiká resp. triptany! Nie jak predtým nič nič nič... Neboj sa antiepileptík, dajú ti slabé dávky.

nunufatko
10. sep 2017

@miriam11 mne dal lekár nalgesin forte 550mg je to na predpis užívam to 5 dni pred menštruáciou a 3 dni po a pomohlo mi to veľmi, povedal že ženy to majú väčšinou koli hormonálnym výkyvom počas cyklu, úplne ťa chápem..tiež som predtým bola každý mesiac v nemocnici s aurou, trpnutim pier a rúk dokonca som nevedela ani rozprávať je to trápenie :/ držím ti palčeky dufam ze ta to čím skôr prejde 😘

carie32
10. sep 2017

@vikinka0709 jediné čo mi pomáha na migrény je Relpax... Musí predpísať neurológ.

jaq
10. sep 2017

@carie32 napr. mne dal neurolog, ale ja som ho vyvracala ... mne dáva Maxalt RPD čo sa rozpúšťa na jazyku - iné triptany nemajú význam lebo ich vyvraciam skôr ako zaberú (aj keď sa mi hlási aurou - nevidím, strpne mi polka tela, záblesky pred očami...), ale som ho vyvracala. Tie rozpušťajúce sú lepšie.

deti95060810
10. sep 2017

obvodný predpíše Sumatriptan ... do hodiny zaberie.
mne neurológ povedal, že poznáme 160 druhov migrén...Ja ak niečo zjem čo nie je vhodné pre žalúdok, dostanem migrénu...

tiper24
10. sep 2017

@deti95060810 ja tiez, napr. gastany v cokolade

vikinka0709
autor
11. sep 2017

@nunufatko tak pila som magnezium a nič pohode ani hlava ma nebolela nič

vikinka0709
autor
11. sep 2017

@ibrunova ano pijem vela vody a ano je to migrena hrozne ma boli hlava

vikinka0709
autor
11. sep 2017

@nunufatko dakujem pekne

micicka
11. sep 2017

@jankaga prosim ta, ako ti prisli na tuto "poruchu"? Akym vysetrenim?
Mamina trpi uz min. 30 rokov a este jej nikto nepomohol ☹

jankaga
11. sep 2017

@micicka uplne nahodou. Isla som k obvodnej s blbostou, zdalo sa mi ze mam zvacsenu uzlinu na krku. Zobrala mi l
Krv komolet rozbor aj na dosticky a tam to zistili. Mala som vyse milion. Normal stav je 300-400dosticiek-trombocytov. Takze som hned utekalak hematoligicke, ta nasadila lieky. Je to strasne zriedkava choroba

jankaga
11. sep 2017

@micicka
Treba skusit aj toto. Ja som uz bolatiez bezradna, lieky na migreny od neuroligickyvobec nezaberali, ct som mala ok. Mala som migreny s aurou, nic som nevidelavtedy, grcala som, neschopna nicoho som bola dve tri hodiny