Močové kamene

matpaj
1. mar 2017

Ahojte. Ake mate skusenosti s mocovymi kamenmi??? podarilo sa vam ich vycurat??? A co vam pomohlo? Prip. boli ste na operacii mocovych kamenov?? Dakujem za vsetky rady, skusenosti.... 🙂

ludmilaka
1. mar 2017

@matpaj Ahoj, starká mala nedávno. Upchalo jej aj močové cesty, museli sme sanitku volať, tak to bolelo. Opísala mi čo jej robili v nemicnici :"Dau mi tam nejakú rúru. S tu rúru som bola 2 týždne, potom rúru vybrau." A už je dobre😉

jeemima
1. mar 2017

@ludmilaka aka zlata babka ;) vola sa to stent ...rozsiri to mocovod, odlahci vyprazdnovanie oblicky a potom po cca 2 tyzdnoch vyberu kamienok lahsie lebo je mocovod rozsireny...@matpaj ....viem ze odporucaju pilsner pivo, otrasove sporty a vela pit....dobre je ked sa kamienok zachyti (aj ked sa vycika) aby mohol na rozbor z coho je a potom sa stanovi dieta comu sa vyvarovat aby sa predislo tvorbe kamenov

matpaj
autor
1. mar 2017

@ludmilaka aj jej kamene vyberali??? ci sa potom vyplavili same?

ludmilaka
1. mar 2017

@matpaj No opisovala to tak, že keď jej to dali, tak dačo buchlo do nádoby. A potom ešte močila piesok.

ludmilaka
1. mar 2017

@jeemima Ďakujem za vysvetlenie😉. Ale to som nevedela o tej diete. Musím sa jej opýtať, bo tá šúpe do seba všetko.

matpaj
autor
1. mar 2017

@jeemima mna dnes urolog "vyslal" na vybratie mocoveho kamena ktory mam v mocovej rure.... podla neho ho uz nevycuram, neodporuca mi ani rozbitie ultrazvukom. mne sa vsak pod noz nechce :/ :( rada by som vedela co ma pri takej operacii caka.... ci sa to robi laparoskopicky.... ako dlho budem PN... :/ nechce sa mi do toho ist....

veronika33
1. mar 2017

@matpaj dostala som kvapky - už si nepamätám názov, lebo je to už dosť rokov dozadu a do týždňa sa kamene samé vyplavili močom, mali okolo 0,5 cm a toľko ostrých zakončení, že som bola veľmi prekvapená. Išli na rozbor, ale žiadnu diétu mi neurčili. Sama radšej menej solím. Odvtedy sa mi to nezopakovalo.

jeennyv
2. mar 2017

@matpaj kams mala mocove aj ladvinove.. polezala si mala zachvat a brala ju sanitka no jej lekar povedal, ze sa vyplavia mocom ci s ms..a ze pivo je dobre a tekutiny na kamene..aj dedko mal mocove u chlapov je to horsie ale tiez pivo a tekutiny a bolo

ludmilaka
2. mar 2017

@matpaj Choď do toho. Radšej ako mať záchvat. Popýtaj sa urológa. Ja som bola na laparke ale s iným. S vajcovodom. Neviem či močák sa nerobí len odspodu. Neboj sa ničoho.