Môže ísť o močové kamene?

7. feb 2022

Ahojte, mám nasledovný problém. Donedávna som nemala problémy s mocovymi cestami, pred rokom po prekonani covidu som mala zapal mocovych ciest 5x, vzdy som brala atb zinnat, hned zabrali. V moci zistena bakteria ecoli. Posledny zapal som mala v novembri 2021. Vybrala som atb, ale dodnes pocitujem akoby rezanie v mocovej trubici, hlavne ked mam plny mechur. Ide o take neprijemne pocity, nie vyrazne bolesti, skor dyskomfort.

Moc mam uz druhy mesiac negativny, vysetrenia u gyn. odbery a kultiv. neg. Nemoze ist o kamene ?

Pred dvoma dnami mi urolog skusil urobit este vyter priamo z trubice, ale mam pocit ze aj to bude neg.

Ako sa zistuju kamene alebo moze byt tymi zapalmi citliva sliznica ?

Dakujem za podobne skusenosti ak ste mali☺️

kittykat22
7. feb 2022

Pri mocovych kamenoch ta ale boli hlavne chrbat v bedrovej casti, nie moc mechur a pipina. Kamene sa zistuju sonom.

danka56
7. feb 2022

Presne ako sa píše vyššie.
Avšak kamene sa tvoria presne vtedy ak su premnozene baktérie,opakujúce sa zápaly. Je možné že sa začína tvoriť nejaký kameň ale kým budete mať ťažkosti, teda bolesti, prejde aj rok a viac. Ale samozrejme sa tvoriť nemusí.
Na dané problémy by som odporúčala raz za čas piť urologicky čaj a demanozu. To pomáha aj k tomu aby škodlivé baktérie, odišli preč z obličky.

miskamicha
8. feb 2022

Nemyslim ze ide o kamene skor o chronicky zapal. Kamene sa najlepsie zistuju nativnym CT vyaetreni...mozu byt viditelne aj USG