Môže byť dlhodobá hnačka príznakom žlčníkových kameňov?

kismarika
15. aug 2023

Ahojte.Prosím vás,mal niekto z vás,alebo vie o niekom,kto mal/má pri žlčníkových kameňoch+blate v žlčníku, hnačky? A ak áno,po operácii žlčníka sa to zlepšilo? Hnačky ma trápia dlhú dobu-viac mesiacov a vždy sa to zhoršuje + škvŕkanie,prelievanie,pukanie v črevách..Najprv to bolo tak,že ráno,po prebudení som mávala "normálnu",formovanú stolicu,potom asi po pol.hod,či neskôr ešte raz, a vtedy to už bola riedka stolica a potom ešte niekedy aj po raňajkách-tiež redšia..Ale teraz posledné cca 3 mesiace je to už horšie,aj tá prvá je väčšinou riedka a chodím aj 3 x zrána,až predpoludním..Niekedy ma preženie aj po obede..Farba je žltá až bledožltá,ako íl..Ešte vlani na USG mi boli zistené žlč.kamene aj blato v žlčníku,dr. ma posielal na operáciu,ale ja som nechcela,lebo nikdy som nemala žlčníkový záchvat,ani bolesť po jedle,čo nemám ani doteraz..Práveže to som viackrát čítala,že takí,čo nevedeli o kameňoch,lebo nemali problémy a len náhodne sa im to zistilo a dali si vybrať žlčník,potom mali takéto hnačky a problémy s trávením a banovali,že si ho dali vybrať ..Preto sa trápim a zvažujem,čo robiť,aby to nebolo ešte horšie..V máji som bola na PET CT -nie kvôli tomuto,ale s iným problémom,robili mi od hrudníka dole,panvu atď,aj tam bolo písané v papieroch,že mám žlč.kamene a aj divertikulózu hr.čreva,ale nič vážnejšie sa našťastie nenašlo..Na gastro.idem bud.týždeň,brali mi krv aj stolicu nedávno..Napíšte mi prosím,ak ste mali ,alebo niekto koho poznáte, takéto problémy.Ďakujem.

simsalabim
15. aug 2023

@kismarika u mna sa takto prejavovalo Sibo. Zaplat si na gastro test.

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

Nemas skor nejaku potravinovu intoleranciu? Gastro urcite da nejake rozumnejsie odpovede ako konik 🙂 drzim palce

kismarika
autor
15. aug 2023

@simsalabim Ďakujem za odpoveď.Na SIBO som bola vlani, vyšlo mi to negatívne.Dali mi vypiť asi deci bezfarebnej a bez chuti takú vodu-tiež si takto mala?Fúkala som do takého prístroja -to je ten SIBO, test,že? Ale vtedy,ako píšem som to mala negatívne.. Ale potom neskôr som užívala Normix, kvôli tej diverkuloze, tuším aj pri SIBO sa zvykne predpisovať-aj Ty si mala tento liek?Ale nepomohlo mi na nič 😏

simsalabim
15. aug 2023

@kismarika ano, na vsetky otazky. Mne to pomohlo dramaticky. Tak Sibo to u teba nebude…

viera
16. aug 2023

@kismarika skus ci by nemohli vylucit ze ide aj o Crohnovu chorobu…Precitaj si to…Trochu z toho popisu mi to priipomina kamoskine problemy ale ona nemala zlcnikove kamene(aspon neviem o tom…)

lety17
16. aug 2023

Vysad mlieko a mliecne, zarad si zlcnikove caje a pangrol po kazdom jedle. Prepokladam, ze obsah zlcnika drazdi pankreas, zazila som a toto pomohlo. Treba ist na gastro, hadicku, ktore enzymy ti chybaju…

kismarika
autor
16. aug 2023

@lety17 Ďakujem pekne za a odpoveď, budúci týždeň idem na hadičku, snáď sa niečo zistí 🙁

alison11
18. aug 2023

@kismarika Nemáš veľa stresu?Stres spúšťa syndróm dráždivých čriev ja som to mala až tak že žltá voda tiekla pri zatlačení miesto stolice a schudla z 68kg na 54kg už je tomu 7 rokov ale mám to pod kontrolou davamsi pozor na dráždivé jedla a na stres trochu ak mam stres tak ma pre ženie ale stolica ma aj kúsky inač ok.Na kolnoskopii Ti zistia a nasadia lieky.

kismarika
autor
19. aug 2023

@alison11 Ahoj,no mne tie hnačky, majú podľa mňa súvis s tými kameňmi, tým, že mi žlčník nevie skladovať žlč,tak mi to ide všetko von..Ale určite áno aj stres u mňa hrá v tom úlohu, čím viac ma preháňa, tým väčší stres mám,a od toho ma potom preháňa, začarovaný kruh...🙁 Môžeš mi prosím konkrétne napísať,čo ti vtedy pomohlo,ak nechceš verejne,tak súkromne.Ďakujem.

pkgirl30
19. aug 2023

chystám sa na operáciu, budú mi vyberať kamene, bolesti mám už zhruba 3 mesiace ale stolicu mám pravidelnú a bezproblémovú

kismarika
autor
19. aug 2023

@pkgirl30 Aj ja si myslím, že je to z niečoho iného 🙁 Práveže mňa žlčník vôbec nebolí..

pkgirl30
19. aug 2023

@kismarika moja krstnámama vedela 30 rokov o tom že má kamene ale bála sa operácie, nikdy jej nič nebolo žiadne bolesti. ja o tom viem pár mesiacov a mám bolesti ktoré sa dajú vydržať ale horšie je to vracanie. takže si myslím že u každého je táto iné každý organizmus je iný. na tvojom mieste by som pokračovala vo vyšetreniach keď si nie istá že o čo ide

kismarika
autor
2. okt 2023

@simsalabim Ahoj.Minulý týždeň som bola u imuno-alergologičky na SIBO teste, a je to ono..Mala som dosť vysoké hodnoty,ďakujem že si mi napísala svoju skúsenosť,zasadila si mi chrobáka do hlavy a tak som sa tam dala objednať.

simsalabim
2. okt 2023

@kismarika tak verim, ze sa ti liecbou ulavi 🍀