Môže to byť epilepsia?

igi21
6. dec 2023

Zdravim,
pred 5,5 rokmi som prekonal epilepticky zachvat. Pricina bola nevyspatost, alkohol, nic som na druhy den nejeedol. Bol som hospitalizovany eeg aj ct bolo negativne. Od vtedy uz ziaden zachvat nebol. Pol roka na to robene eeg taktiez negativne. Ct robene pred cca mesiacom nic neukazalo. Lenze mavam tiky oci, taky nepokoj v tele, napatie,tenzne bolesti hlavy, nespavost, vkuse musim robit nieco s jazykom. Mam vtierave myslienky, ktore stale vyustia do bolesti hlavy a trasu. Vkuse mam proste plnu hlavu, ktora je na prasknutie. Mam taktiez niekedy pocit ako keby mimo reality. Mam diagnostikovanu zmiesano uzkostnu depresivnu poruchu. Od toho zachvatu som par krat vypil alkohol, mal som stuzkovu, maturity, potom statnice. Nikdy som ziaden zachvat okrem toho jedneho nemal. Ma niekto podobnu skusenost,? O co moze ist? Dakujem za odpovede

igi21
autor
6. dec 2023

@igi21 tiez mam pocit ako keby som sa dusil niekedy, preto musim stale robit s jazykom. Niekedy aj bolest v lytku. Nemam ziadne absencie ani vypadky

igi21
autor
6. dec 2023

@igi21 mam tiez neustaly strach a stres, bojim sa chodit von, do prace, medzi ludi ze odpadnem

taynee
6. dec 2023

Nie epilepsie, uzkost, mozno generalizovana uzkost, OCD a zaciatky socialnej fobie.

eva_176
6. dec 2023

ahoj, nie som lekar, takze toto nie je odborna informacia a tak .. len moja skusenost ;)
ja som tiez prekonala zachvat v r. 2020, tiez tam zohrala rolu dlhodoba unava/nevyspatost a alkohol (co je inak u mna ojedinele). Tiez mi robili CT, EEG a chodila som kazdy polrok na kontrolne EEG, vraj tiez boli OK. Na Silvestra min. roku som si zasa dala par poharikov a vraj som nadranom mala potom zachvat (no ja si nic z toho nepamatam, ani z prveho). U lekara mi potom povedali, ze raz za zivot ma kazdy "narok" na takyto zachvat, ale ked sa to uz zopakuje viackrat, tak sa to berie ako epilepsia. Vtedy mi nasadili lieky, ktore odvtedy beriem a neviem o dalsom zachvate.

grof_monte_christo
6. dec 2023

Na epilepsiu som sa liecila 10 rokov, ale okrem nalezu na EEG som ziadne z tvojich spomínanych priznakov nemala.

igi21
autor
6. dec 2023

@eva_176 ja sa pytam hlavne len kvoli tomu ze existuju aj male zachvaty, ktore su nenapadne a opakuju sa dost casto

igi21
autor
6. dec 2023

@grof_monte_christo a mavala si zachvaty?

grof_monte_christo
6. dec 2023

@igi21 celkovo vraj 3, ale len do veku 5 rokov, potom som 10 rokov nemala ziadny zachvat a nalez na EEG v puberte zmizol. Ale 10 rokov som uzivala antiepileptika.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
igi21
autor
6. dec 2023

@julia2002 lenze od posledneho eeg preslo 5 rokov. A pocas toho obdobia som si par krat vypil + bol dost v strese. Na eeg idem az o tyzden.

igi21
autor
6. dec 2023

@julia2002 mam strach ci sa pocas toho obdobia nevybudovala ta choroba

kacena4
6. dec 2023

podla mna toto epi nie je ze vobec. skor mi to pride ako posahana psychika tak ako pise kocka vyssie male zachvaty vyzeraju uplne inak dcera ich mava roky

bluecapybara
6. dec 2023

Ked pises o tikoch a bolestiach lýtka, skúšala si užívať magnezium?
Ja mám epi a eeg pred liečbou otrasne. To čo popisuješ mi tiež nepripadá ako epi.

igi21
autor
7. dec 2023

@bluecapybara uzivam magnezium pravidelne zacinal som pri 2000mg denne

igi21
autor
7. dec 2023

@kacena4 ake priznaky ma vasa dcera?

kacena4
7. dec 2023

@igi21 uplne ine ako ty, zahladenia kefy nevnima nereaguje, nevie o nic, casto aj s motorickymi prejavmi (ide a ma výpadok) a pod.