Aký záchvat mala moja 5 ročná dcérka počas spánku?

Zodpovedané
14. jún 2020

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcéra mala v noci v spánku záchvat, ktorý vyzeral ako epileptický. Boli sme hospitalizovaní. Spravili jej CT hlavy a bolo negatívne. Ešte ju čaká EEG a kardiológia.

Je možné, že to nebude epilepsia?

Inak je to zdravé dieťa, žiadne pády a úrazy nemala. Krv má v poriadku. Zo záchvaty si dcérka nič nepamätá, bola dezorientovaná. Po záchvate nebola ani pomočená a nemala uhryznutý jazyk.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

naozaj sa neodvažujem hádať čo za záchvat sa u vašej dcérky mohol objaviť. Myslím, že je to skôr otázka na odborníkov z medicínskej oblasti.

Určite po tom treba pátrať s lekármi, hľadať príčinu.

Poprípade zdravotný problém vylúčiť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com