Môžem sa predávkovať nosnými kvapkami?

janix23
30. júl 2021

Ahojte,chcem sa opýtať môžem sa predávkovať nosnými kvapkami?kupila som si Nasivin ale je tam pipetka,píše tam žeby malo ísť do 1-2 kvapka do jednej nosovej dierky,len omylom mi tam vystriekli asi tak 8 kvapky naraz ked som si dávala do druhej nosnej dierky,môže to mat nejaké následky?alebo ako sa berie to predávkovanie?lebo na príbalovom letáku je to hrôzostrašne vypísané.

pininka1
30. júl 2021

@janix23 myslim ze nie, to sa už stalo aj inym, ine by bolo keby si to robila opakovane

nika82
30. júl 2021

Nič neboj, ak sa toho bojíš nabudúce si kúp verziu v spreji

vanda323
30. júl 2021

@janix23 Predávkovať nie, ale môžeš sa stať závislou. Môj manžel je, a stále si kvapka nosné kvapky už mu nič nezaberá, stále si myslí že má zapchaty nos a pri Tom nič

surama
30. júl 2021

@janix23 Raz ked si si dala viac, tak sa nic nestane. Ale pozor celkovo na kvapky do nosa. Telo si na nich navykne a zacne si ich pytat. Ja som ich brala dlhodobo, lebo mi lekar povedal, ze niet inej pomoci...nemohla som inak dychat nosom. Az po rokoch mi zistili, ze mam posunutu nosnu prepazku, a preto nemozem dychat nosom. To uz som ale mala znicenu sliznicu, tak mi pocas operacie prepazky museli robit aj sliznicu.

hariet
30. júl 2021

@vanda323 nech si skusi kvapkat len do jednej, nech sa mu ta druha vylieci a upokoji sa mu podrazdena sliznica. Za par dni by sa mu to malo dat do poriadnu a prestane kvapkat aj do tej druhej.

dankavass
30. júl 2021

@vanda323 ja som bola závislá 6 rokov, môj muž 4. momentálne je muž pol roka a ja mesiac bez.
Jediné riešenie bolo s tým proste prestať. Striekame si do nosa vincentku.
Pár dní bolo naozaj krutých, ale už je to dobré 🙂

vanda323
30. júl 2021

@dankavass vincentku?to dá môže?super ďakujem za radu , vyskúšam dať mm

dankavass
30. júl 2021

@vanda323 vincentka je len mineralizovana voda, prípadne si môže striekať morskú 🙂
Ono to trošičku pomôže, ale účinok nenastúpi hneď, približne po pol hodine, treba to vydržať a jednoducho si tie kvapky nedať.
Držím palce 🙂

savanna
30. júl 2021

@vanda323 kamaratka toto riesila s alergologickou, tiez pouziva vincentku na inhalovanie. Poradila jej, aby si kvapky davala postupne na striedacku - raz len do jednej, potom len do druhej dierky a postupne odvyknut uplne. Druha vec je, ze zapchaty nos mozu sposobovat aj alergie, mal by sa dat aj na toto vysetrit.

leuska15leuska15
30. júl 2021

@vanda323 toto je častý problém ľudí, ani by si nevedela koľko ľudí to tak ma. A pritom existuje strašne ľahká pomoc, existuje taky sprej co ta zbaví závislosti na kvapkách do nosa,neviem ako sa vola ale predpisuje ho ORL lekár. Mnoho báb skúsil a pomohlo, v nejakej diskusii som to čítala. Skus vygooglit

leuska15leuska15
30. júl 2021

@janix23 nie, nič sa ti nestane

vanda323
30. júl 2021

@leuska15leuska15 Ok skúsim ďakujem za pomoc

vanda323
30. júl 2021

@savanna No ak tie alergie môžu byť, ďakujem za reakciu, no môj muž mi pripadá čisto ako feťák už on keď ich nemá je nervózny, a keď si striekne, tak až sa smeje

adelakramarova456
18. apr 2024

Chcela som sa spýtať da sa predavkovať s otrivin methol ked som ho brala po 2 hodinach 3 krat denne ďakujem za odpoveď