Mohla som bábo predávkovať Kanavitom?

Zodpovedané
18. mar 2020

Dobrý deň,

mám 1,5 mesačné bábo a podávam mu Kanavit po 2 kvapky raz týždenne. Podala.som v nedeľu 2 kvapky a potom v utorok omylom 2 kvapky.

Mohla som bábo predávkovat?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa to stalo iba raz, tak si myslím, že ste dieťa nepredávkovali. Predávkovanie by sa prejavilo najskôr hnačkou.

Navyše vitamín K má veľmi nízku toxicitu pri predávkovaní, tak sa nemusíte obávať. Treba však dávať pozor, mamičky si zvyknú mýliť dávkovania Kanavitu a Vigantolu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová