Nadmerné vypadávanie vlasov a ich náhle rednutie

maminka142
19. dec 2020

Ahojte, chcem sa vás opýtať či niekto ma, alebo mal podobný problém ako ja a čo pomohlo..
Takže poporiadku... Už rok a pol som zaregistrovala väčšie vypadávanie vlasov... Mala som vlasy husté a dlhé po pas a teraz už po plecia a veľmi riedke až priesvitné 4 vlasy..
Je to rednutie po celej hlave, najmä tylo. Ja ale nemám problém s rastom nových baby vlasov, tie rastu stále, ale také malé aj padajú..
Už rok to riešim aj s lekármi a všetko mam ok. Dokonca aj trichologicke vyšetrenie mam za sebou. Užívam rôzne vitamíny a aj vodičky vtieram a stále je to rovnaké...
Dokonca mam pocit ze to rednutie je čím ďalej tým horšie.
Nemame to dedičné a ani stres nepociťujem. Môj lekár už nevie co so mnou..
Mne je z toho hrozne. Najmä pri umývaní vlasov mam pocit ze polovica vlasov ide preč..
Akékoľvek rady uvítam 🙏 Dakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vivinka771
19. dec 2020

Mne brutal padaju vlasy asi od 18tky teraz mam 32 a pri každom cesani a umývaní som len trpla ci mi niečo ostane na hlave... Za tie peniaze co som minula na kadejaké drahé aj lacné, prírodné aj chemické veci by som mala asi aj lacnejšie auto a nikdy mi nič nepomohlo, aj babkin kamarát mi zarobil zmes byliniek na preplachovanie dokonca a nic🤦‍♀️... No a teraz ako som tehu tak mi zistili problém so štítnou zlazou a odkedy užívam euthyrox tak sa mi zdá ze mi padajú oveľa menej, no bud je to tým tehotenstvom alebo aj kombinaciou, neviem ale teším sa z toho, dúfam ze to tak vydrží a ze sa mi to len nezdá 🤦‍♀️😀, takže možno aj nejaky problém so štítnou zlazou ci nemáš, teda neviem na akých vyšetreniach sú bola ale mne prvé napadlo toto.

maminka142
autor
19. dec 2020

@bambulienka25 Užívala som donna hair a teraz mam Revi Hair z Dr. max, sa mi páčilo to zloženie. Lepšie ako na príklad vlasové hnojivo a podobne..
Pozriem si ten forcapil, ďakujem za radu..

lenkakravcova
19. dec 2020

@maminka142 myslím ze je to hormónmi. Počas druhého tehotenstva mi nevypadol ani jeden vlas. Mala som och krásne lesklé nemastne. Ako som začala dojčiť, začali vypadávat a vypadávajú hojne. Tiež pred tehotenstvom mi dosť vypadavali. Čiže ideálne je mať stav tehotenstva proti oadaniu vlasov. 😀Alebo užívať HAK (ktorá simuluje tehotenské hormóny) ak máš takýto problém. Inak neviem co na to. Žiadne vodičky ani vitamíny mi nepomohli. Od dospelosti vždy len počas tehotenstiev sa to výrazne zlepšilo. 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka142
autor
19. dec 2020

@vivinka771 Štítnu žľazu mam v poriadku... Aj krvné testy, aj železo... Ja mam 3 deti a mne nepadli toľko ani počas tehotenstva a ani dojčenia... Mala ma už 3 a pol roka a vlasy padáku asi rok a pol no max posledného pol roka to je brutálne..
Preto som aj vyšetrenia absolvovala lebo som sa bála ze prídem úplne o vlasy a budem plešata.. No na nič mi neprišli a vlasy padajú ďalej dosť intenzívne 😔

maminka142
autor
19. dec 2020

@bambulienka25 zle som napísala ze "páčilo" mala som to na odporúčanie lekárnika, ktorý mi poradil že tieto si ženy pochvaľujú a aj to zloženie je lepšie ako na tých druhých...

maminka142
autor
19. dec 2020

@lenkakravcova Ďakujem.. No HAK by som sa rada vyhla 😔🤔

vivinka771
19. dec 2020

@maminka142 mne doktorka už aj povedala ze to je psychické, čím viac stresujem že veľa padajú tak tým viac budú padať... No ale jasne ze sa nedá byť v kľude keď za týždeň človek dokáže vyrobiť z vypadanych vlasov parochňu...😞

maminka142
autor
19. dec 2020

@vivinka771 tak to je pravda.. Viem ze stres robí veľa a preto si stále hovorím ze to dorastie a príde čas keď sa zo zastaví a snažím sa venovať deťom a vlasy neriešit a nesledovat sa tak... No ale nedá sa to samozrejme úplne vylúčiť z hlavy... Presne ako píšeš...

didush27
19. dec 2020

Ja som zacala pouzivat cca tyzden dozadu Nanogen serum.. aj mne padaju vlasy, tak hadam sa to zlepsi

maminka142
autor
19. dec 2020

@didush27 Aj ja ho používam už pol roka.. Vraj novinka...

marcellka32
19. dec 2020

@maminka142 z vitaminovych doplnkov veniru aspon 3 mesiace ráno a večer, tá nezaťažuje tak žalúdok ako forcapil a ostatné (mám už toho pojedeneho tiež dost), zo šampónov zihlavovy a lopuchovy (čiže bylinné), piť kolagén vnutorne, nemať stres, brať aj magnézium...vždy mi po umytí vlasov vypadlo dosť, teraz ako beriem veniru tak fakt minimálne..

maminka142
autor
19. dec 2020

@marcellka32 Veniru nepoznám... Pozriem ju a kolagén užívam v prášku Alavis... Ďakujem

karkulka1111
19. dec 2020

Ahoj. Ja mam skusenost s vit. Biosil z lekarne. Stoja okolo 5 eur a su na mesiac jedna flasticka. Teraz mam mesiac ,,pauzu,, brala som ich dva mesiace. A to mi padali tak ze kadernicka sa ma spytala ci sa daco deje so mnou. Za mna ano pre tie vitaminy. 🙂 chce to len trpezlivost 🙂

maminka142
autor
19. dec 2020

@karkulka1111 Ahoj, ďakujem... Ja užívam vitamíny už dlhšie no bojím sa dať pauzu...

susenka14
9. sep 2022

@maminka142 ahoj,ako si na tom teraz? Ja mam to iste a tiež nič nepomaha

maminka142
autor
9. sep 2022

@susenka14 Ahoj u mňa sa to zlepšilo 🙂 Užívam červenú macu, kolagen (morský ktorý na všetky 3 stupne..), zinok, selen, biotín. A hlavne farbím sa už rok a pol len henou a je to poznať 🙂 Držím palce 😉

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
22. nov 2022

mne strašne vypadávali keď ma vyhodili z práce, bol to na mňa veľký stres a odniesli si to moje vlasy

susenka14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
susenka14
1. feb 2023

@maminka142 a aká značka toho kolagénu prosím?

maminka142
autor
5. apr 2023

@susenka14 Inca collagen a collaloc 💪

majuska0022
17. mar 2024

@maminka142 ahoj akurát čítam tvoj príspevok. Mne sa stalo presne to isté. Az mám priesvitno v oblasti ofiny. Chcem sa opýtať pomohlo ti dačo?

majuska0022
17. mar 2024

@maminka142 a ešte som chcela či ti narástli opäť vlasy tam kde vypadli.

nazli24
20. mar 2024

@majuska0022 mne pomohla iba transplantacia vlasov 🙂 nic ine. ak chces mozem poskytnut blizsie info

nazli24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz