Nadúvanie a plynatosť

25. aug 2020

Prosím vás ,čo vám pomáhalo v tehu na nadúvanie a plynatosť? So mnou už v miestnosti nevie vydržať ani pes 🤦Som v treťom mesiaci a každý deň dúfam,že to bude lepšie a zatiaľ nič. Strukoviny som zatiaľ úplne vynechala, snažím sa nejesť nič , čo nadúva. Akurát sa neviem vzdať pečiva,je to jedna z mála potravín ,ktorá mi momentálne ráno nevadí. Zatiaľ by som nerada siahala po liekoch. Máte nejaké rady ako si pomôcť?

peta2202
25. aug 2020

vraj je dobre zaradit do stravy potraviny, ktore su bohate na vlakninu 😉

miskooo1987
25. aug 2020

Skús popísať bližšie stravu... lebo možno máš napríklad miernu intoleranciu laktózy kvôli tehotenstvu a proste väčší ti mliečne veci... dôvodov môže byt veľa.... možno to vôbec nerobia strukoviny...

punka24
25. aug 2020

Viem že nechceš tabletky ale espumisan je zázrak ktorý môžu aj tehotné... inak vyraď strukoviny a kupuj bezlaktozove mlieko... ale to je len môj tip môže to byť aj z dačoho iného... u mňa vsak aspoň trošku pomohlo toto... 🙂

autor
26. aug 2020

@peta2202 @punka24 @miskooo1987
Vlákninu som už zaradila. Čo sa týka laktózy,to ma vôbec nenapadlo. Milujem mlieko a jogurty,ale odkedy som tehotná,tak toho mlieka vypijem málo. Ale jogurt si dám každý deň. Skúsim ešte aj to pozmeniť. Inak čo sa týka stravy ,tak na raňajky si dám tmavý kúsok chleba, plátok šunky,občas nátierku a zeleninu (uhorky, rajčiny). Desiata ovocie (hruška, hrozno,jabko),obed dnes mám výnimočne cestoviny s mäsom a šampiónmi,ale zväčša som na ryže. Olovrant jogurt a nejaké ovocie. A večera to už moc nezvládam. Večer mi je dosť zle,tak podľa možností,ale väčšinou niečo malé a najneskôr o tej 6-7, neskôr už nie je šanca.

zuzi56
26. aug 2020

Mna príšerne nafukuje aj zo zeleninového šalátu a kuracieho masa, plus tie ostatne nafukovacie somarinky, ale dávala som si 3 dni po sebe pancreolan, a potom mi to neako povolilo

pmoricova
26. aug 2020

Možno ovocie. Fruktóza tiež môže byť problrm. Skús vynechať jeden deň ovocie s výnimkou bananov pomarančov grepu ...laktóza tiež . Dekakto jogurty mlieko. Sú to všetko cukry..keď ich nerozlozi telo nafukuju. Mam s tym skúsenosť. Mysleli si ba gastre že je to intolerancia na lepok a cadom sa zistilo že sacharóza laktóza a fruktóza je problém.