Najlacnejší strojček na zuby

terkaaa248
2. aug 2016

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu a pomoc. Chcela by som si dať na zuby fixný strojček, lenže by som bola rada keby to bolo fakt lacné, keďže niesom bohatá. A potrebujem poradiť v tom ku ktorému konkrétnemu zubárovi by som tým pádom mala ísť a poprípade napíšte koľko vás stál fixný strojček a skúsenosti s tým. A mám 17 čiže preplatí mi poisťovňa niečo z toho? A ešte k tomu som z Bratislavy, čiže len zubárov odtiaľto prosím.
Ďakujem za každú radu a pomoc.

mawka
2. aug 2016

@terkaaa248 dovera preplaca do 18 rokov a najviac dva roky liecby - aspon nasa ortodontistka to tak ma uvedene. cize tebe by preplacala rok. ja som davala synovi teraz strojcek, horny/dolny dokopy nas to vyslo vyse 500 e. plus treba ratat kontroly. ale co viem, tak su aj lacnejsi, u nas v okoli mame este jednu, u ktorej to vyjde do 200 e, ale este som nepocula, ze by bol niekto spokojny.
tu nejde len o cenu, ale aj o kvalitu. a za tu sa priplaca vo vacsine pripadoch.
mas len 17, takze toto by mali hlavne tvoji rodicia riesit.

terkaaa248
autor
2. aug 2016

@mawka hej ocino to rieši len som potrebovala poradiť ku komu, ďakujem 🙂

sissy27
2. aug 2016

@terkaaa248 strojček na zuby nerieši zubár, ale čeľustný ortopéd... nič také ako "fakt lacný" fixný strojček neexistuje, ceny zistíš priamo u vybraného čeľustného ortopéda, ale pod niekoľko stoviek € sa nedostaneš... poisťovňa hradí len veľmi malú časť nákladov... okrem samotného aparátu platíš aj za rtg, ak treba vytrhnúť nejaké zuby tak aj to sa platí, každý mesiac kontroly, výmena gumičiek, výmena drôtiku ak treba...dĺžka liečby závisí od konkrétnej diagnózy, ale minimum je tuším dva roky plus potom rok by mala nasledovať retenčná liečba...
moja dcéra dostala tento rok strojček - 200€ nasadenie aparátu, 60€ vytrhnutie dvoch zubov, plus cca 100€ som tam tak priebežne nechala za posledný rok ešte pred samotným začatím liečby... na jeseň by mala dostať strojček aj na spodné zuby, čo je ďalších 200€ plus 60€ trhanie zubov... po dvoch rokoch (predpokladaná dĺžka liečby) dajú dole fixný aparát a dostane retenčný - to bude 300€... a počas tých dvoch rokov každý mesiac cca 30€ kontrola, gumičky... a aby som nezabudla, ešte niečo ma stáli špeciálne kefky, ale tak to je v porovnaní so všetkým ostatným zanedbateľná položka...
najlacnejšie čo som počula od známych tak majú strojček na jeden rad zubov za 120€ - ale všetko okolo toho si tiež platia...

sissy27
2. aug 2016

@mawka žiadna zdravotná poisťovňa na SK neprepláca komplet strojček, resp. len pri dvoch diagnózach ☹ pri všetkých ostatných hradia len symbolickú čiastku...

terkaaa248
autor
2. aug 2016

@sissy27 a nevieš prosím že ku komu tí známi chodia?

sissy27
2. aug 2016

@terkaaa248 neviem a úprimne už ani neviem kto mi to hovoril, lebo tuším každé dieťa v mojom okolí má strojček na zuby... ale to, že za samotný fixný strojček si vypýta 120€ ešte nesvedčí o kvalitnej liečbe (čo je najdôležitejšie) a teda neviem, možno potom o to drahšie majú kontroly, takže v konečnom dôsledku to vyjde rovnako...
ale v prvom rade musíš mať stanovenú diagnózu, napr. kamoška investuje do dcérinho vyrovnania chrupu cca 4000€ (áno, štyri tisíc)... nechodia k luxusnému zubárovi, ale proste dievča má vážnejší problém a liečba je komplikovanejšia...

mawka
2. aug 2016

@sissy27 no aj my tak nejak.
vstupna prehliadka/konzultacia/zalozenie karty 27 eur
rtg bezne 15 e
tele rentgen, navrh liecebneho planu a este cosi 70 e
otlacky a veci okolo toho 60 e
horny strojcek 162 eur
dolny 162 eur
este sme mali dentalnu hygienu + nacvik 30 e
vytrhnutie zuba jedneho 17 e
specialna sada na cistenie 25 e
cize dokopy skoro 600 e. a od januara sme to riesili, kym vsetko prebehlo, potom terminy, lebo ma dost narvane.
maly minule, ze kam pojdeme na dovcu tento rok. reku chod do kupelne, usmej sa do zrkadla a tam mas dovcu 😀 😀

no a cakaju nas kontroly, samozrejme. to ani netusim, kolko bude, zabudla som sa informovat. ale ludia hovoria ze od 20-40 e v zavislosti, co tam robia a tak.
@terkaaa248

mawka
2. aug 2016

@sissy27 ano, zle som sa vyjadrila, malo byt spravne "DOPLACA". co viem ja, tak malemu dovera hradi 40%, aj to len niektore veci a ukony, nie vsetko. my zvysnych 60%. plus teda nasa ortodontistka je trosku drahsia. ale nevadi, zatial som spokojna, hlavne aj preto, ze vyborna komunikacia medzi maleho zubarkou a nou a vyborny pristup. na to, ze mal panicky strach zo zubarov, ale totalne. a je uplne zrovnany a spickovy teraz dusevne, co sa tohto tyka. takze aj keby mala este vyssie ceny, kvoli pritupu k nej pojdeme aj tak.

sissy27
2. aug 2016

@mawka no vidíš, my napr. nácvik dent. hygieny bez poplatku, ale zas nasadenie strojčeku bolo 196€ na jedno zuboradie... čiže v konečnom dôsledku to vyjde plus mínus rovnako...
ja som tam s malou chodila 2 roky na pravidelné kontroly, kým teda naozaj začala liečba... musela som zapisovať krivku rastu, mňa pomerala, pozrela mi zuby (hneď skonštatovala, že ten čo mne naprával zuby to slušne odflákol 😀 ), no celá veda... ale teda mám veľmi dobrý pocit z nej, zaujíma sa o všetko, vysvetlí, ochotná je, dôsledná, vždy odôvodní čo prečo načo ako začo... proste nemám pocit, že som len chodiaca peňaženka...

mawka
2. aug 2016

@sissy27 sak ja som kukala jak puk, ked ho fotila a vyrabala tam tie modely jeho celuste a zubov. sak ani sajnu som doteraz nemala o tychto veciach. nas maly nema az taky problem, ako mi hovorila o inych pacientoch. ma sice horny chru posunuty dolava a predkus, ale neni to nejak extra vidno. len teda na tom 3D modeli to sakra bolo vidno. mi to tam anatomicky vsetko pomenovala, ukazala, vysvetlila a si hovorim no ty kokos. u nas je to preto, ze nema vyvinute 3 zuby a preto mu to ide segrom, bo mliecne stratil. ze nemam vyvinute ja tiez rpesne tie tri zuby som sa dozvedela neskoro, az mi vypadli konecne tie tri mliecne jak starej koze. hovorila, ze keby mi vypadli jak decku, mam ten isty problem, co maly. je to dedicne tieto nevyvinute zuby. preto aj jeden musel prec, aby mal vyrovnany pocet a aby nasadali na seba spravne ako maju. maly bude mat 13, skonci akurat s liecbou, ked pojde zo ZS 🙂 na strednej uz bude svihak s okuzlujucim usmevom 😀

mawka
2. aug 2016

@mawka no a teraz som na rade ja, musia mi tie moje tri nevyvinute chybajuce doplnit. kks, rozrobene so zubami cela rodina. len dufam, ze mala bude aspon v tomto ok 😀

sissy27
2. aug 2016

@mawka no ja ani neviem, koľko je to v % tie doplatky poisťovní, len teda bavila som sa so zubárkou a ona že teda sú to len smiešne čiastky, väčšina je na rodičoch... a dospelí si to tuším komplet hradia celé sami...
@terkaaa248 tvoji rodičia by sa nemali orientovať len podľa ceny, aj keď chápem, že sú to fakt vysoké položky... ale dať menej peňazí za nekvalitne odvedenú prácu je horšie ako dať viac peňazí, ale za kvalitu... lebo krivé zuby ani náhodou nie sú len estetický problém, ale v prvom rade zdravotný... má to vplyv na kopu ďalších vecí...

terkaaa248
autor
2. aug 2016

@mawka no preboha to sú iné pálky toto.. ale tak je to drahý špás.. a dala by si mi prosím meno toho čeľustného? A ďakujem @sissy27 😃

mawka
2. aug 2016

@sissy27 urcite, ze su to male sumy. sak to vidno na doplatkoch nasich, vsakze 😀 hej, dospeli sami, malej druzinarka teraz ma strojcek, 3500 e a este neskoncila. takze je lepsie to riesit, ked je este vo veku dietata rozhodne. a vlastne toto bez debaty sa ma riesit u dietata.
@terkaaa248 ved to neplatis hned ako dojdes. neviem ako je to inde, ale ked som maleho objednavala, povedala mi sestricka hned, ze kolko mam doniest e na vstupnu a na kazdy termin mi napisala kolko si mam nabuduce priniest penazi. viete to teda riesit aj kazdy mesiac postupne. ved my sme to tak riesili de facto.

mawka
2. aug 2016

@terkaaa248 nie je ona z BA. ale ceny budu v BA rovnake plus minus. vidis aj so @sissy27 sme sa zhodli, ze zhruba rovnako. neviem skade je sissy.

sissy27
2. aug 2016

@mawka no ja som dostala strojček tesne pred 18, vtedy to ešte do 18 hradila poisťovňa, prišla som, spravili otlačky, potom mi dva týždne lepili zámky čo mi stále nejaký odpadol, potom natiahli drôt a to mi raz za mesiac posúvali, po roku dali dole, dovi dopo... a teraz táto doktorka že ukážte mi vy zuby - reku že ja mám pekné rovné, ale nosila som strojček, celá pyšná som bola a ona že uhm, nechcem vedieť kto vám to robil, ale úplne to odflákol, tu vám to nepasuje, tu vám to nesedí, tu to máte krivé... 😀 no proste jak zadarmo 😅
pri malej presne ako ty píšeš, div stolicu a ranný moč som nemusela nosiť 😅 ale tiež snímky také onaké, 3d model, ukazovala mi výpočty, kadečo, no tiež som len zírala... ale hovorím, spokojná som, neľutujem tie prachy, a už je po troch mesiacoch vidieť výsledky 🙂 na jeseň ideme na dolné 😝

mawka
2. aug 2016

@sissy27 este ma napadlo, neuctovala tie 4 zuby, co nema. tie tri nevyvinute a jeden vytrhnuty. to odratala. a prislo mi to velmi velmi seriozne od nej.

terkaaa248
autor
2. aug 2016

@mawka @sissy27 ďakujem vám obom veľmi pekne ❤

sissy27
2. aug 2016

@mawka áno, my sme z BA... a teda nie súkromný, tam sú tie ceny určite vyššie, lebo platíš aj za to, že chodíš po kvalitnej dlažbe... a teraz si ani za svet nespomeniem na meno lekárky, ale je to na Heydukovej...

mawka
2. aug 2016

@sissy27 mne zase povedala, ze mam krasne rovne, dokonale, ale ak si urychlene nedam tie chybajuce doplnit, tak sa mi vsetko posunie a som v keli 😀 uz teraz ma oblieva pot pri predstave sumy, kolko ma to vyjde. bo ja so zubarmi nemam problem, mam problem s tymi cenami tam 😀 😀 ale asi to vyriesim mostikmi, na implantaty nemam. keby jeden, este si poviem, ze slak to traf. ale tri? no dovidenia 😀

sissy27
2. aug 2016

@mawka sme ti mohli podarovať tie 4 zuby, čo malej musia vytrhnúť, aby sa jej vôbec zmestili 😀 😀 😀
@terkaaa248 nie je za čo 🙂 aj keď asi sme ťa nepotešili, no ale fakt to nie je lacný špás... ale teda sú aj drahšie ambulancie 🙂

mawka
2. aug 2016

@sissy27 aj tak to nebude lacne, lebo neni mostik ako mostik. ked chcem kvalitny material, ze to bude vyzerat ako moje vlastne zuby, aj tak si fasa zacalujem. ach joo. ale chvalabohu, ze mam len tento problem. fakt je mi luto ludi, ktori maju velke problemy v ustach aj napriek vybornej starostlivosti.

sissy27
2. aug 2016

@mawka no presne.. nebojím sa u zubára fyzickej bolesti, ale tej v peňaženke... a to teda klop-klop-klop, ja aj malá máme zuby v poriadku, môj zubár minule na preventívke lamentoval že "a takú dobrú poisťovňu máte a ja vám nemám ani čo urobiť" 😀 malá tiež, 13 rokov a žiadny kaz... akurát teda raz mala úraz so zubami a teraz ten strojček...

mawka
2. aug 2016

@sissy27 sak toto, ze zuby v poriadku, len zrovna problem, ktory je investiciou, ked sa riesi. maly detto, krasne zubky, aj mala. ziadne zhnite, pokazene, nic. ja tiez. mala som mudraky dva pokazene, tie mam vonku, dalsie dva mi nevysli, ani sa nechystaju, nerypem do toho radsej 😀 tiez hovorila, ze u maleho uvidime co s mudrakmi, ze tiez vyzera, ze mu mozno nevylezu. toto su mega drahe veci, ortodoncia a nahrady. kks. drahe jak svina.

hettinka
2. aug 2016

no máš najvyšší čas, aby si to stíhala čo najviec do 18 rokov.
Ja neviem, ako je to v BA, ale ja som zhanala ortodonciu až cez 2 okresy, lebo tu nas poslali preč s tým, že "zavolajte si v januári, budeme objednávať na budúci rok...". Majú plno... Takže som išla tak trošku po známosti, ale ešte musím zmeniť poisťovňu, lebo ak maš VZP, tak tá dava zubárom limity a ich poistencov brať nechcú... Zatial nas to vyšlo len nejakých 50 eur za vstupnú konzultáciu, RTG a dentálnu hygienu, špeci kefky, dentálne nite...
Zuby musíš mať tip-top, aj hygienu, my našťastie mame zubárku, ktorá za vrtanie a plombovanie neberie peniaze, poopravovala jej aj "kazy", ktoré boli sotva viditelné, ale pod strojčekom byť nesmú. A ešte nas objednala v rekordnom čase ...
Inak, povedala nam rovno, že liečba vyjde na 1000 eur, ale platí sa to postupne v priebehu 2 rokov. najdrahšie je nasadenie a snímanie strojčeka na konci.

terkaaa248
autor
2. aug 2016

@hettinka ďakujem 🙂

michellia
2. aug 2016

@terkaaa248 treba to co najskor kym poistovna preplaca. Chyti ta to financne potom o dost menej 🙂 drzim prsty

terkaaa248
autor
2. aug 2016

@michellia ďakujem 🙂