Strojček na zuby

liuskaaaa
17. okt 2023

Ahojte moja dcéra má predkus . Bude potrebovať strojček . Neviem koľky poznáte ten biely fixný . Biely fixný strojček je lepší na predkus ? Či je lepší na krivé zuby .

pe_mi
17. okt 2023

@liuskaaaa ahoj,podľa mňa si nenavyberaš ty .to určí lekár,ktorý jej je vhodný

mooonika1975
17. okt 2023

@liuskaaaa nechaj si poradiť od čelustného, vyberaj dobre , my chodime do Trenčina , sme spokojni, nemá sice predkus, ale s pristupom , akurat sme dlho čakali.

patka06
17. okt 2023

žiadny fixný by som dieťaťu nedala.
dcéra mala predkus, nosila Invisalign

minenkak
17. okt 2023

@liuskaaaa možno je budú musieť najprv poriešiť čeľuste a až potom zuby, všetko povie,celustny ortopéd,celý plán vám určite vysvetlí

simca06022011
17. okt 2023

moja ma taky, ze treba posuvat vlastne vsetky zuby ... ideme na fixny, klasicky. Vobec invisalgin neodporucala lekarka, dava ho bezne ale nam nie.

pinkgirl
17. okt 2023

@liuskaaaa ahoj, toto rozhodnutie by som nechala na toho lekára ktorý bude chrup liečiť. Nemyslím, že laický názor je v takom prípade vhodný pre rozhodnutie. Na odbornú prácu sú predsa odborníci a ku každému pacientovi sa pristupuje individuálne. Lekár musí určiť ako bude prebiehať liečba.

estellas
17. okt 2023

@liuskaaaa Aký biely fixný ? Myslíš ten priesvitný vyberací ? Ja som mala predkus a nosila som fixný zuby sa mi vyrovnali. Neviem posúdiť či je lepší fixný alebo vyberací.

martinka13
18. okt 2023

Strojček doporučí lekár. Ja mám predkus, nosím invisalign (mierny predkus s medzierkami medzi zubami). Syn zuby nahusto, museli vybrat osmičky, posúvajú sa postupne odzadu. Aj gumičky na úpravu polohy sánky nosí. Tiež invisalign. S priebehom liečby sme zatiaľ spokojní. Jednoduchá hygiena zubov. Viem ale, ze niektorí lekári pri niektorých problémoch riešia fixný.

liuskaaaa
autor
1. nov 2023

No doktor povedal že to je jedno ktorý strojček si vyberieme

patka06
1. nov 2023

Fixný za mňa nie - vybrala by som si Invisalign