Neviditeľné žily

28. jan 2023

Baby je toto geneticky dané, že nie sú poriadne vidno žili pri odbere krvi alebo zavedenie infúzie ? Prípadne súvisí to s váhou, že čím má človek viac kíl, tým sú žili prekryté tukom ?
Moje sú teda schované a pre sestričku či sestričiaka je to výzva. Vypočujem si, kde som svoje žili nechala. Chudáci, sú z toho nešťastný. Ale väčšinou sa im to podarí na prvý krát, takže som takmer vždy natrafila na šikovný zdravotný personál. Dajú sa žili zviditeľniť ? Cvičenie a zatnutie v päsť nie je až taký veľký pomocník.

zuzana76
28. jan 2023

mam to iste a som pacient hematologie, uz mi pichaju vsade, kde najdu, asi sa s tym neda nic robit, tiez sa mi stale stazuju sestricky

zuzana76
28. jan 2023

a som stihla, takze tukom to nebude, ruky mam ako pavuk

zuzi0911
28. jan 2023

Som chudá a mam rovnsky problém. Plus ak sa to konečne podari tak mi žila praskne a ideme od znova..

mara66
28. jan 2023

Hah, tak ja mám výrazné žily všade, ale tam, kde je to pri odbere potrebné, tam ani náznak. Pocvičím rukou a klopkaním prstom hľadajú žilu 😃

kiki68
29. jan 2023

Mne taketo hovorili roky na Slovensku, dopadlo to strachom z toho, ze mam ist na odber. Tu v Rakusku nikto neremca a vzali by hadam hektorlitre. Nikdy mi nejako toto nemali potrebu komentovat, psychicky mi to velmi pomohlo. Zjavne pre rakuske zdravotnictvo su aj tie moje zily dobre 😂

macekovam
30. jan 2023

ked vies ze budes mat odber tak sa na to dopredu priprav.. dostatocne pi uz den vopred.. a mozes si vecer napriklad zacvicit.. par zenskych klikov.. cinky ak mas...