Darovanie krvi s neviditeľnými žilami

lejkaaa
3. júl 2023

Ahojte, chcem sa spýtať či ste boli niekto schopní darovať krv aj s neviditeľnými žilami. Ja chcem veľmi darovať krv ale dosť sa bojím, že bude problém, pri obyčajnom odbere má obvodná problém mi nájsť žilu. Ma to vôbec cenu skúšať?

pribinak
3. júl 2023

@lejkaaa vyskúšaj. Mizno narazíš na šikovnu sestričku a napichne ta na 1. pokus

kacena4
3. júl 2023

to ze je neviditelna neznamena ze tam nie je a neda sa z nej nabrat krv. tam su profici co denne beru desiatky ludi na krv takze maju prax. za mna urcite chod

zeldia
3. júl 2023

@lejkaaa zvladnu to, takých čo sa boja vidia každý den😉 ak chces chod do nemocnice a potom keď si to vyskúšaš (určite nebude problém tešia sa každému jednému darcovi), neskôr pri druhom treťom odbere si vyber neaku fajn akciu ktorú organizujú napr divadelná kvapka krvi a dostaneš aj darčeky😉

acer11
3. júl 2023

@lejkaaa aj ja som mala tento problém a pomôže športovať 😉 žilky sa vylepšia

anavixy
3. júl 2023

Skusene sestry vedia najst zilu len podla toho ze vedia ze tam proste je. 😃 S tou hrubou odberovou ihlou to moze byt sice zazitok, ale zila sa predovsetkym nahnata, aj tu, ktoru vidime si najprv nahmatame 🙂 navyse pred odberom krvi na darovanie sa robi aj klasicky odber a ak tam zistia ze na to nemas zily, tak ti to povedia a nevezmu ti ju, kludne vyskusaj 😊

lejkaaa
autor
3. júl 2023

@acer11 ďakujem, skúsim.

lejkaaa
autor
3. júl 2023

Ďakujem za odpovede tak ja to teda skúsim.