Nočná bolesť chrbta a brucha zároveň

luna379
16. okt 2016

Dobré ráno. Obraciam sa na vás so zdravotným problémom ktorý mi posledné 4 dni nedá doslova spávať. Viem, že tu nie som u lekára, ale ja už tým lekárom akosik neverím, vždy sa popreháňam po vyšetreniach a nikto nič nezistí. No a k téme. Už štvrtú noc okolo druhej sa vždy zobudím na to, že ma prudko rozbolí pod ľavou lopatkou. Rozbolí ma celá ľavá strana chrbta, čo je však divné začne ma bolieť šialene brucho až si myslím že budem vracať, trvá mi to vždy až do rána. Zaujímavé je, že sa logicky snažím ľahnúť na pravú stranu aby som tú ľavú "odľahčila" ale bolí ma to ešte asi 100x viac... zaberá iba ležanie na bolavej ľavej strane... cez deň mi okrem miernej bolesti chrbta nič nie je, zažívacie problémy nemám absolútne, ale tá bolesť v noci ma ženie až k plaču. Skúšala som tvrdší matrac, mäkší, aj mám vankúš z pamäťovej peny, čiže tým to nebude. Neviete čo by to mohlo byť aký problém? Vopred ďakujem za rady.

alami
16. okt 2016

Pod ľavú lopatku? mohol by to byť žlčníkový záchvat, len tam bolesť vyráža pod pravú lopatku. Bolesť brucha je neznesiteľná, môže byť aj zvracanie. Mám pocit, že presne zaberá ležanie na bolestivej strane, už si celkom nepamätám, ale je mi to také povedomé. Vygoogli si čomu sa vyhnúť pri problémami so žlčníkom (najmä mak, mastné jedlá, najhoršia je kombinácia tuk - cukor...napr plnky v koláčoch...) Na záchvat ti pomôže algifen, ak máš, daj si. Možno no-spa...to je bez predpisu. ajgifen je na predpis.
@luna379

luna379
autor
16. okt 2016

@alami algifen kvapky zhodou okolností doma mám.. skúsim 🙂

juliet86
16. okt 2016

Moze to byt aj zablokovane rebro ci nerv.

luna379
autor
16. okt 2016

@juliet86 len to prečo len v noci bolí??

katrin21
16. okt 2016

moze to byt aj pankreas.. ten sa prejavuje v lahu vraj a aj do chrbta....

juliet86
18. okt 2016

@luna379 no kvoli tomu ze lezis. Inak na teba posobi gravitacia si v inej polohe.. pripadne aj pankreas bez k lekarovi

luna379
autor
18. okt 2016

@juliet86 pankreas určite nie, to by som nevládala jesť, ja mám práveže chuti do jedla dosť

tanika
18. okt 2016

@luna379 no aj pri pankrease môžeš mať chuť do jedla, len je otízne čo ti bude robiť z jedla dobre alebo si ho podráždiš ,nie každý pri probléme s pankreasom vracia a preháňa ho niektorých bolá v chrbáte niekoho nadbrušku v strede alebo viac vľavo ale aj v parvo a vyráža to do chrbáta....

luna379
autor
18. okt 2016

@tanika dnes v noci ma to už nebolelo, ale ak začne zase tak skočím k lekárovi

montemotherone
8. nov 2018

@luna379 ahoj, je to už staršia téma, ale ako to dopadlo?