Občasná bolesť slepého čreva

bea2804
24. dec 2020

Ahojte. Začalo to v sobotu, kedy po intenzívnom 2 dnovom upratovaní (bielili sme a dávali nový nábytok starým rodičom), som začala cítiť slepé črevo. Nebola to extrémna bolest, iba som ho cítila, keď som urobila prudký pohyb. Povedala som si, že som sa len ponaťahovala poriadne. No v pondelok ráno má extra začal bolieť pravý bok. By som povedala, že skôr zozadu od chrbta , skôr ako oblička. Keď si prehmatam brucho, necítim žiadne pichanie ani nič, brucho mám na dotyk úplne v poriadku. Žiadne krce.Od pondelka ležím, oddychujem, nenamáham sa. Výsledky krvi ukázali , že je všetko v poriadku. Žiadny zápal ani nič. Poslali má na gastro, sono, ale samozrejme pred sviatkami nikto nerobí. Včera som bola na pohotovosti, kde mi lekár medzi dverami povedal, aby som si dala Flector. Stretli ste sa už niektorá s tým? Akože normálne fungujem, občas má to prestane bolieť. Som úplne v poriadku a zrazu ma to začne bolieť. Som občas nafúknutá, ale potraviny mastné a pečivo som vylúčila už dávno. Som už zúfalá, že čo to môže byť.

deti95060810
24. dec 2020

dcéra mala niečo podobné. Dostala Hylak, NoSpa, Degasin - niečo kúpiš aj na volno v lekárni - myslím že prvé dva lieky. Predpísali nám na chirurgii, kde už nevedeli čo s 12 r. slečnou. Pomohlo.

kajca84
24. dec 2020

Možno to budú žlčníkové kamene,No-Spa pomôže.

danka56
24. dec 2020

@bea2804 mňa tak bolelo a nakoniec kamene v oblicke

0silvia0
24. dec 2020

@bea2804 ja som mala taketo bolesti, myslela som ze slepak. Sono bolo ok, ziadne kamene, ziadny zapal. Potom po 2 rokoch sa mi to zopakovalo, ale zistila som, ze som jedla kapustnicu a dost a prave som citala v casopise zdravie o histaminovej intolerancii a tieto prejavy sedeli. Odvtedy jem kapustnicu len 1 tanier a nikdy sa mi to uz nezopakovalo.

jajka71
24. dec 2020

No kamene to môžu byť, ja som mala také kŕče, že som si 1x v živote volala sanitku.... 10r dozadu na opačnom konci republiky, ďaleko od rodiny,.... Vyzerala som hrozne, ze ma v pohotovosti nazvali fetackou tehotnou, ktorá sa len priznať nechce, gynekológ vylúčil tehotenstvo, keďže to bolo nereálne.... Ze Kamene ich nenapadlo :( odvtedy si dávam extrémny pozor a na " malú chodím hneď keď treba 🙂 ale histaminová intolerancia môže spôsobiť kŕče, no to by trebalo posúdiť lekárom podľa jedálnička.....

drzaopica
24. dec 2020

@bea2804 podla mna si len seknuta, natiahla si si nejaky sval, ktory bezne nepouzivas pri tom upratovani preto Ti odporucil Flector

asia83
24. dec 2020

@bea2804 Natiahnutý sval. Niekedy trvá dlho, kým to prejde.

bea2804
autor
25. dec 2020

Ďakujem všetkým, dnes som išla na pohotovosť znova, vďakabohu bola tam normálna doktorka, spravili mi sono, a zistili mi, že mám v obličke kameň.

0silvia0
25. dec 2020

@bea2804 super, aspon vies co ti je, a ako dalej?

bea2804
autor
25. dec 2020

@0silvia0 nasadili lieky, ešte musím ísť na gastro pre istotu, chvalabohu kameň je len 3mm. A ak má to bude moc bolieť, tak na nefrologiu

0silvia0
25. dec 2020

@bea2804 drzim palce, nech sa to vylieci a vyriesi❤️

bea2804
autor
25. dec 2020

@0silvia0 dúfam, že čím skôr. Lebo tá bolest je neskutočná. Ďakujem!