Očkovanie po pôrode

anavianavi
13. sep 2021

Ahojte, nejde mi o rozputanie emocii, ale chcela by som si vypocut Vase nazory. Ked sa rozhodnem pre ockovanie proti Covidu, ktory mesiac po porode je vhodny podla Vas, co by Ste zvazili? Babatko je na materskom mlieku a planujem tak min. do 6. mesiaca.

amelie2017
13. sep 2021

Aj moje ma mm a ockovala som sa 2 mesiace po porode. Zatial mam prvu davku. Chcela som sa neskor, ale kedze odsavam a neviem, dokedy vydrzim, nech ma aj maly protilatky. Plus dcerka sla do skolky, tak radsej.

nelca0510
13. sep 2021

@anavianavi ak ti pomôže,kojim a dala som sa zaockovat

annnna18
13. sep 2021

Maly mal 6m ked som sa dala zaockovat teraz ma 9m a kojim v pohode dalej

janinah
13. sep 2021

Mala by si pozerať aj na to.ci sme v korona kľude ako napr.v júli alebo sa rutime do ďalšej vlny ako teraz.keby si bola moja dcéra tak ti poviem.ze očkuj sa zajtra.

petamich
13. sep 2021

@anavianavi maly ma dnes 8 tyzdnov, plne kojim, na prvu davku idem o tyzden v pondelok a aj to iba preto, ze som hematologicky pacient a hematologicka povedala, ze az po dobrati injekcii, inak by som sla hned po skonceni 600N

bluka2
13. sep 2021

Tiež som sa dala zaočkovať počas dojčenia. Dieťa je OK

rk123
13. sep 2021

ja som este nerodila, ale ak to neabsolvujem teraz v tehotenstve tak planujem co najskor po porode sa bude dat

vanda83
13. sep 2021

@anavianavi Ja mám 4 mesačné bábo a som mesiac po druhej dávke. Všetko oka

marianna_peskova
14. sep 2021

Ja sa tiež plánujem očkovať po pôrode. Buď Modernou alebo Pfizerom.

lenja123
14. sep 2021

@anavianavi napriek tomu , že som zástanca očkovania a sama som zaočkovaná, individuálne by som zvážila očkovanie po pôrode. Pamätám sa, že ja som sa niekoľko mesiacov po svojich pôrodoch cítila veľmi zle, slabá, unavená, prejavilo sa na mne všetko od vypadávania vlasov až po opuchnuté nohy. Takže predpokladám, že aj imunitu som mala značne rozladenú, v tom čase by ma asi akékoľvek očkovanie "dorazilo". Ak sa však ty cítiš fit a tvoj lekár ti to schváli, určite choď do toho. Nie som odborník, ale keď sa protilátky prenášajú cez materské mlieko, určite je to veľké plus.

elenita
14. sep 2021

Ja som 5 tyzdnov po porode sekciou, dnes mame poradnu, spytam sa pre istotu aj pediatricky na jej nazor. Ale v zasade sa planujem dat zaockovat cim skor po ukonceni sestonedelia. Tiez plne dojcim. Doma mam navyse dvoch skolakov, ktori sa pohybuju v roznych kolektivoch. Obaja su vsak tiez plne zaockovani bez akychkolvek komplikacii.

ulrich123
14. sep 2021

Ja som sa dala asi tyzden po ukonceni 600nedelia.
Maly je kojeny. Pediatricka to podporila, ze aspon bude mat maly protilatky. Jeden den po 1. davke som bola odpalena ale potom som uz fungovala normalne. Na 2. davku este cakam.

junovedievca
14. sep 2021

@anavianavi bola som po sestonedeli.tiez plne kojim

evickes
15. sep 2021

Rodila som dva týždne dozadu a chcem sa ockovat zajtra. Cítim sa výborne, inak som chcela čakať dlhšie. Ale čísla stúpajú takze sa treba chrániť čím skôr. Kojím inak a covid som už mala v 11tt.

nelca0510
15. sep 2021

@evickes dieťa je ok?

evickes
16. sep 2021

@nelca0510 áno uplne

zuzanka66
3. okt 2021

@elenita ahoj prosím čo ti odporučila lekarka ? Tiež som práve 6 týždňov po sekcií a chcela by som sa dať zaočkovať . Neviem teda či už môžem (brala som aj fraxiparine)

banalu
3. okt 2021

@anavianavi ja som si to tiez zistovala, vraj najlepsie az po sestonedeli, lebo sa este telo potrebuje dostat trosku do normalu, ale treba si dat urobit krvny obraz, ci uz mas vsetky hodnoty v norme, ci ti napr. nieco nechyba a pod. Kamoska sa dala myslim 3 mesiace po porode a protilatky ma aj maly kedze koji.