Očkovanie po prekonaní Covidu v decembri

petrofka
21. feb 2021

Ahojte. Dal sa tu niekto zaockovat aj ked uz prekonal Covid? Najma asi učitelia budu vediet. V polke decembra som mala covid a neviem ci sa dat zaočkovať alebo nie. Vsade pisu, ze az po troch mesiacoch.

janinah
21. feb 2021

Samozrejme,kopa zdravotníkov,3 mesiace nečakali,po prekonaní nikdy nezískaš tak veľa protilátok ako po očkovaní.

slava76
21. feb 2021

áno. moje kolegyne sú už zaočkované. vraj stačí 2 týždne.. Už aj hasiši sú zaočkovaní, dnes idú další ..

katinka71
21. feb 2021

ja som tiez zaockovana po prekonani coviduuz 2 davkou,mala som aj protilatky vysetrene mala som ich dost ,a zaockovali ma tiez

luccija
21. feb 2021

@janinah mne nechcela dať nadriadena potvrdenie, aby som sa mohla registrovať, že až po 3m.Som zmätená ešte aj Krčméry predvčerom hovoril, že po 3m, ale chcem ist skôr určite potvrdenie mi nakoniec dala a s tými protilatkami súhlasím.Čo ty ako zdravotník hovoríš na Astra Z?Krčméry spochybnil, že by sa malo upraviť dávkovanie vraj stačí polka, lebo učitelia mali prudké reakcie a veľa hlásení niekedy sa ani nečudujem, keď ľudia písali a hlásili na SUKL než.účinky aj teplotu.Neviem či počkať do leta na inú vakcínu či teraz Astra Z.Ako nemám chuť chodiť do práve so stresom, že to privleciem domov.Obvodná tiež tvrdí, že mám čakať 3m idem proti všetkým a som z toho znechutená.
@petrofka

luccija
21. feb 2021

@petrofka v papieri na nahlásenie očkovania je napísané počkať 90 dni, ale ak je tvoje zamestnanie rizikové na ochorenie covid môžeš skôr take šalamúnske🙂

adrika25
21. feb 2021

@katinka71 prosím môžem vedieť hodnotu akú ste mali ? Len orientačne, ja som mala 19. Mamina čo je učiteľa mala tiež takúto hranicu a už je ockovana neprešli ani dva mesiace od covidu

luccija
21. feb 2021

@adrika25 kto Ti robil protilátky obvodná?mne odmietla

mogaa
21. feb 2021

@petrofka môžeš sa dať zaočkovať aj skôr, ale rovnako môžeš mať horšie NU pri očkovaní ako tí čo Covid nemali....

adrika25
21. feb 2021

@luccija mame obvodný a ja som si zaplatila medirex

nykkushka
21. feb 2021

Ja som po prvom očkovaní zostala pozitívna (nie kvôli očkovaniu ani z očkovania aby sme sa vyhli konšpiračnym teóriam 🤪). Po 5 týždňoch som sa dala zaočkovať druhou dávkou. Zisťovala som si to, je potrebné byť minimálne 2tyzdne bez príznakov a samozrejme negatívna (kašeľ sa ako príznak neráta, ten môže mať negatívny týždne, mesiace).

katinka71
21. feb 2021

@adrika ja som mala 21 a manzel 41 zaockovali nas obidvoch naraz

janinah
21. feb 2021

@luccija nerozumiem načo treba k registrácii povolenie od nadriadenej....

adrika25
21. feb 2021

@katinka71 ďakujem krásne za odpoved

slava76
21. feb 2021

@nykkushka aj manžel kolegyne zostal pozitívny. Ale vraj im hovorili, že to môže s kresliť výsledky.. Tak ktovie 🤔 ale už je za očkovaný druhou dávkou a priebeh covidu mal taky, ze ani nevedel, že je pozitívny a jeho rodina sa vôbec nenakazila.. Takže sú rôzne veci, rôzne teórie...

mogaa
21. feb 2021

@nykkushka ano ale druhá dávka musí byť zároveň podaná do určitého času aby malo očkovanie deklarovanú účinnosť....ale zároveň sa všade hovorí že ten kto ide na očkovanie skôr ako po tých 3mesiacoch môže mať horšie nežiaduce účinky keďže pre telo je to veľká záťaž

slava76
21. feb 2021

@adrika25 ja som bola na protilátky a nemám žiadne. Nevytvorili sa mi 😥.. A mala som veľmi tazky priebeh.

renatka100
21. feb 2021

@slava76 mozno sa ti vytvorili len nie na covid 19 ale na inu mutaciu, tych je tu uz kopec, nik o tom nehovori aby sa nespochybnovalo ockovanie ze proti takej mutacii nie je ucinne

renatka100
21. feb 2021

@petrofka vcera krcmery hovoril ze po covide sa nema hned ockovat tak pozor!!! asi vie o com hovori

aniele
21. feb 2021

@janinah Ak je napr. učiteľka, tak potrebuje potvrdenie, že patrí do skupiny (vekom, pracovným zaradením), ktorá má byť zaočkovaná.

katinka71
21. feb 2021

ja som bola pri ockovani 170 ludi starych aj zopar 100 rocnych ,pri prvej davke aj pri 2 davke,velmi malo obyvatelov mali vedlajsie ucinky asi 3 mali zvysenu teplotu 37,ani miesto vpichu ich nebolelo, covid prekonali asi 50 najviac vedlajsich ucinkov mali zamestanci vo veki 25-30 rokov,triaska,vysoka teplota,ockovali nas Biontech/pfizer

nykkushka
21. feb 2021

@slava76 ono je dosť možné, ze tak ako po každom očkovaní, aj po tomto je oslabená imunita a nakazila dom sa od manžela z prvej línie. Priebeh sme maly horší ale žijeme 🤪✌️

@mogaa my sme si to s manželom zisťovali, určite by sme sa nedali očkovať keby nemôžme. A ja som po druhom očkovaní ani nevedela že som bola, len trochu ruka bolela par dni a manžel bol zas pár dni úplne KO. Je to rôzne. Ale akom píšem, keby sa nemôžme dat, určite by sme počkali a išli zas na prvú a druhu dávku 😉

renatka100
21. feb 2021

@katinka71 ucotelov ockuju astrou zeneca a teda je to uplne ina vakcina a neziaducich ucinkou je tak vela, ze v nemecku ludia na nu odmietaju chodit a cakaju na inu

mogaa
21. feb 2021

@nykkushka ja som ale nikde nepísala že sa očkovať skôr nemôže, len že ak sa očkuje skôr, človek MôŽE(nie že musí)mať horšie NU

eviku777
21. feb 2021

@luccija astra obsahuje oslabeny adenovirus je pochopitelne ze ludia so slabsou imunitou to po zaockovani ochoreju

renatka100
21. feb 2021

@eviku777 a este k tomu je opičí a nie ľudský

eviku777
21. feb 2021

@renatka100 ved to...

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
21. feb 2021

@renatka100
@eviku777 aj si čítala vysvetlenie prečo opici?lebo na ľudské by telo ani nezareagovalo do každej vakcíny sa dáva niečo s čím sme sa ešte nestretli.Ked napíšeš A napis aj B

eviku777
21. feb 2021

@luccija a a b je mi jedno kazdopadne obsahuje to akysi oslabeny virus pri com je riziko ze u imunitne slabsieho jedinca si telo nemusi vytvorit protilatky a prepukne mu ochorenie, pripadne ked Vas zaockuju v case ked mate v tele skryty zapal aj ked sa relativne mozete citit dobre Vase telo vakcinu nemusi zvaldnut tak ako treba

eviku777
21. feb 2021

@emilius03 aku imunitu? uz mam dvoch pribuznych co ochoreli jeden 73 dni po covide druhy este skor nikde nie je potvrdene kolko trva imunita po prekonani a to iste nevedia ani po ockovani posudit! navyse virusy sa VZDY mutováli aj budu