Očkovanie proti žltačke A - dostupnosť vakcíny

6. máj 2024

Kočky prosím, tie co ste dávali teraz niekedy očkovať krpcov proti žltačke A, tak nemali ste problém zohnat vakcínu? My mame očko o 2 týždne kedze som to chcela pred letom stihnúť a volala som dnes do lekárni a povedali mi ze na recept ako samoplatca si vakcínu neviem objednať, že neposielaju, len keď je to na predpis s doplatkom poisťovne. To co teraz tam ma dr napísať ze žijeme v osade aby to šlo cez poisťovňu a aby sme sa k vakcíne dostali? Ďakujem.

kiki68
6. máj 2024

Ked tak kupis v Rakusku v lekarni. Ano, lekar mozes myslim napisat recept a nejak to odovodnit. Moze byt jedno, ze cim. Moj muz ma vakcinaciu napr povinnu sucast, este z cias na zachranke. Tam museli mat vsetci. Dostavali to zadarmo

nikha2809
6. máj 2024

Normálne som dva týždne dozadu kúpila Havrix junior, už druhú dávku na predpis ale platila som plnú sumu

kiwi3
6. máj 2024

povedz lekarke, to co si sem napisala, ze to chces stihnut pred letom alebo dovolenkou (do niektorych krajin je to asi aj povinne, ci?), ved to nie je nic nenormalne.

autor
6. máj 2024

@nikha2809 presne tu mi spomínali ze teraz ju neposielaju pokiaľ ju beriem ako samoplatca

autor
6. máj 2024

@kiwi3 my sme tak dohodnuté vlastne od februara keď som sa na to očkovanie pytala , kázala mi v máji sa ozvat ze da presny termin a recept, aby to bolo akurát pred letom ze bude malý už chráneny a teraz toto

autor
6. máj 2024

@kiwi3
skúsim to nejak vymyslieť s nou, len akurát od dnes ma dovolenku, v piatok som tam bola len mi sestrička dala termin a bolo, a chcem to aj presne kvôli dovolenke a aj kvôli tomu ze od septembra malý už nastupuje do mš
@kiki68

nikha2809
6. máj 2024

Tak skús ísť do inej lekárne

autor
6. máj 2024

@nikha2809 volala som skoro do všetkých u nas ...a z toho v okruhu 200m je 3 krat dr max 🤦‍♀️

autor
6. máj 2024

Tak volala som este do jednej teraz kde sme už raz zhanali čosi vo vedľajšom meste a ze sú nedostupné ...ale neviem ci celkovo teda alebo ako samoplatca nedostupné 😃 lebo mi potom položila

nikha2809
6. máj 2024

No ja som práve v Dr.Max kúpila.Neviem odkiaľ si, ako to máš ďaleko ale bol to dr.Max v Kremnici na poliklinike

nikha2809
6. máj 2024

Ale môže byť že všade sú nedostupné.Mne volala dr.lebo už dosť surilo dať druhú dávku že obvolala lekárne a že tam prídu, tak som tam volala nech mi jednu odlozia

autor
6. máj 2024

@nikha2809 okolie Trenčína...ale nebol by problém vycestovať, tak skúsim obvolat aj vzdialenejšie mesta ....
a ešte sa spýtam prosím reakcia bola v pohode po očkovani? Maly tak celkovo to znáša ok, proti kiahnam bez reakcie, proti mengingokom tiež relativne ok, to len teplota do 39 a trochu krival týždne po 2 dávke bexsera, inac aj ostatné povinné vakcíny celkom ok

nikha2809
6. máj 2024

Mojím deťom nebolo nič, ale oni zo žiadneho očkovania nemali reakciu

autor
6. máj 2024

@nikha2809 ďakujem 🙂

missviolet
6. máj 2024

tiez som zhanala, nemocnicna lekaren mi objednala. tiez si ju platim sama

kaktusik007
6. máj 2024

aj som si myslela ze si okolie TN.... Ved v NMnV je epidemia zltacky, ockuje sa vo velkom jedna skola a skolka - priame kontakty. Takze logicky teraz havrix tu v okoli nekupis ;)

kaktusik007
6. máj 2024

a teda autorka - schvalujem, ze to ides dietatu dat. Vdaka tomu, ze som syna ockovala tiez, nie je teraz ockovany ako priamy kontakt a ja netrpnem, ci tu zltacku doniesol domov ;)

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. máj 2024

@kaktusik007 netušila som ze je niekde epidémia, tak snad zoženiem inde

eeffka
6. máj 2024

Havrix ma vypadok do juna hlaseny, ja som nahodou zohnala min tyzden . No a zadarmo kedze nam to zariadil osadnik spoluziak pred polrokom 🫤teraz mame preockovanie.

autor
6. máj 2024

@eeffka och no to potesi keď to je takto :(

nikha2809
6. máj 2024

Inak mne napadlo, že dcéra nemá Havrix ale Vaqta, skús sa spýtať prípadne aj na tu vakcínu.Ale ona sa ockovala uz 6r dozadu

autor
6. máj 2024

@nikha2809 ďakujem za tip 😊

autor
6. máj 2024

@missviolet ja som tiez sama chcela platiť 🙂 ale už teda chápem ze to nejde momentálne, kvôli epidémii v nmnv