Onycholýza - odlúčenie nechtu od nechtového lôžka

vanesa777
3. mar 2015

Ahoj maminy,
prosím o radu. 10 mesiacov po pôrode sa mi na 3 nechtoch začala tvoriť asi onycholýza, aspoň tak to podľa obrázkov na nete vyzerá. Ide o odlúčenie nechtu od nechtového lôžka. Nielenže to vyzerá stále škaredšie, naviac sa mi na pokožke priamo nad nechtom objavili svrbivé vodové pľuzgieriky. V lekárni mi poradili vtierať pod necht čajovníkový olej, necht z vonku natierať nejakou vodičkou z lekárne. Nemám však pocit, že by sa niečo zmenilo. Malinkú stále kojím a obávam sa, že keď pôjdem ku kožnému, predpíše mi kortikoidy alebo nejaké podobné svinstvo. Nemyslím, že táto pliaga sa dá zlikvidovať povrchovo, asi to chce liečbu aj zvnútra.
Ďakujem za každú radu 🙂

ive82
1. máj 2015

Ahoj,ja mam rovnaky problem, kozna mi dala silne zinkove tablety ale vraj az ked dokojim. Nic ine...takze zatial sa minto stale zhorsuje ☹ medzicasom si nenatrafila na nieco,co pomaha a co mozeme aj pri kojeni? Iva

ive82
1. máj 2015

@vanesa777
a este som na zahranicnych veboch citala,ze necht treba skosit,kolko sa da lebo taketo nechty mozu byt dosledkom traumy a/alebo stav trauma moze zhorsit ☹

vanesa777
autor
2. máj 2015

Ahoj Ive, no tak ja som si zdá pomohla sama, teda brácho poradil. A síce, striekala som si nechty s Aloe vera, na tom spreji je napísané emergency spray a je to výťažok z 12 byliniek. Brácho pôvodne radil natierať listami z aloe vera, ale rastlinku doma nemám, tak mi poslal tento sprej. No a keď sprej uschol, poriadne som si nechty aj celé ruky natrela nechtíkovou masťou. Tú mám od manželovej starkej, vyrobila ju z bravčovej maste a nechtíka. A pozor, ruky nesmú prísť do kontaktu so žiadnou chémiou, žiadna jar, cif, žiadne namáčanie prádla, umývanie podlahy, ani umývanie vlasov bez rukavíc. Na toto ma upozornila susedka, ktorá týmto trpela roky rokúce. Za celým týmto svinstvom stoja tie strašne šetrné chemické výrobky, v ktorých si denne máčame ruky :(. Nehovorím, že nechtíky sú už úplne fit. ale pľuzgieriky sa vyhojili a nechtíky sa tiež zlepšili. Držím palce.
@ive82

vanesa777
autor
2. máj 2015

@ive82
Ahoj Ive, no tak ja som si zdá pomohla sama, teda brácho poradil. A síce, striekala som si nechty s Aloe vera, na tom spreji je napísané emergency spray a je to výťažok z 12 byliniek. Brácho pôvodne radil natierať listami z aloe vera, ale rastlinku doma nemám, tak mi poslal tento sprej. No a keď sprej uschol, poriadne som si nechty aj celé ruky natrela nechtíkovou masťou. Tú mám od manželovej starkej, vyrobila ju z bravčovej maste a nechtíka. A pozor, ruky nesmú prísť do kontaktu so žiadnou chémiou, žiadna jar, cif, žiadne namáčanie prádla, umývanie podlahy, ani umývanie vlasov bez rukavíc. Na toto ma upozornila susedka, ktorá týmto trpela roky rokúce. Za celým týmto svinstvom stoja tie strašne šetrné chemické výrobky, v ktorých si denne máčame ruky :(. Nehovorím, že nechtíky sú už úplne fit. ale pľuzgieriky sa vyhojili a nechtíky sa tiež zlepšili. Držím palce.

ive82
2. máj 2015

Tak toto neverim. Teda ako sa hovori, neverim. Ten emergency spray mame dokonca doma 🙂 🙂 🙂 dakujem aj ja velmi za radu, na nechty sa uz nemozem ani pozerat. Urcite vyskusam 🙂 iva

vanesa777
autor
4. máj 2015

@ive82 Vyskusaj a ozvi sa 🙂. Mojej mamine sa toto urobilo tiez na jednom nechte, natierala len s aloe a je to prec. Hlavne pouzivaj tie rukavicky 🙂 Vsetko dobre prajem 🙂

vanesa777
autor
4. máj 2015

@ive82 ... a este som zabudla, ten bolavy necht musi odrast, ono to len tak z povrchu nezmizne, takze to trosku trva. Vzdy som ho spilovala kolko sa dalo a zo zpodu poriadne vycistila.

slavydcera147
22. máj 2019

@vanesa777 cim si si to cistila prosim ta?

anninna30
25. máj 2021

@vanesa777 dobrá je aj skalná ruža ak nema niekto aloe vera