Operácia kŕčových žíl - skúsenosti

junova
4. jún 2015

Pekný večer, v rodine máme kŕčové žily, mal ich dedko, má ich môj otec a mám ich aj ja. Po dvoch pôrodoch sa mi ešte zhoršili. Mám ich na jednej nohe, vystupene žily a hrcky. Kvôli tomu nechcem nosiť ani krátke sukne a šaty. Ja neviem čo si vybrať či klasickú operáciu alebo laserom.Poraďte mi. Ďakujem.

junova
autor
9. máj 2017

@leonie28
@luciac Robili mi to v Trenčíne, v Gyneke. Ležala som, lekár mi pichol penu do krcovej žily, vôbec to nebolelo. Robil počas zákroku sono, čiže na obrazovke videl kde má pichnúť. Potom mi navliekol na nohu pancuchu a musela som sa prechádzať. Pár týždňov som nosila pancuchu. Noha prvé dni bolela, mala som veľkú modrinu. Potom pohoda, mala som veľkú žilu s hrckami, ťa zmizla. Metličky zostali. Zatiaľ sa nová netvorí.

junova
autor
9. máj 2017

@luciac Neviem, či sa to dá aplikovať na veľké žily. Ta pena žilu zlepila, tá sa vstrebala. Žiadne rezanie, vyťahovanie stichov.

luciac
9. máj 2017

@junova znie to zaujimavo, mozem poprosit kontakt? lebo mam este jednu nohu...

junova
autor
9. máj 2017

@luciac Kontakt zajtra, musím to pohľadať. Dobrú noc.

rika1968
9. máj 2017

@junova ahoj. Mojej polovičke pred mesiacom odstránili krčové žily s laserom. Na 11.00 hod. bol objednany a okolo tretej už bol doma. Mysleli sme že bude pár dni ležať, ale našťastie nemal väčšie problémy. On tiež špekuloval ktorú metodu vybrať, ale keď sa informoval od známych a stažovali sa na klasicky chirurgicky zákrok, tak sa rozhodol na laser a neolutoval. Jediná nevyhoda že ti to poistovňa neuhradi a musiš to sama vyplatiť.

luciac
9. máj 2017

@rika1968 a kde bol? ale ani nema stichy nic? lebo aj mne robili laserom teda chirurgicky za pomoci lasera. a tiez mi to robilo o 9 hod a o 12 ma pustili domov.

0angela9
10. máj 2017

@rika1968 prosim vas a kolko ste platili???

terezka1947
10. máj 2017

aj mne robili penou a da sa to tiez iba do urciteho stadia krcovych zil-u mna to uz bolo hranicne-teda,lekar mi sam povedal,ze to vyskusa,ale zily mam uz skor na klasicku,chirurgicku operaciu-a super,nastastie sa to podarilo.
nevyhoda je,ze ked raz mas predispoziciu na krcove zily,objavia sa inde☹
do toho tehotenstvo.....atd,atd.
ale ja som bola max spokojna,lebo uz ma nohy aj dost boleli a chvalabohu je to prec.
ostali mi bohuzial take mini tmave miesta-velmi ich vidiet nie je,ale su tam....to je bozhuzial mozny "neziaduci"efekt....ale aj keby som modriny mala,som stastna,lebo modrina je nic proti bolesti a zilam ako povrazom.

rika1968
10. máj 2017

@luciac
@0angela9
My sme z KE kraja a boli sme v Košiciach v amb. cievnej chirurgii Dr.Torma. Informovali sme sa aj v Rim. Sobote, ale platba by bola podobná. Ceny sú rôzné, podľa toho v akom stave sú tie cievy a aj s laserom sú rôzné metódy. Mojej polovičke operovali len jednu nohu plus používali aj nejakú chemickú látku, ktorá odstrání a uzavrie cievy a v tele sa postupne vstrebe. Platil 450eur. Rez nemal, len také bodky (rany), ktoré netrebalo ani šiť. Po zákroku nemal bolesti, skôr mu tá noha bola citlivá.

rica1
11. máj 2017

@luciac ona asi mysli sklerotizaciu penou robí sa ta sklerotizacia roztkokom a niektore zilky aj penou , ale vlastne je to to iste, a su rozdiel krčove zily a krčove, mne npr nohy dokopy už nik neda ☹ podla mna ani jedna ste to tu nemali v takom stave ako ja :-/ teda neviem ale ja som to mala katastrofalne a ja nemám take tie uzly alebo tie hrčate krčové zily ale čiarky a vystupene metličky keby ste videli foto neuverite podla mna..

rica1
11. máj 2017

@luciac a inak za tu sklerotizaciu pytaju neskutočne prachy, mne sklerotizaciu robi moj cievny a heh ked mi dá povolene mnozstvo roztoku a nakoniec platim tak je mi smiešne kolko ten sklerotizačny roztok stojí , je to extra lacne a centra si za to pytaju take prachy ze 120eur za jednu nohu a samozrejme aj viac, a pritom to je lacna metoda len teda ok od roboty si zapytaju moj dr si pyta 30eur za robotu plus za tie ampulky roztoku podla minuteho mnozstva zvyčajne platim 50 eur nikdy som viac neplatila

luciac
11. máj 2017

@rica1 tak mne povedali, ze sklerotizacia nepomoze len na male zilky, no neviem podla mna som mala tie nohy horsie ako ty..kludne ti poslem foto do IP ☹ mam to nafotene pred a teraz po operacii, kludne si mozme vymenit, ja som takej mladej babe nevidela take nohy ako sebe..no dnes som bola na kontrole..ze ta bolest je ok, ze rozmasirovat vsetky hrcky ale to boli ako fras...no uvidim ci mi to pomohlo zatial vsade modriny...

rica1
12. máj 2017

@luciac oki posli IP poslem aj ja

rica1
12. máj 2017

@luciac tych 50eur platim robota plus ampulky toho roztoku tak som myslela ze 50tku uz dokopy za ampulky zoberie 20eur plus robota 30 tak sa mi lubi ked inde za to pytaju 250eur. chodila som sa sklero k jednemu doktorovi do blavy davali sme mu vtedy za to 30eurza vsetko!!!!teraz ten doktor robi v poprade v jednom centre to iste a volala som tam a ze 250eur cha cha ako........

junova
autor
12. máj 2017

@luciac Ahoj, vraj pena na veľké žily nepomôže. Ak chces info daj si do Googlu Gyneka Trencin, tam ti ukáže gynekológa aj cievneho, skús mu napísať mail.

rica1
12. máj 2017

@junova sklerotizacia roztokom alebo penou z tohobroztoku ano zabera len na urcitu hrubku zily ale nie je to len na metlicky ale aj na normalne zily len teda ako pises nemozu byt uz az moc hrube a vsetko co mi kedy vysklerotizovali sa mi postupne vratilo a po tehotenstvach to bola katastrofa a pritom nemam ani nadvahu skor podvahu a mam extremne tenke nohy a v rehu som pribrala max 10kil

domi999333
31. máj 2017

Ja mam len 18 a prvu krcovu zilu mam asi od 14. Zajtra idem prvy krat na operaciu laserom tak som zvedava ako to dopadne dufam ze budem mat konecne krasne nohy bez zil a jaziev

bebitobi
26. jún 2017

@zuzi0911 prosim pridat do skupiny krc zily,,, DAKUJEM ❤

zuzi0911
27. jún 2017

@bebitobi ahoj uz si tam asi ta niekto iny pridal,,,☺

luciac
27. jún 2017

@zuzi0911 aj ja mozem poprosit pridat?dakujem😍

zuzi0911
27. jún 2017

@luciac hotovo ☺

monnaa
5. sep 2017

@zuzi0911 - poprosím aj mňa pridať do skupiny, prečítala som celú diskusiu, plánujem operáciu varixov v blízkej dobe, ďakujem 🙂

zuzi0911
5. sep 2017

@monnaa hotovo ☺

emamaj
14. feb 2018
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

V Bratislave sa vraj bude v apríli otvárať nová klinika na Blumentaly, ktorá laserovo odstráni problém s kŕčovými žilami.

emamaj
12. apr 2018
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

Operovali mi kŕčové žily úplne bezbolestne a ambulantne. Profesionálny a zároveľň ľudský prístup doktorov v Blumental clinic

leonie28
14. apr 2018

@emamaj ahoj a akym spôsobom Ti to robili? A cena? Ďakujem ☺

emamaj
24. apr 2018
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

To záleží od toho, aký zákrok potrebuješ. Je to súkromná klinika. Skús pozrieť cenník, ale všetko je po dohode s lekárom, z výsledku som bola maximalne spokojna 🙂
https://blumentalclinic.sk/cennik-zakrokov/

veve10
3. jún 2018

@zuzi0911 ja tiez planujem operaciu, poprosim pridat do skupiny. Ja som navyse po tromboze-tu ste tu nemali ziadna?

zuzi0911
4. jún 2018

@veve10 ziadost poslana 😊

vercicha
4. jún 2018

Ahojte tiež by som sa rada pridala, už niekoľko rokov bojujem so zilou a stále sa zhoršuje. Mám 35 rokov a začínam pociťovať bolesti. Bola som na cievnom odporúčali mi sklerotizaciu už pred 2 rokmi ale vela som dojčila tak sme to odložili. Sumu mi povedali, že na jedno sedenie cca 150-200€, ale bude potrebné ich absolvovať viac min 2-3 tak som to vypustila. Možnosť klasickej operácie mi neponúkol. Teraz ani neviem kde mám ísť. Odvtedy som tam nebola. Som z KE. Bolesti som nemala začínam ich mať až teraz doteraz to bol skôr estetický problém. Viete poradiť či by klasická operácia pomohla? Skúsenosti pri takom stave?