Operácia žlčníka

090379
17. jún 2014

Som objednaná na operáciu žlčníka. Nemám žiadne bolesti anie záchvaty, len náhodou sa mi zistilo pri sono, že mám zhrubnuté steny. Lekár mi povedal aby som zvážila operáciu. Myslela som si teda,že pôjdem, mám aj termín, ale vyskytla sa mi na dva mesiace dobrá práca. Keďže som na úrade práce,materská mi skončila, nedostávam žiadne peniaze. Veľa známych mi hovorí aby som nešla, že je to zásah a tak, že nemám bolesti. Čo poradíte?

natuska87
17. jún 2014

Tazko Ti poradit, sama musis zvazit,co je pre Tebe prioritou....praca je dnes nevyhnuta a tazko ziskatelna, ale na strane druhej, operacne vykony sa odkladaju,poradovniky rastu.Zlcnik môze neohlasene este exzistovat dlho, no dokaze byt aj "svina"...zlomi Ta, ked to budes najmenej cakat.....dnes sa ten vykon robi laparoskopom,liecenie je kratkodobe, ale kazdy organizmus reaguje inak...porad sa, hadam, s lekarom...

kiki68
17. jún 2014

tak snad vedia preco to odporucili,aky je tam nalez, zlcnik sa nebude brat len tak. Ked mas pochybnosti,tak chod k inemu odbornikovi,co ti povie,ci je operacia naozaj potrebna,alebo pocka,alebo vobec nie je potrebna. A ked odporuci aj ten dalsi lekar,tak neni nad cim uvazovat.

havana_frost
17. jún 2014

Ak máš tú dobrú prácu len na 2 mesiace, ja by som operáciu preložila na neskôr.

090379
autor
17. jún 2014

@havana_frost Aj ja nad tým rozmýšľam , pretože tie peniažky by nám veľmi pomohli

havana_frost
17. jún 2014

@090379 Nechcem ťa na to, pravdaže, nahovárať, ale ak nemáš žiadne ťažkosti, tak pár mesiacov tam hádam nebude hrať rolu. Sama žlčník nemám, vyberali mi ho urgentne a čakala som na operáciu skoro 2 mesiace, pretože som mala také zlé výsledky, že najskôr ma museli stabilizovať, aby mi mohli žlčník vybrať. Mala som zatiaľ prísnu dietu (10 kg dolu za 2 mesiace), ale počkalo ma to bez problémov.

bmagdalena
17. jún 2014

Ja som týždeň po laparoskopii....tiež som nemala žiadne bolesti a na žlčník sa prišlo úplne náhodou pri inom vyšetrení. Neviem ako u Vás, ale v Martine sa čaká na termín dosť dlho, takže keď sa miesto októbra našlo miesto na jún, hneď som súhlasila. Posledný týždeň pred nástupom som zažila svoje prvé 2 záchvaty ( oba viac ako 3 hod). V pondelok som nastúpila do nemocnice, v útorok ma zoperovali a stredu 9.00 ráno som išla domov. Stredu som okrem vody a čajov nesmela nič jesť a štvrtok postupne začala diétne. Zajtra idem vybrať štichy a môžem povedať, že všetko je super, žiadny problém s jedlom, bolesti, stehy tiež ok a od soboty chodím aj na niekoľko hodín von s deťmi.
Chirurg mi po operácií povedal, že žlčník som mala prakticky nefunkčný, nakoľko bol úpne zaprataný kamienkami rôznych veľkostí...aj drobnými a pieskom....čudoval sa, že mi nepraskla stena a ani sa mu nechcelo veriť, že som nemala predtým problém.

angelinka13
17. jún 2014

@090379 - Skus si prekonzultovat stav a nutnost operacie aj s inym odbornikom...netreba to brat na lahku vahu. Odporucala by som ti posilnit aj pecen, kedze ako sa hovori, zlcnik je "hovorca" pecene...Velmi ucinnym prirodnym prostriedkom na pecen je bodliakovy olej (z pestreca marianskeho), mam s nim velmi dobre skusenosti (mala som steatozu-stukovatenie pecene), skus pozriet : http://www.nutrimas.sk/Bodliakovy-olej-pestrec-...
Drzim palce, aby si sa spravne rozhodla.

090379
autor
17. jún 2014

@bmagdalena U nás som práveže nemusela čakať, som z Krompách, objedávala som sa koncom mája a termín mi dali na 25.6 a to mal prázdny kalendár. Kamienok mám len jeden, dokonca na sono ani nenapísala akej veľkosti, len že mám zhrubnuté steny 3mm.

090379
autor
17. jún 2014

@bmagdalena ako dlho po operácii sa môže do práce?Nevieš? Lebo ja som objednaná toho 25. ale do práce na tie dva mesiace by som mohla od 1.7.A predpokladám že asi tie dva týždne by človek mal byť v kľude

090379
autor
17. jún 2014

@angelinka13 ďakujem, určite pozriem

bmagdalena
17. jún 2014

@090379 záleží od práce....určite by si nejakú dobu nemala nosiť ťažké veci, aby sa Ti nepotrhali štichy, ale väčšinou, ak nie sú komplikácie ( zápal a pod), tak štichy vyberajú do tých 10 dní. Mne ich ide vybrať kamarátkin otec zajtra čo je 8 dní ( to rátam aj deň operácie).

Už vo štvrtok som sa cítila ok, som aj prala, upratovala...musela som dávať pozor na štichy, ale inak pohodička.

090379
autor
17. jún 2014

@angelinka13 ten olej si kúpila aj v lekárni alebo si si ho objednávala?

090379
autor
18. jún 2014

@havana_frost tu operaciu som si teda odlozila,chcem sa ta spytat aku dietu si pred operaciou drzala.Co si jedla a co nie.Viem ze nesmiem vajicka,cokoladu,mastne,ale ake pecivo,ako casto si cez den jedla,ja som kavickarka,ale snazim sa teraz iba nescu s mliekom.Pocula som,ze by sa mala jest iba kuracinka a ryby.

angelinka13
18. jún 2014

@090379 - ahoj, ja som si ho objednala na tom eshope, co som dala link vyssie, ale na osobny odber, kedze byvam blizko. V lekarni taky nemali.

siskatan
18. jún 2014

@090379 môžem Vám poslať na mail diétu pri žlčníku, písala som Vám aj IP 😉

havana_frost
18. jún 2014

@090379 Ja som asi 2 týždne nejedla a nepila vôbec nič, iba na infúziách. A potom jedlo ako keď začína jesť bábätko, ryža, varená mrkva, dusené kuracie, Marina kekse bola najäčšia maškrta. Pila som len vodu, žiadnu kávu.

090379
autor
18. jún 2014

@havana_frost aha, ale ty si bola celý ten čas v nemocnici, že?

090379
autor
18. jún 2014

@siskatan mail som poslala v IP, ďakujem pekne.
@angelinka13 sestre som volala, je v Trnave, že mi ho skúsi tam zohnať, lebo u nás ho tiež nemajú, nechce sa mi objednávať cez e-shop, ak ale nenájde anie ona, tak budem musieť...ale ďakujem za radu

havana_frost
18. jún 2014

@090379 2x dva týždne. Prvý raz si ma hneď nechali a len liali infúziami, potom som bola doma (resp. normálne v práci) a potom rovno na operáciu a zase 2 týždne v nemocnici, lebo aj po vybratí žlčníka moje obtiaže (čisto klinické, ja som sa cítila stále rovnako - zdravo, nič mi nebolo, nič ma nebolelo) nemizli. Potom sa to začalo upravovať, ja som išla na reverz domov a zase rovno do práce. Je to už 4 roky a odvtedy nič, ťuk ťuk. Akurát že som tých 10 kg pribrala naspäť aj s úrokami 😒
Poslali ma aj do Martina na ERCP - to si vygoogli, to je iná lahôdka. Je to ako gastroskopia, len omnoho nechutnejšie, hadica je 4x taká a robia sa cez to aj zákroky - vyberajú sa kamienky tou hadicou a von cez ústa. Bez narkózy.

090379
autor
18. jún 2014

@havana_frost Bože, to musí byť hrozné...na to by som nešla...určite. Radšej sa na to ani nepozerám, stačil mi gastroskopia. 😝

angelinka13
18. jún 2014

@090379 - ten olej by mohli mat aj v bioshopoch a pod. Drzim palce!
Uf, ked pisete o gastroskopii, tak ja som bola na kolonoskopii, to je tiez ina "sranda" 😖

090379
autor
18. jún 2014

@angelinka13 pocula som o tom,ze vraj je to bolestive...ako sa to robi?

angelinka13
19. jún 2014

@090379 - no, je to velmi neprijemne...hruba hadica dlzky min. 1m (aspon teda u mna to tak bolo, lebo nevysetrovali len hrube crevo, isli tak hloboko ako sa len dalo :() cez konecnik...teda najhorsie to bolo najmä po...cely den predtym som nemohla nic jest, len nejaky roztok na vyprazdnenie criev a po vysetreni neprijemne tlaky (zo vzduchu, ktr. pumpovali do criev, aby sa dostali cez zakruty kamerkou), isla som takmer odpadnut...uf, nerada na to spominam, nastasie sa nic nepotvrdilo..

nevesta100
11. apr 2022

Aky je postup pred operaciou polypu a zlcnika - podla coho a do ktorej nemocnice treba ist v ramci Bratislavy, prosim? Ake su cakacie doby? Dakujem!