Operácia žlčníka a hemoroidy

katulienkaja
2. okt 2022

Ahojte, mamina je po operácii žlčníka a musí držať diétu no má problémy aj s hemoroidami a teraz sa jej stalo, že sa nemôže vyprázdniť. Nemôže si dať vraj ani ovocie ani vlákninu. (Je 4.deň po prepustení). Glycerinove čipky jej neodporúčajú, vraj má len piť veľa tekutín no už druhý deň má problém s vyprazdnovanim. Tlačiť nemôže kvôli rane v brušnej dutine. Ak ste nieto mali operáciu žlčníka laparoskopickua trpite hemoroidami čo vám prosím pomohlo pri zápche ? Vopred ďakujem za skusenosti

janka_266
2. okt 2022

@katulienkaja prečo si nemoze dat ovocie? Ja som už asi skôr ako po týždni jedla takmer všetko. Okrem vyprážaného a fastfoodu. A čipky jej prečo povedali, že nie? Veď to nemá nič so zlcnikom. Podľa mna ich môže skúsiť.

doriiis
2. okt 2022

@katulienkaja ...ja som po operacii jedla vsetko.Hned

kacena4
2. okt 2022

ked nechce ovocie nech je zeleninu a ovocne stavy 100% miesto vody

katulienkaja
autor
2. okt 2022

@janka_266 vraj jej povedali že až po týždni môže ovocie...dovtedy vraj jogurt aj to iba nizkotucny príp.vyzivu a piskoty...ďalej môže vývar ale bez tej zeleniny..tiež sa mi to zdá prehnané

katulienkaja
autor
2. okt 2022

@kacena4 to som jej aj ja povedala no zvláštne že jej to dovolia až po týždni..vraj jediná forma ovocia je výživa..alebo ovocný jogurt a nemôže to byť ovocie čo má drobné zrniecka ako napr maliny to by jej mohlo podrazdit ale tiež si myslím že keď si tie šťavy trosku zriedi neuskodi jej to

kacena4
2. okt 2022

@katulienkaja ale nie vsetko ovocie ma zrniecka, slivky, jablka, hrusky...

janka_266
2. okt 2022

@katulienkaja mne už v nemocnici na raňajky dali suchý chliev s na obed pyré s rozvarenym kuracím mäsom

janage
2. okt 2022

Nevieme rozsah zákroku. Odporúčam probiotiká, veľa piť vlažný čaj, nie horúci, nie studený, obmedziť tuky, ale nizkotucne acidko môže. Do výživy si môže premiešať jablcnu vlákninu alebo inú, ale musí veľa piť inak ju zapečie.
Ja mam veľmi dobre skúsenosti s cucoriedkovym čajom, ale pozor aby boli len listy a plody, nie dajaký mix s príchuťou.
Potom je dobrý aj čaj zo slezu.
Ak ju konečník boli unigel prokto čipky najlepšie čo existuje.
Ono zas ak bude jesť malé dávky ľahko stravitelneho jedla tak sa väčšina strávi a na vylúčenie ostane málo teda vyprázdnie môže prísť neskôr.

elenatomasova
2. okt 2022

@katulienkaja nech je aj pije niečo zo sliviek.

katulienkaja
autor
2. okt 2022

@janka_266 a tie čipky vraj nie vraj by to mohlo ešte viac podrazdit tie hemoroidy

katulienkaja
autor
2. okt 2022

@kacena4 an0 viem to so zrnieckami nemôže vôbec a ostatné vraj najskôr po týždni...Ale je to podľa mňa prehnané ved ked si dá človek trochu jablka to nemôže byť taký problém

katulienkaja
autor
2. okt 2022

@janage ďakujem za tip preposlem jej odpoveď 😉

janka_266
2. okt 2022

@katulienkaja samé zaujímavé tipy dostávate 🤷‍♀️

majulino
2. okt 2022

@katulienkaja jablko je asi väčší problém ako nejaká jahoda/malina so zrnieckami nakoľko v tele kvasi a vytvára ďalší vzduch a nafukuje. Nech si urobí zlcnikovy čaj (majú v Kauflande na obale je púpava - pozor iba tento) do pol pohára vriacu vodu potom doliat studenou a hneď po troške piť. Poprípade sa dá kúpiť aj slivková stáva, tu nech si doleje do horúceho čaju. Ale pokiaľ jedla iba to čo píšeš, tak nemá z čoho ísť na veľkú. Pocit nafúknuté ho brucha a tlačenia na veľkú som mala ešte 2 týždne po operacii