Opuch dlane

adrianarepkova
22. máj 2022

Ahojte, v pondelok mi zničoho nič mierne opuchla dlaň (časť dlane pod malíčkom). Najskôr len bolesť a zrazu opuch, všetko v priebehu minúty. V sobotu (minulú) sme si hádzali s tvrdšou volejbalovou loptou, ale nemyslím si, že by ten opuch spôsobila lopta, pretože mi to do dnešného dňa nezmizlo. Natieram opuch rôznymi masťami, nepomáha. Lekár nevie z čoho to môže byť, mám sa objednať na reumatologiu. Ruka/opuch ma nejako nebolí, ale mám pocit, že sa mi tam vytvorilo niečo ako “uzlina” alebo nejaký iný mäkký útvar. Fotografia je z každého dňa (pondelok-piatok). Mám 23 rokov, stretli ste sa s niečom podobným? 🥺

macikovaiveta
22. máj 2022

Nemôže to byť len presilené ?

adrianarepkova
autor
22. máj 2022

@macikovaiveta neviem, všeobecný si myslel, že to je presilené, odporučil mi sprej “Diky” a bandáž. Po dvoch dňoch žiadna zmena, išla som za ním opäť, poslal ma k chirurgovi a ten ma poslal na reumatológiu, vraj pri presilení bolí aj vrch predlaktia a dávajú na to obstreky🤔 už po covide ma boleli ako keby žily, ale prešlo to..no a teraz opäť toto…😣

macikovaiveta
23. máj 2022

@adrianarepkova nemôže to byt ešte Karpalny tunel , máte v ruke cit ?

adrianarepkova
autor
23. máj 2022

@macikovaiveta mám cit, dokážem s ňou robiť všetko, bolesť mám len občas a neviem ani špecifikovať pri akom pohybe ani v akom mieste, pretože sa to vždy líši.

princess_maryam
27. jún 2022

@adrianarepkova
Dobrý deň prajem. Prosím vás zistilo sa prečo máte opuch? Lebo ja trpím už rok.
Opuch alebo skôr ako keby uzliny sa mi robia všade. Prsty na rukách,nohách,pery ,brada,kolená,chodila,kdekoľvek na ruke.
Testy mam všetky ôk. Reuma to není,kožné nič to není, alergolig imunolog nič. Ja som zúfalá. Urobí sa mi to kedykoľvek kde kdekoľvek. Opuch alebo uzliny už neviem čo to je. A svrbí to ako keby. Po cca 2 dňoch to prejde. Alebo ráno ako kedy. Pred menzesom je to horšie. Niekdy mam dní ze nič mi není ale to je za mesiac asi 4 dní. Už som k.o s nervami. Jedine co mi zistila imuno ze mam alergiu na zložku co je v očkovaný na covid. Ale akože co ďalej. Neviem ci mate to co ja.
Akurát keď to píšem zase s ničoho nič dlane Opuch aj prsty na nohe. Som zúfalá s toho.

adrianarepkova
autor
27. jún 2022

@princess_maryam bola som s tým aj u ortopéda, ktorý ma poslal na RTG a nič tam nevidel 😅 ešte ho napadlo, či to nie je nejaký syndrom tak ma poslal k neurológovi, ale ani tam nič 🤔 takže som moc nepochodila, ale mám pocit, že mi nerobí dobre chlad alebo potom opäť teplo…reumatologičkq u ktorej som bola qle na nič neprišla (nebrala krv) len ma pozerala…momentálne nie som si istá, či to je opuch alebo tam mám nejakú uzlinu alebo šľachu alebo niečo a to vyzerá vďaka tomu ako opuch…mňa to najskôr myslím že tiež svrbelo ale potom to prešlo a už to občas len tak špecificky bolí…našťastie mi nič iné neopúcha ani ma nič iné nebolí…len v tej ruke to občas strieľa aj vyššie, možno to ide aj od chrbtice…neviem tiež som zúfalá 😃