Z čoho mám opuchy a bolesti svalov?

Zodpovedané
26. sep 2019

Dobrý deň,

pred 8. rokmi som sa rozhodla, že začnem behať. Po týždni som však dostala také bolesti nôh, že som nemohla chodiť. Opuch sa mi zlial do členkov a mala som asi mesiac veľké bolesti. Kým som sa dostala k reumatologičke, tak to prestalo to.

Teraz ma bolí už vyše mesiaca podobne ľavá noha. Najviac mám problém večer, keď si konečne po celom dni vyložím nohy a oddychujem na gauči. Zaspáva sa mi ťažko.

Tento víkend sme dosť robili na záhrade (rýľovanie, hrabanie) a mne úplne opuchlí dlane. A to tak, že mi neboli vidno čiary na dlaniach. Mám diagnostikované dve autoimunitné ochorenia. A to kožný lupus a vitiligo. Opuch prestal, ale ruky bolia. J

S čím môžu súvisieť moje opuchy a bolesti?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

opuchy majú mnoho príčin. Keďže uvádzate, že sa liečite na autoimunitné ochorenia, ťažkosti môžu mať súvis s uvedeným ochorením.

Čo sa týka športovania, najmä behania, je dôležité mať správnu obuv, ktorá je prispôsobená na povrch, po ktorom beháte.

Presný pôvod ťažkostí sa dá určiť až na základe klinického vyšetrenia a krvných testov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková