Opuchnuté pery po nosení respirátora

19. apr 2021

Po polhodine nosenia respiratora mam opuchnute stipajuce pery, v iny den po hodine sa pridali aj cervene flaky na tvari. Co bude po 10 hodinach? Alergiu som nikdy na nic nemala. Mala to niektora? Ako ste to riesili?

miriam_s
19. apr 2021

Nebol respirator z Aliexpressu a pod ? Tam by som nedala ruku do ohňa keď nemajú eu certifikát... Ja som nosila respirator dosť a na dlhé doby nie 30 min, a nemala som nikdy žiadnu reakciu a ani z môjho okolia som o tom nepočula, aby mali takúto reakciu... Maximálne pár vyrážok tzv maskné... Skús možno iný typ respiratora... Či nie je problém v konkrétnom výrobku..

autor
19. apr 2021

@miriam_s Certifikovany FFP2. Z jedneho supermarketu. Nekupujem z Ciny tieto veci. Pery ma stipu este 4 hodiny po.

maciatkolulu
19. apr 2021

To sa ti stalo 1x? S týmto ruskom? Tak si kúp tie, co si nosila doteraz

autor
19. apr 2021

@maciatkolulu To sa mi stalo vzdy, ked som sla nakupit. Robim z domu, ale musim do firmy na cely den.

Ktora mala tento problem a vyriesila ho? Su respiratori pre alergikov?

hettinka
19. apr 2021

Ochranný krém a balzam používam. Inak, ľudia s kožnými problemami si po novom môžu vybaviť výnimku.

jankapepe
19. apr 2021

A tie certifikované zo supermarketu sa podľa teba vyrábajú kde?

hettinka
20. apr 2021

@jankapepe v LIDL mali v decembri-januári po 3ks balené české respirátory FFP2, teraz tam už majú čínske kvalitou uplne rovnaké, ako z aliexpress. Škoda, že tie české už nedostať.

autor
20. apr 2021

@jankapepe Su podla poziadaviek. Nemozem za to, kde sa vyrabaju. Kde teda kupim take, ktore mi nesposobia problemy? Chcem poradit.

@hettinka Asi alergia na latku, ktora sa do nich dava. Googlila som. Ked tak ma caka navsteva u lekara.

gabika0825
20. apr 2021

Moja kolegyňa v práci mala podobný problém, ako sa začali nosiť respiratory tak nám v robote poskytli aby sme si ich nemuseli kupovať my. Boli z činy samozrejme, aj keď mali označenie FFP2... tak si musela kúpiť ona a kúpila si nejaké české z iného materiálu. A že v pohode odvtedy. Čiže asi odporúčam kúpiť od iného výrobcu a nie z činy. V supermarketoch majú tie z činy poväčšine

hettinka
20. apr 2021

Skus Česky respilon. Sú drahé ako šľak, ale dobre.

jankapepe
20. apr 2021

No nikde veru. Pýtaj papier od doktorky, nemusíš nosiť respirator.

22patricia22
20. apr 2021

Vieš čo, ja zakažým keď nejaký ten respirátor kúpim, pred tým než si ho dám na tvár, ho dám tak povediac vyvetrať. Bo niektoré fakt zapáchajú lepidlom. Bolo by fajn, ak by si si pred nosením ala nejaký ten denný krém na tvár a nabalzamovala si pery. Vyskúšaj, možno ti to pomôže