Opuchnutie prstov a dlaní ráno po prebudení

zuzrakus
8. mar 2024

Zdravim.
A dakujem vopred,ak si toto niekto precita a skusi ma ukludnit.
Viem,ze MK nie je lekar,a vyhladam ho,ale nez sa mi podari k nemu dostat,proste by som potrebovala aspon vediet,s cim asi moje telo bojuje.
Trva to vyse tyzdna.Zrazu som sa zacala zobudzat s tym,ze si nedokazem navliect rano obrucku a dlane,prsty,citim ako by stuhnute.Myslim,ze som nieco obdobne citila na konci tehotenstva,pred necelymi 2 rokmi.
Do vecera mi odpuchnu,obrucku dam vecer normalne dole.
Posledne veceri ale ako keby citim aj viac bolave nohy,a namyslam si aj opuch,aj ked ziadny okom nevidim.
Je pravda,ze som sa vratila pred mesiacom do prace.Mam sedave zamestnanie,za PC.3krat do tyzdna cvicim doma,aj aby som este schudla z vahy,po porode,mam cca 79 kg,aj kvoli tomu,aby som sa proste hybala.Cvicila som takto aj pred,aj pocas tehu.Ale zial,ako sa mala narodila,syn nastupil do skoly,nemala som tolko casu na seba.
Zmena v jedlanicku nenastala.
Jedine co mam navyse,su kapsule Reishi.Syn je casto chory,a uz sme vyskusali za tie roky vselijake vitaminy,sirupy.Aj som mu to prestala davat,ale svagrina mi poradila sirup pre deti,s Reishi,ze jej synovi to velmi pomohlo.Nakolko moja imunita je
tiez slaba,vsetko od neho chytim zohnala som si tie kapsuly,ze to skusim.Ale nenasla som,ze by toto malo sposobovat opuchanie.
Mam trochu strach,doma 2 male deti,aby som bola v poriadku.Mozno nic vazne,a mozno aj ano.Dakujem za pochopenie.

marticka85po
8. mar 2024

Mne tieto opuchy robilo ze som jedla vela sacharidov a sladkeho.akonahle som presla na cisto zivocisnu protizapalovu stravu (len maso,vajcia a zivocisny tuk) tak mi tie opuchy zmizli. Sacharidy dost natahuju vodu do organizmu. Mne opuchali hlavne male klby na prstoch ruk,zapastia a clenky.Ale kludne to moze byt aj problem s oblickami

majamat
8. mar 2024

nevhodna strava, vela soli, nedostatok tekutin, nedostatok pohybu, nadvaha a aj hormony ti mozu sposobovat taketo zadrziavanie vody v noci z fyziologickych dovodov.

ze beznych patologickych dovodov aj napr krcove zily.

skus obmedzit sacharidy, pi dostatok tekutin, neprehanaj to so solenim, skus pod stolom hybat s nohami, prest sa castejsie, aby si stale nesedela. vzdy ked mas moznost, radsej si nohy skus vylozit pri sedeni, aj ked chapem, ze to malokedy ide.
a teda neviem v akej faze mas ms,a le ak mas pred, tak to moze byt ovpylvnene aj hormnymi - PMS.

lenkahvh
8. mar 2024

ja by som sa zamerala viac na to, ze tie prsty su stuhnute - sup na preventivku, objednaj sa este teraz

majamat
8. mar 2024

tak uvidis, ako na to zareagujes.

co sa tyka obliciek, tak zatial je moznost kupit pruzky na moc v kearni a vysetrit doma ( zranneho mocu ). pri ochoreniachobliciek sa tma zvycajne vyskytuju bielkoviny,a lebo krv. asi to nemusi byt pravidlo,a le ak sa to tam nachadza, urcite treba predpoklada,t ze oblicky robia prolemy.

a pit treba 30-40ml na 1kg hmostnosti. vychadza to skoro 2,4l/den,a le nejaky podiel tekutin je aj v strave, cize minomalne 2l by si mala vypit s tym, ze otot je pri minimalnej namahe.
v pripade, ze bysis a fyzicky namahala a obzvlast vteplom prostredi ( napr aj cez leto ), potom treba zvysovat na 2,4-2,8l/den s tym, ze este nejake tekutiny su v strave.

majamat
8. mar 2024

a opuch nemusi byt okom viditelny, mozes ho citit. je to taky pocit, ktory moc ani opsat neviem, ked som tak viac opuchnuta, tak som rano taka akoby dolamana, proste sa citim taka naliata. neviem to nijako opsat. clovek moze pocitovat aj stuhlost z opcuhu, lebo ta voda ti brani v beznom pohybe, proste tie tkaniva su obalne vodou, resp tie svaly, rpeto je pohyb tazsi. akoby si mala dlahu.
mne opuchyju bezne aj oci a obzvlast fakt pred ms a ked sa napchavam sladkostami.

oskvarka
8. mar 2024

Ja by som urcite isla k dr. Mne sa inak toto iste stalo ked som v oktobri nastupila do prace vsetko sedi sedave zamestnanie rano som sa zobudila spuchnute nohy ruky .. jedine co som badala ze som si dala brusnicovy sirup lebo som mala trochu castejsie mocenie tak preventivne.. nebol uplne novootvoreny .. teda ine co som jedla ako zvycajne.. odvtedy som si ho nedala... ale teda ja som pocas dna postupne odpuchla na druhy den to uz bolo este lepsie az mi to uplne zmyzlo tak som nakoniec k dr nesla lebo sa mi to uz nevratilo ale isto by som nesla .. opuch moze znamenat aj problem z v nutronymi organmi...

zuzrakus
autor
8. mar 2024

Ahojte.
Za vsetky Vase odpovede dakujem.
Neviem vobec,co si o tom mysliet.
Ja viem,ze vaha je vyssia,ale ja som vzdy bola silnejsia.Ani nie ze tlsta,ja som taka pevna.Ale ano,treba mi schudnut,preto som sa uz zatala pred 2 mes,a cvicim aspon 3krat/tyzden.No moja strava je stale rovnaka,nezacala som ani viac solit,ani sladkeho viac,ja si stravu strazim uz dlhodobo,viem ze keby sa spustim,budem ako burgyna.Vody tie 2 litre za den dam do seba,aj caje.Ale ani,samozrejme,netvrdim ,ze pri mojom aktualnom unahananom zivotnom style plus to sedenie v praci,sa to zas vsetko nemohlo v kombinacii podpisat pod toto puchnutie.
Vysadim to Reishi,aj ked som sa nedocitala,ze by mali byt taketo vedlajsie ucinky,radsej vysadim.Kupim si nejaky caj na odvodnovanie,upravim zivotospravu,a uvidim.Ale v stredu sa asi radsej vyberiem k Dr.Skor sa mi neda,ale hadam este neumieram 🤭

majamat
8. mar 2024

@zuzrakus neboj, neumieras. urcite to zvladnes.

dzescebuly
8. mar 2024

@zuzrakus je tu skupina Zdravotníci na MK,skús tam