Otehotneli ste s diagnózou Hiatova Hernia?

mashurenka
29. jan 2020

Dobrý deň.Zistili mi Hiatovu Herniu. Moja otázka je či ste niektorá otehotnela po tom čo Vám to zistili a či ste nemali počas tehotenstva nejaké zdravotné problémy? Zatiaľ tehotná nejsom ale chcem to vedieť do budúcna. Ďakujem pekne Pekný deň prajem

heln
29. jan 2020

Ahoj, ja to síce nemám, má to môj manžel. Ale myslím, keďže je to gastro problém, tak to nejak priamo nesúvisí s tehotenstvom. Otázka je, či už teraz to spôsobuje nejaké problémy, lebo v tehotenstve sa môžu zhoršiť, čo ja viem napr. reflux, zvracanie, problémy so žalúdkom, pálenie záhy.

bibianca1607
2. apr 2022

Ahoj, ja mam hiafovu herniu, priebeh tehotenstva (až na šťavy) ok, pôrod spontánny tiež ok, vsetko bez problemov. Nevracala som ani raz počas tehotenstva napríklad :D myslím si, že otehotnenie nesúvisí s herniou

ivana0822
28. jan 2024

@bibianca1607 ahoj aj mne teraz zistili hiatovu herniu chcela som sa len spýtať ako si na tom zväčšuje sa to? Musíš celý čas mať diétu? Mne pri tom zistili že mám aj reflux. Nad operáciou nerozmýšlaš? Chcela by som aj otehotnieť ale teraz sa už bojím čo bude keď sa pri tom ani nemôže nič ťažké dvíhať

ivana0822
28. jan 2024

@mashurenka dobrý deň, len sa chcem opýtať ako ste na tom s tou hiatovou herniou zhoršilo sa to? aj mne ju zistili teraz a neviem čo s tým ... Otehotnela ste aj s tým alebo ste šla na operáciu? Ďakujem za odpoveď