Pestrec mariánsky a lieky na vysoký krvný tlak

elenatomasova
20. aug 2019

Pekný večer,prosím vás nevie mi niekto povedať ako to je s užívaním pestreca mariánskeho a s užívaním liekov na vysoký krvný tlak?Že vraj sa nesmie užívať?Máte niekto skúsenosti bojím sa aby sa mi nezvýšil ale zas mám stukovatelu pečeň a chcela by som ju preliečiť.Dakujem

lula313
20. aug 2019

Kup si z Dr maxa, ten je najlepsi z hľadiska pomer/cena, uzivaj jednu tabletu denne. Nemyslím si, že by ti to mohlo ublížiť, len pomôcť a naj ho uzivat s vaječník jedlom alebo lecitinom, aby sa “zaktivizoval”

siusui
20. aug 2019

@elenatomasova pekný večer, nebojte, pestrec môžete užívať. Samozrejme ak nemáte tlak 200. Ja beriem lieky na tlak a užívam aj pestrec.jedine čo mi lekár odporučil bolo znížiť dávku oproti dávkovaniu uvedenému na pribalovom. A beriem v sušenej forme.

nika3136
20. aug 2019

@elenatomasova
Daj si predpísať od lekára Lagosu. Zaplatíš 3,91€ za 100 tabliet

gabuliacik
20. aug 2019

Idealne je mat pestrec v normalnej forme a vzdy pred uzitim zomliet na mlynceku a zapit mnozstvom vody. Treba ale “liecbu” potiahnut naozaj dlhsiu dobu. Inak efekt nula. Pecen sa cisti naozaj dlho. No da sa to. Drzim palce. Ja som si davala pestrec pol roka

nika3136
20. aug 2019

@gabuliacik pol roka je minimum

gabuliacik
20. aug 2019

@nika3136 ano,preto som pisala,ze liecba trva dlhsie. Ja som prestala,lebo som otehotnela a vracala 4mesiace... takze som bola rada,ked vo mne ostalo aspon troska jedla🤪

kika831
20. aug 2019

@elenatomasova pestrec zvysuje krvny tlak takze by sa nemali tieto 2 veci kombinovat. Treba to riesit bud inou bylinkou ( namiesto pestreca) alebo potom s lekarom konzultovat a nasadit nieco ine.

elenatomasova
autor
21. aug 2019

@kika831 a prečo veď je to bylina

kika831
21. aug 2019

@elenatomasova nechapem otazke? Ze preco ved je to bylina? Obsahuje latky ktore zvysuju tlak.

andyka321
21. aug 2019

Ja som zacala uzivat pestrec a hned som aj po 2 dnoch musela prestat. Velmi sa mi zvysil tlak aj napriek tomu, ze uzivam tabletky. Radsej chcem mat v poriadku tlak.

wokokoza
21. aug 2019

@elenatomasova To, že je to bylina neznamená, že ti nemôže zdvihnúť tlak. Môže a teda treba to mať pod kontrolou, preto je dobré poradiť sa o užívaní s lekárom, čo on ti povie. Podľa mňa to môžeš len v obmedzených dávkach aby ti to nejako nerozhádzalo tlak 😉

3009
21. aug 2019

@elenatomasova ja už 6 rokov beriem lieky na tlak aj pestrec v tobolkách a je to v pohode. Mne ten pestrec aj postupne znižuje cholesterol, lebo mám tiež stukovatenú pečeň a ako sa čistí tak sa mi znižuje aj cholesterol.

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iluschka123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavkasobanska
25. aug 2019

Ahoj , ja sa liečim na vysoký tlak , no mam najviac 150-100 beriem slabšie lieky a brala som pestrec koli pečeni a cholesterolu , na internom mi nič nevravel že by som mala prestať. Teraz mam po 3 mesiacoch prestávku 4 týždne a potom zase začnem brat . Ale každý sme iný , treba skúsiť

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavkasobanska
27. aug 2019

@mpravda dakujem za radu

avokimada
26. okt 2020

@3009 aj u mňa to bolo 7 rokov v pohode a teraz som musela Lagosu vysadiť,pretože som mala stále vysoký tlak

lagunka0000
23. nov 2020

@mpravda Dobrý deň, liečim sa na vysoký tlak, mám za sebou množstvo vyšetrení: ECHO srdca, EKG holter, sono brucha, CT brucha, sono žíl, CT koronarografia - všetko OK, na vyšetrení na štítnej mi zitili, že ju mám zväčšenú, niekoľko cýst do 5 mm a podozrenie na autoimunitnú tyreopatiu. Dosť často mávam aj búšenie srdca. Poprosím o radu či toto môže byť zo štítnej a čo by bolo vhodné na ten tlak. Ďakujem

zdenka13
11. dec 2020

@lagunka0000 dobrý večer, viem vám poradiť na celkové zlepšenie zdravotného stavu pomocou bylín a zmeny životosorávy. Ja si tým prechádzam a je to top 😊👏

lagunka0000
12. dec 2020

@zdenka13 to by bolo super, prosím napíšte mi

polyjanka
6. okt 2021

@zdenka13 mohla by som poprosit info do spravy, ak je to este aktualne? Dakujem

point111
17. feb 2022

@slavkasobanska mozem sa opytat ake lieky beriete na tlak, ako dlho, olo mate rokov a ay ste mali vysoy tlak ked vam liey nasadili... mne totiz zacal vyskakovat castejsie vysoy tlak tak asi budem musiet riesit... dakujem dopredu za info

slavkasobanska
18. feb 2022

@point111 ahoj mam 53 rokov ,na tlak ss liecim.asi 6 rokob,beriem Tritace 5 mg 1 rano a 1 vecer,,tu vecernu podla potreby, a este mam Agen 5 mg no ten len ked by mi nestacil luek co mam,to je denna davka 10mg,,a tlak som mala okolo 150/100 prinlizne

irenka1234
14. mar 2023

@siusui koľko si davate pol lyžice malej lebo aj ja mam tlak berem lieky diky

katpav
28. okt 2023

@lagunka0000 ano pri stitnej je to presne busenie srdca, stres, nervozita uzkosti je to uplne typicke, mam tiez autoimunitne ochorenie stitnej zlazy, strasne vela veciam sa musim vyvarovat a ine zase pridat ,skuam teraz pestrec ale robi mi zle mam vnutornu triasku akoby busenie a take tlakove chvenie plus hnacky tak som musela vysadit a neviem cim inym nahradit ocistu pecene mala som articoky tie mi robili pecka ale zase tie su iba na zlcnik tusim

lagunka0000
28. okt 2023

@katpav ja som teraz znovu skúsila pestrec v tobolkach, mám ten kde je ho najviac, pošlem foto keď prídem domov a zatiaľ klop klop

lagunka0000
28. okt 2023

@katpav volá sa silycaps od Yamamoto, vyskúšaj