Zanesená pečeň a pestrec mariánsky na chudnutie

zuzi56
1. aug 2020

Ahojte, máte niekto skúsenosť s pestrecom marianskim, vôbec sa mi nedá schudnúť, zatiaľ dole 4 kg a už asi 3 mes. nič viac.
Užívam AD, a zevraj pri zanesenej pečeni sa môže toto diať, mám aj astmu, migrény .....
Chcela by som vyskúšať ten drveny.

lenuliatko84
1. aug 2020

To nie je na chudnutie ale na ozdravu pecene.

rakywanda
1. aug 2020

@zuzi56 práve končím 3 mesačnú kúru, úbytok na váhe nezaznamenavam.

mogaa
1. aug 2020

my sme doma brali drvený pestrec....na regeneráciu pečene výborný, aj na zníženie cholesterolu, ale pochybujem že ti pomôže na chudnutie....teda čiastočne ano, lebo je to v podstate vláknina a pije sa to pred jedlom a musíš to zapiť pohárom vody...takže čisto teoreticky menej zješ....ale nečakaj nejaké ohromujúce výsledky, možno 2-3kg za mesiac a aj to ak nezvýšiš kalorický príjem....pri chudnutí je najdôležitejší kalorický deficit....

deti95060810
1. aug 2020

pri migrénach sa veru chudne...keď nemôžem jesť dva dni a len vraciam ....😉

zuzi56
autor
1. aug 2020

@lenuliatko84 ja som to myslela tak, že beriem dost liekov, a ak mám neaku oslabenú, alebo zavesenú pečeň či by to pomohlo tej pečeni, nechcem chudnúť pomocou pestreca, zasa taký optimista niesom😂😂🤣, chcem prečistiť pečeň , a potrebujem neaku pravdivú recenziu, lebo keď kuknem recenzie na pestrec, tak sú tam napísané pólu samé zázraky 😅

kittykat22
1. aug 2020

@zuzi56 pozri si video od Igor Bukovsky na youtube Pečeň – očista a regenerácia. Tam to mas detailne polopatisticky vysvetlene, nemozes nic nepochopit.

zuzap33
1. aug 2020

@zuzi56 ked mas problem s pecenou nech ti lekar predpise Lagosa. Ten obsahuje drveny pestrec a predpisuje sa pacientom, ktory maju nieco s pecenou. Berie sa 2tabl denne

lenuliatko84
1. aug 2020

@zuzi56 jem ho dlhodobi a vaha je rovnaka a jem velmi zdravo a hybem a denne

ovaaa
1. aug 2020

Brala som ale nie je to na chudnutie ale na regeneraciu pecene.

asia83
1. aug 2020

@zuzi56 Tiež ho beriem. Ono je to myslené tak, že teda zdravá pečeň dokáže spracovať tuky, zbytočne ich neukladá. No a keďže pestrec pomáha uzdravovať pečeň, je šanca že pri bežnom jedení tukov ich pekne spracuje, pri menšom jedení tukov teda chudne človek, hoci predtým priberal, keďže pečeň nepracovala správne.

lucia851
1. aug 2020

Ja tiež beriem AD už dlho a aj pestrec v tabletkách od hepatologicky ale schudnúť sa z neho nedá, ja ho beriem kvôli zlým výsledkom ktore mam kvôli ad a ostatných liekov ktoré musím bohužiaľ užívať

lucia851
1. aug 2020

Ale ja pestrec už beriem veľa rokov ale výsledky mam aj tak furt niektoré zvýšené

ovaaa
2. aug 2020

Ak chces nieco zdrave tak si kazde rano rozmixuj za hrst cerstvej petrzlenovej vnati so stavou z 1citrona+voda. Pi nalacno 10 dni a potom pauza.

zdenka13
11. dec 2020

@zuzi56 ahoj. Ja som nedávno začala užívať byliny, pretože sa chcem zbaviť alergie aj iných problémov a prečistí sa mi tým postupne každý orgán, cítim sa veľmi dobre, sú to bylinné zmesí, obsahujú nielen pestrec, alei iné byliny 😊 Snacim sa zmení i životosprávu a zatiaľ každá kamoška i schudla, či sa do toho pustila 😁 Môžem len odporúčať, ak ťa to zaujíma, kľudne mi píš, viem ťa nasmerovať 😊

danielkadandy
19. jan 2022

@lucia851 ake ad prosim ta uzivas?

ovaaa
20. jan 2022

Ja som to brala, ale žiadne chudnutie sa nekonalo..

12345anna
8. aug 2022

Mňa na to nasmeroval môj šéf. Mal stukovatenú pečeň, Užíval pestrec aj lieky na pečeň. Výrazne schudol. Pečeňové testy mal skutočne skvelé. Lepšie ako lekár očakával. Ale nebolo to len tak. Lekár ho upozornil, že ak sa začne tuk uvoľňovať, musíte ho aj spáliť veľkým výdajom energie. Inak môžu vzniknúť pridružené zdravotné problémy. On veľmi veľa fyzicky pracoval - rúbanie dreva, kopanie záhonov a pod... A nie len, že mu to zdravotne pomohlo, ale aj schudol - viditeľne na pohľad.

Ja som pestrec začala užívať, no nemám problémy s tukmi - ja sa stravujem dlhodobo zdravo. Tuky minimalizujem už roky. Porcie jedla zmenšujem neustále a dodržiavam pitný režim, mám dostatok pohybu, behávam, plávam, bicyklujem, každý deň spravím min. 10 000 krokov. kalorie mám do deficitu. Napriek tomu nechudnem. Ale užívam lieky, ktoré by mohli zanášať pečeň. Tak skúšam pestrec. Zatiaľ som nič neschudla, ale aspoň mám viac energie a som tak akosi viac uvoľnená, nestresujem sa. Uvidím na konci kúry, či dačo zhodím, či je to pečeňou. Ale pleť sa mi na začiatku trochu zhoršila - to mala aj jedna moja kolegyňa, keď začala s detoxom. Toxíny totiž vychádzajú von z tela cez kožu. Aj to môže byť signál, že bola pečeň skutočne intoxikovaná. Myslím, že na škodu to nie. Ak už nič iné, je to aspoň dobré na prečistenie pečene a čriev.