Podráždený konečník

ivkaui
23. máj 2019

Zdravim 🙂 Uz cca mesiac mam problem s konecnikom. Najskor som myslela, ze to mam zaparane, skusila som desky puder, pytiol, sudokrem, kalciovu mast, dokonca aj imazol ci baneocid. Tak si vravim, zeby hemoroid? Tak som skusila hemostop, dubovu koru, repik aj faktu cipky a krem. Stale mam vsak taky pocit podrazdenia a skor okolie konecnika ako samotny konecnik. Stolicu mam v pohode. V utorok idem na rektoskopiu. Mate niekto podobnu skusenost???

eliska13
23. máj 2019

@ivkaui nemáš mykozu?

galioska
23. máj 2019

@ivkaui keď ideš k lekárovi počkaj na výsledok, nestresuj tu zbytočnými diagnózami ktoré ti tu napíšu, to myslím v dobrom

ivkaui
autor
23. máj 2019

@eliska13 urcite nie, to som nemala uz asi 15 rokov, ale priznaky si pamatam

ivkaui
autor
23. máj 2019

@galioska v pohode, nestresujem, len som zvedava, ci nemal niekto nieco podobne

chinwag
23. máj 2019

@ivkaui.... Hm a nemôžeš mať vnútorný hemoroid? Lebo hemoroid nemusí byť len výstupeny von z konečníka. Môže byť aj vo vnútri a spôsobovať problémy. Existujú dobre lieky Detralex na liečenie zilovej nedostatocnosti, ale tie ti predpise lekár. Však skoč k lekárovi. Aspoň zistíš, čo to je.... Mňa iné nenapadá....

arivederda
23. máj 2019

@ivkaui ja som dnes bola tiež s niečím podobným u doktora. Brala mi odber z konečníka a musím doniesť vzorku stolice a moču a ide mi ešte krv brat. A ževraj sa môže stat ze ma pošle ku kožnej no nechápala som. Ale uvidíme podla výsledkov.

ivkaui
autor
23. máj 2019

@arivederda odber z konecnika?

ivkaui
autor
23. máj 2019

@chinwag ano moze, to lekar zisti. O detralexe som uz pocula ze je dobry na hemoroidy, ak ich teda mam

heyoka
23. máj 2019

@ivkaui Moja známa to mala, akoby jej tam furt mravce chodili, a zistili, že tam má rozšírené nejaké baktérie...tuším antibiotiká na to brala.

pertu
23. máj 2019

@ivkaui tak ono to moze byt naozaj cokolvek,od nejakej kontaktnej dermatitidy, cez infekciu,hemoroidy az po karcinom, ved pri rektoskopii zistia

ema32
23. máj 2019

@ivkaui poznam to,ja uz dva roky sa trapim a tiez to riesim,pojdem aj za koznym aj za chirurgom,gastro vravel ze to z kojenia...

ivkaui
autor
24. máj 2019

Dakujem za odpovede, po vysetreni dam vediet verdikt

eliska13
24. máj 2019

@ivkaui asi jej brali ster z konečníka preto má tiež napadla mykóza v konečníku sa prejavuje takým tlakom, začervenanim a zlým pocitom

majka99999
24. máj 2019

@ivkaui nebrala si antibiotika? Nedavno som take mala, pomohla zvysena hygiena a probiotika, plus som zacala jest viac jogurtov.

ivkaui
autor
29. máj 2019

Vysetrenie dopadlo dobre, nic podozrive tam nie. Dal mi lieky a mast a ak to neprejde, tak asi kozna.

leameleg
19. júl 2021

@ema32 ahoj a ake si mala tazkosti? Ako si ich vyriesila ?

stuplik174
12. aug 2022

@ivkaui prosím Vás prešli Vám ťažkosti?ja už tiež asi mesiac ten istý problém a všetky výsledky boli v poriadku.

ivkaui
autor
15. aug 2022

@stuplik174 ajoj zrazu to preslo, prestala som so vsetkymi mastami a pod. Proste len vlazna sprcha kazdy den a samozrejme po stolici, a nohavicky take, ktore sa nepchaju do zadku, teda ten konecnik nijak nedrazdia.

stuplik174
15. aug 2022

@ivkaui ďakujem pekne za odpoveď, dúfam ze aj mne to tak prejde,mam pocit akoby to chcelo prejsť ale dala som si tri krát masť na hemoroidy normálne s aplikátor. Tak dúfam.Pekny večer