Trhliny v konečníku - liečba

lele10
14. okt 2020

Po prvom, a teraz aj po druhom porode sa mi urobila trhlina v konecniku. Kym prvykrat som to za mesiac vyliecila dubovou korou, teraz sa uz trapim 7 tyzdnov. Nepomaha mast Faktu, vlaknina, dubova kora... Vzdy sa to po 3 dnoch zas rozkrvaca. Co zabralo vam? Nechcem to riesit este cez doktora.. Upravila som aj stravu, ale asi malo. Uz si neviem rady

kiki68
14. okt 2020

@lele10 asi budes musiet a da detralex alebo nieco ucinne

kiwi3
14. okt 2020

preco si myslis, ze je to trhlina? nie su to skor hemoroidy? mas to bolestive? tu mast si davas len zvonka alebo zvnutra?
@kiki68 detralex je na zily, takze ak ma naozaj trhlinu, tak to nepomoze

janage
14. okt 2020

@lele10 vsetkymi 10timi unigel procto cipky ak zozenies (bol velky vypadok a neviem ci su este v predaji). Ak nie a trhlina je tak ze dosiahnes skus priamo unigel capnut. To mam odskusane.
Alebo Proktis M cipky vraj su vyborne.
A zmakcovat stolicu je alfa a omega celeho hojenia.

janage
14. okt 2020

@lele10 ak by boli to hemoidy tak este bud detralex alebo mobivenal pridat. Mobivenal urcite aj bez receptu, detralex sa opytaj v lekarni. Detralex je drahsi o dost a zlozenie ucinnych latok rovnake. Ale uprimne mne od mobivenalu bolo dost tazko na zaludku pri detralexe nie. Tak neviem ci nahoda alebo rozdiel v pomocnych latkach.

janage
14. okt 2020

@lele10 pit dostatocne mnozstvo vody, krupy, vlocky dobre povarene, kysle mlieko toto mi zaberalo najlepsie.

lele10
autor
14. okt 2020

@kiwi3 je to bolestive, najednom mieste. Podla priznakov to ale skor vyzera na trhlinu, co som hladala. Davam mast zvonku, aj zvnutra

lele10
autor
14. okt 2020

@janage dakujem, vyskusam. Prave ono to mam skor zvonku..

stanulienkat
14. okt 2020

Rybilka

janinah
14. okt 2020

Máš to už dlho.mal by to vidieť chirurg

janage
14. okt 2020

@lele10 ak zvonku tak este super je hemostop gel len stipe. Ale na doliecenie potom. Ten unigel je drahy ale neskutocne ucinny pri hojeni

lele10
autor
14. okt 2020

@janinah dam tomu posledny tyzden, potom idem

lele10
autor
14. okt 2020

@janage uz som manzela poslala 😁

kikusenka181
15. okt 2020

@lele10 len toľko trapila som sa po porodu toez s tym rok. Trosku zahojilo zas prasklo a zas a zas, objednala som sa proktologovi dal mi maste za 250 eur ,- nepomohlo nasledne som otehotnela a problem sa skončil asi musim byt furt tehotna 🙈🙈ale najviac ma prekvapilo ked povedal ze na to ze to mam rok ze to vyzera krasne čerstvé žiadne zrasty nic 🤷😲

lele10
autor
16. okt 2020

@kikusenka181 fuha..ani mi nehovor, ze rok. Mne to po prvom porode asi po 3 tyzdnoch zmizlo. Same. Teraz robim vsetko mozne. Menej to boli, ale stale krvaca. Este som nasla taky ten dilatator na roztahovanie. Ked nic nepomoze, asi skusim to