Popôrodná depresia

10. júl 2023

Je môžné ju dostať 8 m po pôrode? Na koho sa mám obrátiť? Cítim sa strašne ako matka, neznesiem detsky plač vždy ma to tak naserie úplne až vytočí, že musím odísť do inej izby a tam sa vynadávat. V noci rovnako nervy keď sa dieťa často budí. Vidím že som zlá a chcem s tým niečo robiť ale neviem čo. Neviem na koho sa obrátiť nechápem tie zmeny nálad…muž mi občas povie že preháňam ale ja cítim že to nie je ok, občas sa nespoznávam

trgypadl
10. júl 2023

Ak mas kamosku pokecaj s nou, ak nie smer psycholog, drz sa, bude lepšie 💞

pribinak
10. júl 2023

Psychológ, naučí tá nejake relaxačne techniky

zelenakobyla123
10. júl 2023

Absolútne niesi zlá. Určite navštív psychológa, odborná pomoc ti pomôže.

keira13
10. júl 2023

Ahoj ja som mala 🙂 a mozes mat ja som az po polroku psychiatricka ti pomoze da lieky preleci co ma a budes zasa ok zmenili sa ti hormony a preto aj to co v mozgu chyba doplnia v lieku 🙂 si super ze si to uvedomujes 😍

kristinka92
17. júl 2023

podľa mna to ešte nemusí byt poporodna depresia, ale
nie som psychológ samozrejme.
skôr je to vycerpanie, v noci sa nevyspis keď je malé stále hore, detský plač povedzme si úprimne :D to vie niekedy zahrať na strunu… a 8 mesiacov v jednom kolotoči je už pomerne dost dlho, stereotyp ubíja dost. Máš nejaky volny čas na seba? Aspoň na hodinku-dve raz-dvakrát týždenne by bolo dobre keby si z toho úplne vypadla, chod na nechty, kadernicka, masáž, zabehať si, hocico čo ti spraví radosť a odídeš aspoň na chvíľu z toho prostredia. Musíš si vyvetrat aj hlavu a nebyť stále len mama. 🙂 držím
palce