Popôrodná depresia a psychológ

13. sep 2020

Ahojte... Mam 5mesacneho syna a 7rocnu dcéru... Na začiatku, keď som porodila druhého syna, bolo všetko v poriadku.. No postupom času som pomaly na sebe začala pozorovať určite veci, ktoré nie sú v poriadku.. Ked som sa jedného dňa pozrela na internet a vyhľadala si poporodnu depresiu, mam asi všetky príznaky.. Potrebujem urýchlene nejakého psychológa v Bratislave.. Kým je ešte všetko v poriadku, lebo sa cítim zo dňa na deň horšie a horšie.. Viete mi poradiť nejakého? ☹️🙏

daisylucky
13. sep 2020

Ak je to veľmi zle, tak skôr psychiatra, lebo možno bude treba lieky. Odporúčam MUDr. Magovu - je aj cez poisťovňu, odporučenie k psychiatrovi netreba, ale dlhšie sa k nej čaká na prvý termín. A ak by predsa stačila len psychoterapia, tu odporúčam u MUDr. Vrabcovej http://psychoterapia-prax.sk/. Pripadne si zaplaťte konzultáciu u MUDr. Vrabcovej a povie co treba, lebo ona je aj psychiatricka, nielen psychoterapeutka.

marion30
13. sep 2020

Určite sú za tým hormóny, ak nechceš skončiť na liekoch, skus radšej prírodné, na úpravu, listovka, magnézium a Mastodynom, ak chceš napíš ip

daisylucky
13. sep 2020

@marion30 ja si len neviem odpustiť poznámku, že čo akože znamená skončiť na liekoch? Keď ma niekto rakovinu, tak nebude brat lieky, aby akože neskončil na liekoch? A bude ďalej trpiet a potom zomrie? Asi nie. Tak nechápem, prečo by niekto mal prinajmenšom príšerne trpieť z dôvodu psychickej choroby, keď v súčasnosti existujú lieky, ktorými sa depresia dá liečiť, pripadne aj vyliečiť. A áno sú v tom hormóny, konkrétne serotonin, malo sa ho vyrába a prenáša - to je depresia. A k liečbe depresie sa odporúča v závislosti od jej závažnosti psychoterapia alebo lieky, pripadne ich kombinácia. Bylinky, vitamíny a minerály možno ako doplnok liečby.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
13. sep 2020

tak na toto pozor a neskusaj to zvladnut sama doma. Jedneho znameho zena mala poporodnu depresiu a vyskocila zo 6.poschodia, ked boli vsetci doma...Dva dni pred tym sa snazili dovolat pomoci v nemocnici ale bola nedela, doktorov malo...tak si povedali s muzom ze to nejak doma zvladnu...

autor
13. sep 2020

Nechcem to zvládnuť sama doma.. To určite nie, to nejde.. Uz cca 1mesiac je to v celkom dosť zlom stave, ale ja som až teraz prišla na to, čo sa vlastne deje.. Mam dve krásne deti, a ja z nich nemám žiadnu radosť, nemám radosť z ničoho, na všetko sa musím premahat, všetko robím so stranou nechuťou.. Ked je toho na mňa už ozaj veľa, tak strašne trpím, príde mi normálne strašne silný vnútorný záchvat a neviem sa nadýchnuť, nenávidím v tej chvíli všetkých okolo, najmä muža, a moje deti ☹️☹️😪 a v zápätí mi je strašne smutno, že mám takéto myšlienky, ale nedá sa mi nijako ich odohnat.. Plačem za všetko, ale príde to na mňa z ničoho nič, nieje to celý deň, sú to proste okamihy, keď sa pristihnem s malým na rukách ako pozerám do blbá a kimacam sa zo strany na stranu a rozmýšľam, ze mi tu nieje dobre.. V sekunde sa otrasiem, plačem a chvíľu je znova dobre... Neviem, čo sa deje... Ale som z toho hrozne nešťastná

juliet86
13. sep 2020

simament ambulancia zahradnicka. povedz o svojich pocitoch manzleovi mame sestre ci kamoske a urgentne si najdite termin u psychologa psychiatra. skus napr.aj centrum pre rodiny kvapka v dubravke alebo institut virginie satirovej. drzim ti zo srdiecka palce. dobre bude.

daisylucky
13. sep 2020

Neboj, bude to dobre, ale zajtra hneď zhanaj psychiatra. Uvidíš ako ti bude super, ked lieky zaberu. Viem o com hovorím 🙂

sonnenshein
13. sep 2020

Dr. Frolkovic +421 905 385 324, v takomto pripade da termin do tyzdna. Hanba bokom, je to "len" biochemicka nerovaha, ked mas cukrovku, je to inzulin, pri depresii serotonin, ako pise @daisylucky
To, co citis a ako sa citis je zial normalne pri tejto chorobe a klobuk dole, ze si na to prisla sama!

marion30
13. sep 2020

@daisylucky zlatíčko kľud,viem čo je depka,aj lieky,a viem že su také náhrady, ktoré vedia pomôcť,len tak o tom nehovorím,mám roky skúseností a utrpenia 🙏🤗

juliet86
14. sep 2020

@sonnenshein tam len uporoznujem ze prve vysetrenie stoji 110eur...

andreatytler
14. sep 2020

Nepoznam lekara le chcem povedat ze drzim palce. Nech ti je uz coskoro lepsie. Robis velmi dobre ze hladas pomoc.

sonnenshein
14. sep 2020

@juliet86 Ano, a kazde dalsie 40.

123nikolaa123
16. sep 2020

Ja sa teraz u jednej liečim, ale nie v BA, ale v Seredi... povedala, že budem do mesiaca z toho vonku, pridružili sa nejaké ďalšie problemy, ale cítim sa neporovnateľne lepsie... je to v Seredi

maggie844
18. sep 2020

Moja tu treba psychiatra lebo ide o hormonalny proces v tele ktorý musia dať dokopy tu nepomôže rozhovor lebo z tohto hľadiska sa ti nič neudialo. Tak čo najrýchlejšie a za chvíľu si z toho vonku. Neboj.

vev15
1. dec 2020

Ahoj, prosím ak máš chuť zdieľaj progres aj ku komu si nakoniec išla. Ja som sa teraz odhodlala tiež hľadať pomoc a to ma dcéra 2 roky. Rok a pól viem, že toto nie som ja. Žiadna podpora z okolia- nemáš prečo byť nešťastná, teš sa máš zdravé dieťa, veď sa usmej... po týchto slovách mi je zo seba vždy ešte horšie. Ako keby som to robila náročky. No a dotiahla som to až tam, že od septembra mávam záchvaty paniky. Z ničoho nič, úzkosť, búšenie srdca, triaška. Veľmi ti držím palce a posielam objatie za to, že nečakáš, že sa to samé stratí.

andrea_prestastna
1. dec 2020

Dr Plencnerova vrakuna, najlepsia naozaj vela krat mi pomohla

andrea_prestastna
1. dec 2020

@maggie844 najprv psycholog odporucam z osobnej skusenosti psychiater ti da lieky a hotovo, mozno bude stacit len tryptofan b a netreba hmech chemiu ale to vam psychiater nepovie

kolinia
5. dec 2020

Ahoj, ako si to zvladla, uz je lepsie?

juliet86
26. mar 2021

ahoj tiez ma zaujima ako sa vyvinula tvoja situacia dufam ze dobre!!