Poraďte prírodnú kozmetiku bez parabénov a konzervačných látok

alzbetka83
8. apr 2015

Ahojte maminky, nemate niektora overenu dobru a cenovo dostupnu znacku prirodnej kozmetiky bez chemie? Po pôrode sa u mna objavil ekzém a na koznom po testoch mi zistili, ze som alergická na konzervačné latky a parabeny v kozmetike a v čistiacich prostriedkoch pre domácnosť. Dcérka ma tiez atopicku pokožku. Ďakujem za všetky tipy

barborka93
8. apr 2015

to aj mna zaujima 🙂

alzbetka83
autor
8. apr 2015

Vyrobky z Dm drogerie?? Znacka Alverde napríklad?

laskamoja123
8. apr 2015

herbalife najlepsia znacka pouzivame roky aj produkty a mozem len doporučit uz mam aj zlavu tak rada objednam so zlavou

alzbetka83
autor
8. apr 2015

@laskamoja123 Ďakujem a kde zoženiem vyrobky, v bio obchodoch, alebo len cez internet?

pianistka
8. apr 2015

@alzbetka83 Jednoznacne AnneMarie Borlind, nenajdes v nej nic neziaduce, avsak nie je zrovna najlacnejsia, ale je to kvalita, do ktorej sa oplati investovat. Akurat, co som si vsimla, tak tusim nemaju kozmetiku pre deticky :( Avsak Weleda (ktora je dostupna aj v DM drogerii) ma sadu aj pre novorodencov.
Posurfuj na bioterra.sk, tam najdes viac informacii 🙂

alzbetka83
autor
8. apr 2015

@pianistka Dakujem popozeram..

pianistka
8. apr 2015

@alzbetka83 A nic v zlom, ale Herbalifu neverim. Je to len vytahovanie penazi z ludi. Neverim ziadnej kozmetike pochadzajucej z USA.

evittam
8. apr 2015

@alzbetka83 korres,aloxxi

alzbetka83
autor
8. apr 2015

@pianistka Tiež som o Herbalife pocula, ze nic moc, ale možno niekomu vyhovuje. .

pianistka
8. apr 2015

@alzbetka83 Samozrejme, ze kazdemu vyhovuje nieco ine. Ale ak sa zameriavas na prirodnu kozmetiku, alebo co najprirodnejsiu, treba jednoznacne citat etikety, ja som prave nasla na internete jeden telovy krem (body scrub) teda asi peeling od Herbalifu, ktory ma v zlozeni uvedene parabeny (dokonca neuveritelne vsetky 4 druhy 😒 ), silikony a vidim tam aj jedno PEG-cko 😒

laskamoja123
8. apr 2015

@alzbetka83
@alzbetka83 u poradcoch

hradnapani
8. apr 2015

@alzbetka83 Nobilis tilia - najdes na nete a v niektorych mestach maju aj kamenne predajne. Alebo aj Saloos je dobra znacka. A potom Weleda (cast produktov najdes v DM drogerii a lekarnach, ostatne na nete)

zuj
8. apr 2015

nechces sa pridat do skupiny tu na MK, kde su recenzie kozm. vyrobkov? Je tam vela kociek, ktore pouzivaju cisto prirodnu kozmetiku a maju prehlad, urcite ti poradia...

laskamoja123
8. apr 2015

@pianistka ale rastlinky sa nepestuju v USA ktoré sluzia na výrobu produktov a jediný v poradnom zbore clovel s nobelovou cenou za prirodnu mozmetiku, máme krasne výsledky je draha ale vydrzi dlho

zuj
8. apr 2015

@laskamoja123 nejde mi o nejaku konfrontaciu, osobne Herbalife nepoznam, ale pokial ma diagnostikovanu alergiu na parabeny a pod. tak potrebuje cisto prirodnu kozmetiku

pianistka
8. apr 2015

@laskamoja123 Ano, nepestuju sa (mnohe rastu totiz v Europe), a preto sa mnozstvo z nich synteticky, cize umelo vytvara a nasledne pouzije v kozmetike. Zaujimave je, ze tato umela vyroba je ovela lacnejsia ako keby tieto vytazky mali extrahovat zo skutocnych rastlin, preto nechapem, preco je dana kozmetika taka draha... asi preto, ze sa chce na nej niekto nabalit.
Sak ked to niekomu nevadi, mne je to jedno 🙂 ale mna uz na nu viac nik nenalaka.

viera27
8. apr 2015

http://www.naturisimo.com/
najvacsi portal s prirodnou kozmetikou roznych znaciek. Dovoz zdarma cca tyzden

alzbetka83
autor
8. apr 2015

@pianistka no tak to je cista priroda 😖 Ano musíš citat podrobne zloženie, Mudr mi dala take letaciky comu sa mam vyhýbať

alzbetka83
autor
8. apr 2015

@viera27 Ďakujem, idem pozrieť

alzbetka83
autor
8. apr 2015

@zuj Ďakujem, ako sa volá ta skupina?

gwynet
8. apr 2015

Ahoj Alzbetka v tvojom prípade by som si nechala namiešať krém v lekárne na mieru - opýtaj sa na to ,pretože niektoré lekárne to robia. Navyše každá kozmetika a aj "prírodná" je biznis, takže ak máš takéto problémy by som sa snažila ísť týmto smerom.

alzbetka83
autor
8. apr 2015

@gwynet Ďakujem pekne, to máš pravdu, skusim sa popýtať

pianistka
9. apr 2015

@gwynet A lekarne nie su biznis?? 🙂 Farmaceuticky priemysel je jeden z najvacsich biznisov ake poznam 😉 sama v nom robim. Vsetko je o peniazoch. Ale suhlasim, ze ak su problemy vaznejsie ako len bezne, treba sa skor obratit na odbornika. Ale zaroven si dobre premysliet co je pre mna to naj.

laskamoja123
9. apr 2015

@zuj kremy a masky na púlet su bez parabenov, cerezinov a parfemov, vlastná skusenost krasne výsledky, ine moja plet mat nemoze

zuj
9. apr 2015

@alzbetka83 Recenzie na kozmeticke vyrobky, ale neviem, ci nie je sukromna, mam ta pridat?

lentilka21
9. apr 2015

http://www.naureus.sk/kategoria/znacka/natura-s...
sampony urcite odporucam a sprchovy z lekarne lactovit je bez parabenov

viera27
9. apr 2015

@alzbetka83 inak este ak by si chcela z DM Alverde vyskusat, tu je velka recenzia 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=YAEhfAirfEg
viera27
9. apr 2015

@alzbetka83 a este tiez z DM Lavera. No ja musim povedat, tej kozmetiky mi uz preliezlo nieco cez ruky. Aj highendova, aj klasicka, aj lekarenska, aj korejska, no cokolvek, ale tato maska je uuuuzasna. A asi vsetky tieto sackove od Lavery, vydrzia minimalne na tri pouzitia a kupovala by som ich, aj keby stali 3* tolko.
http://www.naturescare.cz/lavera-faces-harmoniz...

eila88
9. apr 2015

@alzbetka83 na umývanie určite odporúčam prírodné mydlá s kozím liekom. S mojim manželom nedáme už niekoľko rokov dopustiť hlavne na mydlá z mydliarne Rubens (ČR). Já mám mastnú pokožku tak používam mydlo s rozmarýnom, on ekzematik používa čisté len s kozím mliekom. Od kedy sa s nim umýva vôbec ho nesvrbí koža po umytí, ani nemá pocit suchej kože a podstatne sa mu zlepšil problém s ekzémom. Akurát včera som pozerala že nám už treba zas urobiť takú väčšiu objednávku do zásoby 🙂

alzbetka83
autor
9. apr 2015

@zuj môžeš, diky