Povlak na zuboch

liaka
19. máj 2015

Baby, viem, že je to asi sprostá otázka.Ale keď mám niektoré zuby už hnilé, že už majú tú farbu pokazenia a keď si ten zub dám vyvrtať, tak mi zmizne potom ten povlak zo zuba alebo stále bude taký špatný? Hádam chápete, čo myslím.Ďakujem

mojajulia
19. máj 2015

...hnilý zub veru nezbelie....

milota164
19. máj 2015

najprv si daj zub opravit a potom mozes riesit farbu.

zuzka105
19. máj 2015

@liaka svagrina mlada kocka mala hnile zuby, pozostatok z detskych cias a antibiotik ak sa nemylim, musela si dat umele ked nešetrila.

tova
20. máj 2015

@liaka farba na hnilom zube je bakteria vo vnutri, ktora sa musi vyvrtat, a ked je uz taka, ze ju vidiet von cez zub, tak nieze ti zmizne "povlak," ale zely zub lebo uz bude cely rozhnity a budes rada ked ti budu moct dat nato korunku ked bude este koren dobry, inac pojde von aj s korenom. Biele povlaky mozu byt z fluoridu ktory je v pastach, vode ale tam nic zhnite neni...

liaka
autor
20. máj 2015

@tova Mne doktor povedal, že sa bude vrtať, tak asi je teda koreň v poriadku.Zato som si myslela, že sa ten povlak upraví.

mischelag
16. dec 2015

Ahojte, bola som asi pred mesiacom na odstranovani zubneho kamena, asi tyzden po tomto zakroku sa mi zacal tvorit hnedy povlak v medzizubnom priestore a tiez mam povlak na zaciatku zubu od dasien. Nikdy som toto nemala, nemam ani zapalene dasna, ziadne kazy. Nestretol sa s tym niekto? Termin mam o 2 tyzdne u zubarky takze urcite to chcem riesit