Prepuknutie autoimunitného ochorenia

bubuzu
21. jan 2021

Ahojte,rada by som zistil od tych,ktori trpia nejakym autoimunitnym ochorenim,ako im zacalo.Malo nejaky konkretny spustac? Uvedomujete si teraz spatne,ze tomu predchadzali nejake signaly tela,ktore vam teraz davaju zmysel? Pytam sa,pretoze sa mi pred cca tristvrte rokom zacala objavovat psoriaza.Na laktoch,vzdy par dni len maly kusok.Potom to zmizlo.No a v lete som sa z nicoho nic cela vysypala-zihlavkou.Po dvoch tyzdnoch na kortikoidoch to zmizlo.Problem je,ze odvtedy sa mi cca kazdy mesiac na par dni objavuje neprijemne svrbenie celeho tela,plus sa mi zacala psoriaza zhorsovat a objavila sa aj na inych miestach.

bubuzu
autor
21. jan 2021

Necitim sa dobre vo svojej kozi a mam pocit,akoby mi pod kozou prebiehali nejake maly zapaly a tie potom svrbia.Trva to vzdy tak cca tyzden.

ludinka
21. jan 2021

@bubuzu treba urobiť očistu čriev a problémy by sa mali zmiernit

ejbyk
21. jan 2021

Môj príbeh o autominubit je veľmi veľmi dlhý príbeh....Začalo to keď mi v 5 rokoch (zhodou okolností po ostrihani z dlhých vlasov na dĺžku pod uši) vypadali takmer všetky vlasy, tak 90%, aj obočie aj mihalnice....Ja po rokoch by som povedala že to určite spustilo očkovanie! No a celý život kadejaké diagnózy hospitalizácie a tak. Ale v podstate mám plnohodnotný život....2 zdravé deti...

lyci
21. jan 2021

@bubuzu ja som si spätne vsimla pri pozerani starych lekarskych sprav, ze vsetko zacalo priblizne v rovnakom case, ked som mala velky stres

bubuzu
autor
22. jan 2021

@lyci ano stres mi tam vychadza tiez ako mozny spustac.a ako sa ti dari teraz? Je to lepsie v obdobiach bez stresu?

lyci
22. jan 2021

@bubuzu praveze sa mi nezda, ze pocitujem zhorsenie v obdobi stresu, ale ze si tie autoimunitne ochorenia, robia, co chcu. cim viac skusenosti citam v roznych fb skupinach, tym viac sa priklanam k tomu, ze to je nedostatkom roznych vitaminov, mineralov a inych dolezitych latok. mne je velmi zle cely posledny rok. od porodu

bubuzu
autor
22. jan 2021

@lyci ja tieto moje tazkosti tie datujem porodom,kojenim,nedostatkom spanku...a rozhadzanymi hormonmi.Preto dumam,ako si pomoct.Zacala som otuzovat,ale to ci to nejako pomoze zlepsit imunitu asi chvilku potrva.

luccija
22. jan 2021

@bubuzu geneticka zataz a stres zla imunita, ktora zacne bojovat proti vl.telu.Liecis sa u kozneho?imunologa tam by som zacala.Psoriaza je nevyliecitelna, ale da sa pekne udrziavat.Moj frajer ju dostal, ked od nich v puberte odisla mama nielen, ze dostal psoriazu, ale aj zacal byt chorobne ziarlivy

luccija
22. jan 2021

@bubuzu
@bubuzu treba ist k imunologovi vezme Ti krv zisti celkovu a bunkovu imunitu, ak bude treba da Ti lieky na imunitu.Porod a materstvo je velky stresor🙂

emasss111
22. jan 2021

U mňa to bolo tehotenstvo, pôrod, dojčenie... A bum autoimunitné ochorenie obličiek na svete... Teda zatiaľ to vyzerá, že to úplne neprepuklo ešte, ale prvé náznaky sú a som sledovaná u nefrologa, lieky neberiem....

ejbyk
22. jan 2021

@emasss111 môžem vedieť ako sa ti prejavilo to autoimunitné ochorenie obličiek? Dakujem

emasss111
22. jan 2021

@ejbyk chvíľku po tom, ako som prestala dojčiť, som sa cítila divne, ako keby na mňa niečo liezlo a na WC zrazu krvavy moč, doslova... Chodila som pol roka k urológovi, tam všetko ok, ale stopy krvi v moči stále... Tak ma obvodná poslala k nefrologovi a ten mi zistil aj bielkovinu v moči... Pri prvom odber u nefrologa mi z krvi zistili aj hraničné protilátky, ktoré by dokonca mohli naznačovať lupus... Ale kontrolný odber bol už ok... Takze teraz som sledovaná dvakrát ročne...
Ja to na sebe nejako nepociťujem, ale keď ma chytí nejaká viroza, tak mam viditeľnu krv v moči... A este teda myslím, že chodím častejšie na wc, každé dve hodky cca....

lyci
22. jan 2021

@bubuzu ja od roku 2012. ale posledny rok od porodu 1/2020 permanentne zle. kazdodenne bolesti hlavy a svalov. crevo posledne 2 mesiace celkom ok. no a babo sa muselo v bruchu vyskladat z prvkov z nasej stravy, ked nebolo, bralo z nasich zasob. rovnako do mlieka sa musi dostat vsetko potrebne a to zenu vycucne este viac. plus ten obrovsky nedostatok spanku je velky stresor. mne velmi pomohlo doplnit zelezo, aj ked krv bola ok plus skusam rozne vitaminy doplnat. a napr. imunoglukan, mi spusta krvacanie v creve, mam ulcer. kolitidu, co je autoimunit. ochorenie. treba davat pozor na podporovanie imunity pri autoimunit. ochoreniach.

elisse247
23. jan 2021

Ja mám vysokú sedimentaciu v krvi, zápal v tele zistili mi to možno tri roky dozadu pobrala som kadejakých liekov, bola v nemocnici a nakoniec povedali že to už sa malo podchytiť dávno a teraz s tým už nič nenarobím. Mne sa veľa začalo meniť keď sme zmenili prostredie sťahovali sme sa s mesta na dedinu, vtedy som chytila mononukleózou a podľa mňa to tým začalo. Dokonca zápal dostala cez tehotenstvo aj moja dcéra cez pupočníkovú šnúru ale tej to hneď podchytili antibiotikami. Ja teraz beriem cbd a sú neskutočné rozdiely.

ejbyk
24. jan 2021

@elisse247 čo sú to tie cbd čo berieš ( myslíš vitamíny? Prepáč že sa tak hlúpo pýtam ale zaujíma ma to veľmi....

bubuzu
autor
24. jan 2021

Cize ako citam,spustace boli u vacsiny nejake zapaly,hormonalne zmeny a stres.A mate nejake tipy,kedy sa vam to zlepsuje?

elisse247
24. jan 2021

@ejbyk to je ako výživový doplnok, je to koncentrát vo forme kvapiek ktoré sa rozpúšťajú vo vode. Kľudne mi môžeš napísať.

elisse247
24. jan 2021

@bubuzu ako som písala už vyššie teraz mám CBD a omnoho lepšie účinnejšie ako tých päť druhov liekov a doplnkov čo som brala a ešte k tomu niektoré tri krát do dňa.

bubuzu
autor
24. jan 2021

@elisse247 cbd poznam,len este kojim,tak ho nechcem riesit.

bubuzu
autor
24. jan 2021

@elisse247 vdaka za tip

yaya04
24. jan 2021

@bubuzu ahoj, mne zacala psoriaza tiez po porode

elisse247
24. jan 2021

@bubuzu aj ja dojčím a úplne normálne ho užívam 😉

zdenka13
24. jan 2021

@bubuzu ahoj. Ja poznám kočku, čo sa úplne zbavila psoriázy po 10 rokoch. Je v tom viac vecí, aj stres je jeden z príčin, ďalej strava, nedostatok spánku, vody a podobne. Ale čo je dôležité, je to, že tak ako to prišlo, môže to odísť. Telo je potrebné zvnútra očistiť a tieto problémy zmiznú. Častokrát ľudia majú problém s pečeňou, ak presne to svrbenie je jeden z príznakov. Odstráni sa príčina, odíde problém. To je reálne odskúšané, overené. Kľudne mi píš, ja ti viem poradiť. Aj jej príbeh ti kľudne poviem celý ako to bolo.. Naše telo je schopné neuveriteľnej regenerácie 👍

bubuzu
autor
25. jan 2021

@zdenka13 ahoj,ja tiez verim,ze sa.mi toho podari zbavit,uprimne ta psoriaza ma az tak zatial netrapi,pretoze nesvrbi,iba ju mam,stresy mi robi to svrbenie celeho tela.ako sa to tej kocke podarilo?

bubuzu
autor
25. jan 2021

@yaya04 aj mas pocit,ze sa ti behom mesiaca zhorsuje/zlepsuje v zavislosti od fazy menstruacneho cyklu?lebo ja som si zacala vsimat ze je tam nejake prepojenie.

bubuzu
autor
25. jan 2021

@elisse247 inak presne tomu sa chcem vyhnut,pojedaniu liekov,ktore ked vysadim,budem tam kde teraz.

gia87
25. jan 2021

Môj muž má psoriázu. Spustilo sa mu to keď mal cca 33 a rozvádzal sa. Predtým s tým problem nemal. Teraz má 8 rokov pri mne kľud 😂 ale už mu to nezmizlo...raz je to lepšie, raz horšie.

elisse247
25. jan 2021

@bubuzu presne a ešte to aj žalúdok záťaží. Akože osobne som vyhľadávala čo najmenej chemické vitamíny doplnky ale keď už som brala 12 tabletiek denne tak mi nebolo všetko jedno a iba som myslela na to že nezabudni. Teraz sa ráno napijem a mám pokoj.

yaya04
25. jan 2021

@bubuzu vies co to ani nie, teraz musim zaklopat mam to vcelku v klude, popijala som vela bylinkove caje na precistenie criev a myslim,ze to mi pomohlo najviac.

lapersefona
27. jún 2023

@elisse247 prosim mozete mi nqpisat presne ake beriete a kolko?