Ako sa dá zistiť autoimunitné ochorenie?

Zodpovedané
27. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autoimunitného ochorenia. Necítim sa dobre a mám hrozné stavy.

Ako sa dá zistiť autoimunitné ochorenie?

Dá sa zistiť z krvi?

Čo všetko by mi mohla zobrať lekárka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v úvode treba navštíviť Vášho lekára, ktorý na základe podrobného popisu zistí, aké vyšetrenia by mali byť realizované a či je potrebné reumatologické vyšetrenie.

Tam sa najčastejšie robia testy, kde sa zisťujú autoimunitné ochorenia. Praktický lekár môže urobiť základné odbery, tzv. autoimunitný panel protilátok už nemôžeme dať odobrať na náš kód.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková