Prepustenie z psychiatrie

30. máj 2021

Ahoj. Prosím niekto reálnu skúsenosť s prepustením z psychiatrie? Dá sa odtiaľ odísť na reverz? Moja blízka osoba, sám chcel ísť na príjem (silná paranoja, možno schizofrénia, drogy) a teraz keď sa mu po týždni polepšilo už začína byť zúrivý a chce odtiaľ preč, pričom sme boli dohodnutí na protidrogovom liečení na 3 mesiace. Je možné, aby ho pustili na reverz? Keď aktuálne prebieha diagnostika či ide o psychózu alebo duševnú chorobu. Mám z toho obavy, ďakujem.

mondolina
30. máj 2021

ak je nebezpečný pre seba, pre okolie...ináč ho nikto nemôže nútiť k hospitalizácii
ústavnú liečbu ešte nariaďuje súd, ale to v prípade tč

autor
30. máj 2021

@mondolina čiže ho pustia, no super. Veď prišiel dobrovoľne 🙈

pribinak
30. máj 2021

Po týždni sa polepšilo? Hm, to asi sotva, veď za týždeň ho ani len nezastavia na liečbu. A ešte neskončili ani diagnostiku. Neni mu lepšie, len tam nechce byt

chrumka120
30. máj 2021

No, nie je to väzenie

zuzubb007
30. máj 2021

Po tyzdni tak to je dobry slaboch, je spat tam kde bol len tolko

palisko
30. máj 2021

Pravdepodobne absťák, tak sa pýta von aby si niečo zohnal?

autor
30. máj 2021

@pribinak no paranoja zmizla tak je na koni.
@chrumka120 Áno, ale žiaľ čakať kým niekomu alebo sebe ublíži.. už sme sa ho báli, aj o neho aj o seba.
@zuzubb007 no to je jasné, veľmi slabý.
@palisko Áno, absťák, preto sme nevedeli či ho aj takto vedia prepustiť, veď im musí byť jasné o čo ide.

elizabet173
30. máj 2021

nedá sa ti od neho niekam odísť? K rodine, do podnájmu?

autor
30. máj 2021

@elizabet173 Ja s ním nežijem v jednej domácnosti, ale osoby, ktoré áno to už nedávajú a tiež sú na pokraji nervového zrútenia. Je to veľmi ťažká situácia. 😢

mondolina
30. máj 2021

a musia s ním bývať? majú spoločnú nehnuteľnosť?

autor
30. máj 2021

@mondolina musia veru.. on má vlastné bývanie, ale dal do prenájmu a nasťahoval sa na dedinu. Len v jeho nehnuteľnosti máme všetci peniaze a tak ak ho necháme padnúť, tak o ňu príde a my o náš “vklad” A takto to zneužíva a rozťahuje sa inde.

elizabet173
30. máj 2021

ak by som bola na pokraji nervového zrútenia, kašlala by som na peniaze, veď tam hádam nemajú každý 100000 eur.

hradnapani
30. máj 2021

pokial je nebezpecny pre seba alebo svoje okolie alebo lekari usudia, ze ide o nejaku zavaznu chorobu, kde treba nastavit liecbu, tak ho na reverz zrejme nepustia a liecbu mu nariadi sud - navrh na sud poda nemocnica a sud musi rozhodnut do 24 hodin ci kolko, uz si presne nepamatam. Poznam pripad, kedy sa to takto riesilo pred par rokmi. Ale mozno to bude pripad od pripadu.

autor
31. máj 2021

@hradnapani ďakujem, no to znie dobre. Podľa mňa je nebezpečný určite sám pre seba, u ostatných skratovo. Takú paranoju som ešte ani nepočula, nie že videla. Bohužiaľ sme to mali riešiť už 4 roky dozadu, ale vtedy nechcel. Teraz sa bál aj on sám a videl, že to bude v jeho hlave iba.

mamina91
26. máj 2023

Našla som túto diskusiu môžem sa opýtať ako to pokračovalo ďalej s tým prípadom?

autor
27. máj 2023

Ani nijak. Nelieči sa, robil ďalej čo robil a nemá vôľu prestať. Ale je z neho už riadna troska