Problém s prehĺtaním

terezia1998
25. mar 2023

Ahojte mám 24 rokov a mám dosť vážny problém s prehltanim :/ začalo to asi 2 roky spat keď som robila ťažkú prácu a moja skolióza dá zhoršila…začala som mat tak silne bolesti s chrbticov až mi to strieľalo do hlavy a pri bolesti sa objavil aj problém s prelhtanim časom sa to úplne stratilo keď chrbát prestal boliet…potom prišli znova silne bolesti a zasa tento problém…teraz je to ale už momentálne horšie aj keď jedlo požujem podľa mna dostatočne a prehltnem tak mi to pride ako by mi ostalo v krku a bojím sa že sa udusim dokonca sa mi to niekoľko krát stalo a lakla som sa dosť nepríjemný pocit..mám aj tetaniu ale tu mi tiež vyvolava chrbtica akoby som to s ňou mala všetko prepojené niekedy sa ale bojím že sa udusim..teraz som aj dosť schudla snažím sa jesť veľmi pomaly plus hlavne kašovitú stravu ale aj normálne jedlo ale je to ťažké chcem sa opýtať či tu mal tiež niekdo takýto problém a ako ste ho riešili ? Psychiatra si odpustite to u mna niesu lekári

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia1998
autor
25. mar 2023

@mb2021 to možno má ale u mna to lekár nieje nerobia vysetrenia nepomáhajú ľuďom len s nich robia ovečky a testujú na nich nové AD nič viac pokial s tým nemáte úprimnú skúsenosť nechcem strácať čas s touto debatou

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzulli1980
25. mar 2023

By si sa divila, ako dokáže pomôcť dobrý psychiater ... pýtaš si radu, reaguješ agresívne, aj to svedčí o tom, že psychicky nie si OK ... no tak, keď Ti "skutoční" lekári nepomohli fyzicky a o všetkých psychiatroch máš taký názor, aký máš, nezostáva Ti nič iné, len sa zadusiť.

queen_mary
25. mar 2023

@terezia1998 lol 😀 testuju nove ad a robia z nich ovecky 😀

queen_mary
25. mar 2023
zuzanka.zuzu
25. mar 2023

omg a ja som myslela, že takto navečer v sobotu to bude téma o úplne inom prehĺtaní 🙊 som skazená 😇

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
25. mar 2023

Máš aj nejaké vyšetrenia za sebou? Ak reálne fyzicky nie je prekážka pri prehltani tak už len psychika ostáva aj keď sa ti to nepáči.

terezia1998
autor
25. mar 2023

@mb2021 tak si všetky svoje problémy riešte zo psychiatrom ja našťastie niesom taká sprostá aby som tam šla znova bola som tam raz a nikdy viac

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia1998
autor
25. mar 2023

@dzulli1980 reagujem agresívne už len s toho hľadiska že ľudia všetko hádžu na psychiatrov jazdia odpoved psychiater dpc ako by iné problémy neexistovali ani lekári…pred 2 rokmi keď mi začali silne problémy tak mna jeden odporučil k psychiatrovi vraj psychicky problém povedala som si Ok pôjdem tam nakoniec mi to ten psychiater ešte viac dojebal problém bol fizicky nie psychicky 🤣 a pokial niesom Ok lebo všetko nehadzem na psychiku tak vďaka bohu

terezia1998
autor
25. mar 2023

@queen_mary no jasne 🙂 ovečky ktoré žijú len vďaka tomu že do seba pchaju take svinstvo a keď nezaberá zdvihnú dávnu/ vymenia ide sa ďalej 🙂

terezia1998
autor
25. mar 2023

@januska12323 momentálne mám za sebou maximálne gynekológa ktorý zistil že mám ranku na krčku maternice a idem na zamrazenie 6 apríla.taktiež chodím pravidelne si zobrať krv u lekára som anemicka užívam pravidelne železo…ale práve preto som sa pýtala na rady lebo nemám sajnu na aké vyšetrenie sa s tým chodí a môj odvodený lekár šiel do dôchodku a má ho teraz zastupovať nová dr ale ordinácia je zatvorená bude sa rekonštruovať

dzulli1980
25. mar 2023

@terezia1998 Podľa Tvojich reakcií trvám na tom, čo som napísala vyššie ... potrebuješ dobrého, opakujem DOBRÉHO psychiatra ... fakt nie si OK ... po psychickej stránke.

terezia1998
autor
25. mar 2023

@bilberryday EMG ? Akože gastro ? Hadica do žalúdka ?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia1998
autor
25. mar 2023

@dzulli1980 to sa nedá súdiť podľa môjho osobného názoru ktorý mám na týchto fake doktorov 🙂 ale ďakujem za zbytočný názor s ktorého asi nič nebude nerada strácam čas nad niečim čo nemá pozotivny zmysel skôr si pohladam príčinu u pravých doktorov ďakujem pekný večer

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezia1998
autor
25. mar 2023

@mb2021 neovládam gramatiku ako učiteľka slovenského jazyka no čo už :/ žile mi to netrhá a dokonalá gramatika mi jedlo v obchode nezaplatí pekný večer 😘

heln
25. mar 2023

@terezia1998 ahoj, na gastre si bola? vysetrit ci nemas funkcny problem s prehltanim?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia1998
autor
25. mar 2023

@terezia1998 prepáč už viem aké vyšetrenie si myslela 🙂 áno na tom som bola preto som napisala hore že mám tetaniu tam mi ju potvrdili 🙂 ale tu mám od 16 rokov…originál vyšetrenie som si na ňu dávala keď som mala 21..bolo mi povedané že tetaniu má dnes každý druhý a mám užívať magnezium ale tetania mi nikdy nesposobovala problémy s prehltanim

terezia1998
autor
25. mar 2023

@mb2021 niesom dokonalá ako ty a nevadí mi to 🙂 ako mna vnímajú ostatný okolo mna mi je u prdele 🙂 mám strednú školu s maturitu a zarábam pekne peniaze s toho že sedím doma každý deň 6 hodín bez víkendov asi taká zaostala nebudem a nebudem s tebou ďalej strácať čas pekný večer 🖐🏼

terezia1998
autor
25. mar 2023

@heln to som mala Ok 🙂

panonia
25. mar 2023

Skús ísť do kúpeľov ale nie na vikend ale aspoň na 3 týždne.

terezia1998
autor
25. mar 2023

Dobrý nápad určite pôjdem cez leto ďakujem za tip 🙂

lili929
25. mar 2023

@terezia1998 urcite ta nechcem strasit, moze to mat vela pricin, ale mojmu ockovi sa takto zacala prejavovat rakovina zaludka a pazeraka. Odhalili to na gastro vysetreni.

terezia1998
autor
25. mar 2023

@lili929 áno dnes som si o tom niečo čítala a aj toto môže byt príčina ja viem :/ preto mám s toho práve aj strach nakoľko som momenlane aj dosť schudla mala som 63/64/65 kg a teraz 59..58 hneď s rana niekedy to zmyzne potom sa zasa objaví a fakt sa už začínam báť ešte keď mám zápal v maternici kvôli ranke … nevieš či by na toto existovalo aj iné vyšetrenie ako práve hadica do žalúdka ja som na tom raz bola ale nakoniec mi ju tam nedali pretože to bolo pre mna nepríjemne a nevydržala som to :/