Problémy s chrbticou, závrate, nechuť do jedla a sťažené dýchanie

terezia001
10. sep 2023

Ahojte ľudkovia 🙂 možno sa tu nájde niekdo,kdo mal rovnaký problém…asi v stredu my začali tieto problémy, veľmi silná bolesť celej chrbtice no hlavne krčnej…bolesť hlavy a točenie hlavy :( okrem toho necítim vôbec chuť do jedla ale najhoršie je pre mna aj to dýchanie :( veľmi zle sa mi dýcha a do toho mám problém aj s prehltanym…cítim take pichanie v krku a keď niečo prehltnem ako by som tam mala nejaké väčšie teliesko…začalo to s ničoho nič a už to mám 3 deň….bolesť chrbtice som mala mesiac ale toto čo mám teraz som ešte nemala…neviem či je za tým skolióza krčnej a hrudnej alebo tam môže byt nejaký nerv neviem….ku ortopédovi som objednaná ku koncu mesiaca a u obvodnej som bola :/ môžete mi prosím niekdo poradiť ako si môžem pomôcť lebo neviem ako takto budem dlho fungovať :( inak my to manžel masíruje a dávam si dám flector,fastun gel,hrejivé naplaste a nič :(

taktotedanie
10. sep 2023

@terezia001 v pondelok k obvodneh

terezia001
autor
10. sep 2023

@taktotedanie tak ja som tam bola v piatok aj som jej to všetko hovorila ale moja obvodná stojí za prd mala múdre reči a povedala že mám prísť až keď budem mat ortopéd.vyšetrenie

taktotedanie
10. sep 2023

@terezia001 tak je na mieste vymenit vseobecnu, kazdy mesiac berie zo vas nemale peniaze ze je vasa obvodna a vy sa takto nechate odbit? Na ortop ste objednana nech vas poriesi a chodte aj na neurologiu

terezia001
autor
10. sep 2023

@taktotedanie tak ja som pravze teraz menila obvodného za tuto novú mladú doktorku ale spokojná teda niesom strašný ľahostajný prístup na neurologiu mna neposlala iba ortopédovi a momentálne som na PN a to mna na nej nechá len mesiac potom mna vraj výpise

taktotedanie
10. sep 2023

@terezia001 no tak ste sa znova netrafili
Chodte to riesit a nedajte sa odbit, vymenny listok na neurolog

terezia001
autor
10. sep 2023

@taktotedanie a môžem vymeniť obvodného ? Nemusí sa čakať pól roka ?

mamina7070
10. sep 2023

@terezia001 nie nemozes a preco ides teraz mesiac marodovat ? zaplat si fyzioterapeuta a masaz a aacni cvicit a pories si psychiku chod paychologovi nech ta nauci dychove cvicenia na ukludnenie

taktotedanie
10. sep 2023

@terezia001 mozes

jaska25
10. sep 2023

@terezia001 moze to byt psychika. Aj mne to takto zacalo. Krcna chrbtica, zavrate, bolest hlavy, potom sa pridala nespavost. Chodila som fyzioterapeutovi aj na masaze. Ale nakoniec to prepuklo v depresiu. Teraz som na AD.
U teba to vyzera na zacinajucu uzkost aj kvoli tomu stazenemu dychaniu. Skus ako ti pise mamina7070, masaz, fyzioterapeut, psycholog.

terezia001
autor
10. sep 2023

@mamina7070 tak neviem niekdo píše že môžem druhý že nemôžem…psychiku budem mat Ok až budem mat Ok chrbticu a mesiac marodujem pretože ako som pisala mám na prd obvodnu a ta mna chce nechať na PN len do konca mesiaca

terezia001
autor
10. sep 2023

@jaska25 psychika to nebude 🙂

majka_3
10. sep 2023

Fyzioterapeuta treba navštíviť ..ten ti pomôže viac ako obvodná

mamina7070
10. sep 2023

@terezia001 ako vsetko co si uviedoa smeruje k psychogennemu podkladu tych priznakov
tak nechapem kde beries istotu ze psychika to nebude

a vseobecneho lekara zmenis po 6 mesiacoch (mimo zavazne dovody napr stahovanie a pod) a to ze ti eda PN dlhsie ako mesiac pri tomto neni zavazny dovod aj mesiac pn je vela
lekar je tiez kontrolovany soc poist

terezia001
autor
11. sep 2023

@mamina7070 niesom človek ktorý všetko hádže na psychiku :D a keď som bola psychicky Ok a zrazu mám tieto problémy a cítim že mna ta chrbtica boli aj šija a jedno s druhým tak to nebudem predsa hádzať na ňu..viem ako sa prejavuje psychika a problémy s ňou a preto viem že toto psychika nebude…nehovorím že ju mám 100% ale niesom typ človeka ktorý keď vidí problém tak si povie ale to je psychika 🙂 veď treba niekedy hľadať dôvod a nebyť tak lenivý nie? Obvodného lekára môžem zmeniť až po pól roku, to my bolo povedané…to že je lekár kontrolovaný sociálnou poisťovňou viem, a nehovorím že niekedy mesiac na PN nestačí, len dnešné zdravotníctvo nefunguje bohužiaľ tak ako kedysi…na magnetickú rezonanciu sa ani nedostanete a keď sa objednávate k obvodnému aspoň u nás v Skalici tak to trvá aj pól roka než sa k nemu dostanete…ja netvrdím že chcem byt dlho na PN najradšej by som bola OK a šla hneď do prace ale už dávno mi nieje moje zdravie ľahostajne…čiže uvidím čo povie ortopéd čo ukáže rengen a ako dlho bude trvať než mna dá ortopéd na rehabilitácie a budem dúfať že pomôžu

luccija
11. sep 2023

@terezia001 čo Ti bráni súkromne si nájsť fyzioterapeuta či ortopéda, neurológa?to budeš teraz čakať mesiac na ortopéda, ďalší na neurológa ďalší mesiac na MRI?
Treba ísť hneď k neuro môžeš dostať obstrek, infúzie na uvoľnenie svalstva.Zial nezaplatis si, sama nevyvinies aktivitu tak budeš doma pol roka.
Kúp si zatiaľ guajacuran na uvoľnenie svalstva, magnézium
Ako píšeš netreba byť lenivý a hľadať🙂
Zatiaľ si pocvic pravidelne cviky na krčnú chrbticu na YouTube podľa rýchla fyzioterapia mne na krčnú veľmi pomohli

januelik
11. sep 2023

Áno, tebe už začínajú úzkostné stavy, to je to čo spúšťa závrate. Prešla som si týmto celým. Začalo to bolesťou medzi lopatkami, do ramien a krčnej chrbtici. To trvalo asi pol roka. Bolesť, búšenie srdca, vysoký tlak točáky. Záchranky boli u mňa dosť často, čo som sa nedokázala kvoli závratom ani postaviť. Do toho sa spustilo vertigo( Závrate). nasledovalo ORL, potvrdene vertigo z krčnej chrbtice. Dali mi lieky ale nepomáhalo. Brala som ich 4 mesiace. Ďalej emerko, ct, kardio,neurológ a fyzioterapie, elektroliečba, magnetoterapia a tam som po dvoch týždňoch dostala stopku v pokračovaní, lebo to ešte všetko zhoršovalo. Tak som sa opúšťala ešte asi mesiac. jedného som vysadila všetky lieky a začala cvičiť z videi z youtube na krčnú chrbticu ale naozaj každý deň a po mesiaci nastala úľava. Dnes je tomu skoro 3 mesiace, čo som ok, bez bolestí a závrate. To že skúšali na mne AD a kadejaké lexaurin neurol a ja neviem čo načo som mala veľmi zlu reakciu až takú že som skončila na pohotovosti to tu ani rozpisovať nebudem, na to chcem zabudnúť. Takže áno aj psychika je spúšťač, hlavne treba cvičiť, bez toho to nejde.

terezia001
autor
11. sep 2023

@luccija nemám bohužiaľ peniaze na súkromného fizioterapeuta je pravda že som necvicila stále len praca a povinosti nehovorím že moja psychika je 100% to netvrdím a je pravda že som necvicila čo mohlo aj zapríčiniť to kde teraz som :/ máte odkaz na to cvicenie ktoré vám pomohlo ?

luccija
11. sep 2023

@terezia001 na YouTube rýchla fyzioterapia krcna chrbtica zatiaľ choď aspoň na masáže.A snaž sa čím skôr dostať k neurológovi dá Ti infúzie na uvoľnenie svalstva mne sa po 5 uľavilo.Nenajdes v mestskej skupinke na FB určite Skalica má skupinu niekoho súkromne na fyzioterapiu?alebo obvodná Tá môže poslať za rehabilitačný lekárom len predtým tiež treba vyšetrenie u neuro, ortopeda, aspoň RTG, MRI.

terezia001
autor
11. sep 2023

@luccija ja mám ísť teraz ku koncu mesiacaku ortopédovi som rada že aspoň taký termín a ten mna výpise na rehabilitácie a urobí RN